dziwna sprawa z comanderem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mejol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-10, 10:57

dziwna sprawa z comanderem

Post autor: Mejol »

Witajcie,

Mam modem comander w iPlusie i od dwoch tygodni problem z nim zwiazany.
Chodzi o to, że nie moge go zmusisc do pracy w EDGE.
Mieszkam w Krakowie (Nowa Huta).
Dostalem odpowiedz z internetowego BOK, ze nadajnik z ktorego korzystam obsluguje EDGE.
Niestety jeszcze nie udalo mi sie uzyskac wiekszego transferu niz 5,4 KB/S, transfer ten jest staly.
Ostatnio zrobilem eksperyment, przelozylem karte do nokii 7600 i podlaczylem przez kabel usb..... uzyskalem staly transfer 23 kb/s :) i to mi sie podoba, wszystko chodzi lux.
Teraz pytanie do Was .... Co moge zrobic w tej sytuacji?
Dodam, ze zabieranie telefonu zonie nie wchodzi w rachubie zbyt czesto :)
W BOKu sugeruja, ze moze to byc uszkodzenie modemu... a czy moze tez byc tak, ze telefon lapie UMTSa a EDGa po prostu tutaj nie ma??
Na telefonie w czasie polaczenia wyskakuje mi ikonka 3g.

pomocy!!!

pozdrawiam

Mejol
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwna sprawa z comanderem

Post autor: Enzo »

Mejol pisze:Dostalem odpowiedz z internetowego BOK, ze nadajnik z ktorego korzystam obsluguje EDGE.
Czy jesteś pewien że modem korzysta właśnie z tego nadajnika posiadającego EDGE? Bo może jest też w okolicy drugi który nie obsługuje EDGE ale ma mocniejszy sygnał i to z niego korzysta Twój modem.
Mejol pisze:przelozylem karte do nokii 7600 i podlaczylem przez kabel usb..... uzyskalem staly transfer 23 kb/s Smile i to mi sie podoba, wszystko chodzi lux.
Tu chyba chodziło Ci o 23 kB/s :?: :wink:
Mejol pisze:W BOKu sugeruja, ze moze to byc uszkodzenie modemu
Jeżli masz możliwość to sprawdź ten modem (serwis, inny komputer).
Mejol pisze:czy moze tez byc tak, ze telefon lapie UMTSa a EDGa po prostu tutaj nie ma??
Myśle że może tak być.
iPlus+E61i=FUN
ODPOWIEDZ