Problem z doborem internetu-PLAY

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
viperO
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-04-08, 19:04
Lokalizacja: Włocławek

Problem z doborem internetu-PLAY

Post autor: viperO »

Witam :)
Od razu chciałbym zaznaczyć na wstępie że zbytnio nie świecę w tym temacie :gwiazdki:

A więc mam problem. Obecnie posiadam internet PLAY ONLINE i modem Huawei E160 HSDPA, mieszkam w centrum miasta TU internet chodzi świetnie ,nie mogę złego słowa powiedzieć :] .

Dobrze niech zacznę, 1-wszego.maja przeprowadzam się w inne miejsce (5-KM od miasta) ,dotychczasowo przypuszczałem żę tam wezme neta z TP, NETII z kabla będzie śmigał". Zadzwoniłem do TP odmówili kabla nie pociągną , z Netii są problemy technicznie, no cóż wezmę radiówkę :klnie: - radiówka odpada nie założą za daleko nadajnik :/ .

...Trzeba zostać przy PLAY-u. Akurat dobrze w maju kończy się umowa i mogę zmienić modem. I tu pytanie dla Was eksperci ; ) : Który modem z tych najbardziej byście mi polecili ? http://www.playmobile.pl/pl/internet/modemy/index.html
Po pierwsze musi posiadać wejście na antenę .Gdybym zakupił tą :
http://www.dipol.com.pl/antena_atk-16-2 ... _A7035.htm
wybrał modem e160 który posiadam ,powinno to pochodzić ???

Będę nadawał z miejscowości : Nasiegniewo
http://internet.playmobile.pl/maps/ (wejdźcie i wpiszcie w wyszukiwarce Nasiegniewo znajduję się koło Włocławka środek polski)
W Nasiegniewie na e160 HUAWEI w pomieszczeniu nie łapię kompletnie zasięgu, na działce łapie dwie kreski. Na tej mapce wynika że fioletowe pole czyli najlepszy zasięg mam około 3-4KM od siebie.

BARDZO PROSZĘ O POMOC I DORADĘ. POZDRAWIAM
PRZEPRASZAM JEŻELI BYŁ GDZIEŚ PODOBNY TEMAT * :faq: * CHCE POPROSTU UZYSKAĆ INFO W MOIM PRZYPADKU :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Problem z doborem internetu-PLAY

Post autor: sp6huk »

viperO pisze:Trzeba zostać przy PLAY-u. Akurat dobrze w maju kończy się umowa i mogę zmienić modem. I tu pytanie dla Was eksperci ; ) : Który modem z tych najbardziej byście mi polecili ?
Ja bym wybrał Huawei E176G, posiada wejście na antenę zewnętrzną, obsługuje HSPA, które i tak w Play'u Ci się nie przyda, szczerze mówiąc to w tej sieci zmiana modemu nie wiele pomoże,
viperO pisze:Gdybym zakupił tą
Nie brałbym do UMTS anteny typu "YAGI". Lepsza będzie kierunkowa antena panelowa, np. TAKA od Bestpartnera, lub TAKA od Cybertecha. Do najbliższej stacji bazowej UMTS Play'a masz ~4,5 KM, znajduje się ona we Włocławku, przy ul. Płockiej 164,
viperO pisze:wybrał modem e160 który posiadam
Będzie OK.
viperO
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-04-08, 19:04
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z doborem internetu-PLAY

Post autor: viperO »

sp6huk dzięki wielkie za poradę... :)
No dobrze a jeżeli nie PLAY'a jaką inną sieć byście mi polecili ,wiem że raczej z iPlus-a nic nie wskóram . Może z ERY , ORANGE ???

Modem...
Huawei E176G czy Huawei E160 HSDPA

czytałem tu na portalu że z e160 nie ma większych problemów -ja również ich nie miewam ale boję się że wcale mi nie łapie tam w pomieszczeniu sygnału i może być z tym problem czy ta antenka http://bestpartner.pl/index.php?kategorie=9 coś w skóra ?
Jestem rozrzutny mogę kupić antenę z wyżej półki tylko żeby to kurczę pochodziło

Poradźcie :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Problem z doborem internetu-PLAY

Post autor: sp6huk »

viperO pisze:sp6huk dzięki wielkie za poradę... :)
No dobrze a jeżeli nie PLAY'a jaką inną sieć byście mi polecili ,wiem że raczej z iPlus-a nic nie wskóram . Może z ERY , ORANGE ???
Ja bym stawiał na Orange lub Plus'a w twojej sytuacji. Z tego co widzę, to masz możliwość złapania sygnału UMTS i CDMA Orange. Więc wtedy bierzesz którąś z taryf Orange Free Optimum, Premium, lub Platinum, z modemem AnyData ADU-635WA, i możesz wtedy działać naprzemiennie w technologii, gdzie będą lepsze osiągi. Możesz też spróbować z Plusem. Najlepiej to kup sobie np. pre-paid'a każdej z sieci, i sprawdź czy łapiesz UMTS. W przypadku Orange, musiałbyś wziąć "na próbę", gdyż nie ma pre-paid'a, na którym działa CDMA. Ale wydaje mi się, że mając taką alternatywę jak UMTS, to nie warto korzystać z CDMA bo w większości przypadków w UMTS'ie transfery są wyższe. Proponuję na początek sprawdzić Plus'a.
viperO pisze:Modem...
Huawei E176G czy Huawei E160 HSDPA
Jeżeli będziesz przedłużał umowę z Play'em to bierz Huawei E176G,
viperO pisze:ale boję się że wcale mi nie łapie tam w pomieszczeniu sygnału i może być z tym problem
Właśnie po to jest antena zewnętrzna,
viperO pisze: czy ta antenka http://bestpartner.pl/index.php?kategorie=9 coś w skóra ?
Z pewnością. Tym bardziej, że do najbliższej stacji bazowej masz dość blisko bo ~4,5 KM (Play). Oczywiście zadziała to pod warunkiem, że wszystko dobrze podłączysz. Potrzebny Ci będzie jeszcze konektor do połączenia anteny z modemem,
viperO pisze:Jestem rozrzutny mogę kupić antenę z wyżej półki tylko żeby to kurczę pochodziło
Bardzo dobre podejście :super:.
viperO
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-04-08, 19:04
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z doborem internetu-PLAY

Post autor: viperO »

Podejście musi być :D

Dzięki wielkie ,sam sobie bym nie poradził po prostu jestem zielony w tym temacie ..:)

sp6huk powiesz mi jeszcze ile mam do najbliżej stacji bazowej w Plusie i Orange ???

Sprawdzę tego plusa , wezme modem z wejściem na antenę wrazie jakby coś tam trochę łapał dokupię antenę i powinienem się jakoś cieszyć (OBY) :D


A jeszcze jedno jeżeli mówisz że ta stacja bazowa (PLAY-a) jest na ul. Płockiej to bardzo ciekawie się to zapowiada, Włocławek jest nisko położony ja jestem na wzgórzu nad wisłą przed swoim oknem mam czyste pole a za nim jakieś 3km płynie Wisła a ta ulica jest właśnie równoległa do Wisły :) Także może być dobrze z tym PLAY-em :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Problem z doborem internetu-PLAY

Post autor: sp6huk »

viperO pisze:le mam do najbliżej stacji bazowej w Plusie i Orange ???
Do najbliższego node B UMTS Plusa, masz ~4,3 km, znajduje się przy ul. Dobrzyńskiej 26a, zaś stacja bazowa Orange, nieznacznie dalej bo przy ul. Dobrzyńskiej 14,
viperO pisze:A jeszcze jedno jeżeli mówisz że ta stacja bazowa (PLAY-a) jest na ul. Płockiej to bardzo ciekawie się to zapowiada, Włocławek jest nisko położony ja jestem na wzgórzu nad wisłą przed swoim oknem mam czyste pole a za nim jakieś 3km płynie Wisła a ta ulica jest właśnie równoległa do Wisły Także może być dobrze z tym PLAY-em
Musisz sprawdzić osobiście, wtedy zdasz relację :) Ale nie powinno być problemów z sygnałem z anteną zewnętrzną.
viperO
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-04-08, 19:04
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z doborem internetu-PLAY

Post autor: viperO »

A na jakiej zasadzie działa ta antena ?:
http://bestpartner.pl/index.php?artid=20580&kategorie=9
Trzeba jakieś kable ciągnąć (bo na załączonym obrazku nie widzę żadnego kabla idącego od tego panelu?
Z bestpartenera pochodzi, są jeszcze jacyś lepsi producenci ???
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Problem z doborem internetu-PLAY

Post autor: sp6huk »

viperO pisze:Trzeba jakieś kable ciągnąć (bo na załączonym obrazku nie widzę żadnego kabla idącego od tego panelu?
No trzeba. Nie widziałem jeszcze anten bezprzewodowych. Ja bym zastosował kabel koncentryczny Tri-Lan 240 z uwagi na mniejszą tłumienność od H-155. Do tego kupujesz TAKIE złącze FME, które "wkręcasz" do konektora. No i TAKIE złącze do anteny,
viperO pisze:Z bestpartenera pochodzi, są jeszcze jacyś lepsi producenci ???
Może i są, ale ja lepszych anten do UMTS, to nie znam. Do WiFi owszem :)
viperO
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2010-04-08, 19:04
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z doborem internetu-PLAY

Post autor: viperO »

Ok. Dzięki wielkie ;)
Zobaczę co da się zrobić.
Na_razie pójdę do Plus-a

Aaa jeszcze jedno jak nazywa się to wejście w modemie do anteny ?

[ Komentarz dodany przez: grzechu: 2010-04-08, 23:31 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-04-08, 22:31 przez viperO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Problem z doborem internetu-PLAY

Post autor: sp6huk »

viperO pisze:Aaa jeszcze jedno jak nazywa się to wejście w modemie do anteny ?
Jeżeli chodzi o E160 lub E176G, to jest to złącze CRC9 (SMB).
ODPOWIEDZ