internet po GPRS na laptopie+bluetooth+6230i -- problem

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kfiat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-04-29, 14:12

internet po GPRS na laptopie+bluetooth+6230i -- problem

Post autor: kfiat »

Witam. na wstępie zaznacze, że szukaj nic nie znalazl.

posiadam laptopa z win xp sp1 + moduł bluetooth
Usunięte przez Moderatora ->Szadzik - niezgodne z Regulaminem Forum. Umieszczanie linków do serwisów aukcyjnych (np Allegro) jest na tym Forum zabronione
połaczenie z telefonem uzyskałem, transfer plików dziala. gdy próbuję w BlueSoleil uzyć funkcji "Bluetooth dial-up networing service" i zaakceptuje połączenie w telefonie, wyświetla sie komunikat "Starting RAS failed". czy ktos mial z tym problem?? próbowałem także skonfigurować połączenie ręcznie poprzez kreator nowego połączenia. wybieram: połącz z internetem/konfiguruj połączenie ręcznie, a w nastepnym oknie chciałem wybrać "Połącz używając modemu telefonicznego" lecz opcja ta jest nieaktywa . w nokia PCSuite połączenie też nie działa. już nie wiem co dalej robić... z góry dziękuje za pomoc, jeśli potrzebne są jeszce jakieś informacje ode mnie postaram się jak najszybciej odpowiedzieć

pzdr
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: internet po GPRS na laptopie+bluetooth+6230i -- problem

Post autor: Szadzik »

Zamiast wybierać Dial-up w BlueSoleil, spróbuj połączyć z portem COM. Jak podłączysz się pod port com, to wtedy powinno zobaczyć modem i wtedy dopiero łącz się przez połączenie dial-up stworzone samodzielnie w panelu sterowania.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: internet po GPRS na laptopie+bluetooth+6230i -- problem

Post autor: seboo »

Kurcze - bluetake czy widcomm - to taka - wydaje sie dobra firma - a ludzie maja problemy jak chol*** - moze to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> ->(w ogóle) przywara samej technologii bluetooth ? - sam nie wiem, nie uzywalem jej - to tylko moje takie niepotwierdzone stwierdzenie.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: internet po GPRS na laptopie+bluetooth+6230i -- problem

Post autor: Szadzik »

Problem poleaga na tym, że każdy telefon inaczej trzeba doprowadzic do stanu użytkowania. Trzeba po prostu trochę potestować, popróbować i musi w końcu zadziałać.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet po GPRS na laptopie+bluetooth+6230i -- problem

Post autor: Jaco »

Posiadam również laptopa i nokię tyle że 6230 a to prawie to samo co 6230i zanim kupiłem modem do laptopa option globetrotter edge combo posługiwałem sie do połączeń telefonem jako modemu i działało bez zarzutu. Jedynie co to ściągnąłem najnowszy pakiet PC SUITE NOKII i tam bez problemów już mnie łączyło. Na płytce instalacyjnej bluetooth masz dwie możliwości instalacji jedna nie działa z pakietem PC SUITE a druga tak sprawdź sam na stronie NOKII tam wszystko jest w dodatku za FREE.
:geek:
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: internet po GPRS na laptopie+bluetooth+6230i -- problem

Post autor: magmike »

6230 a 6230i to kolosalna różnica. Było na forum już o tej drugiej że hoho. Po prostu jest coś w sofcie, że jako modem via bluetooth ma kłopoty. Ale aktualizacja go, pomaga.
czytajto
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet po GPRS na laptopie+bluetooth+6230i -- problem

Post autor: Jaco »

Być może dzieje się tak gdy kupimy sobie telefon za granicą i po zmianie języka lub oprogramowania są problemy.
Posiadam również kabel DKU-2 i działa zarówno z dwoma tymi modelami.
Bluetooth tak samo.
Telefony kupione w kraju. :lol:
ODPOWIEDZ