Sieć na neo - PC + LAPTOP

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Terrel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-07, 10:19
Lokalizacja: Leszno

Sieć na neo - PC + LAPTOP

Post autor: Terrel »

Witam. Mam pytanko, a mianowicie chce utowrzyc siec w moim domku jednorodzinnym a za bardzo sie na tym nie znam. Mam komputer stacjonarny z karta sieciowa RJ45 i laptopa acer z wbudowana karta sieciowa wlan. Chcialbym miec w domku niezalezna siec, że jak bede chcial odpalic interenet na laptopie to nie bede potrzebowal do tego wlaczonego PC i odwrotnie. Prosze o pomoc jaki sprzet kupic i pozniej jak go skonfigurowac. Z góry wielkie dzieki i pozdro :-)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sieć na neo - PC + LAPTOP

Post autor: zDaleKi »

Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
mouseman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-30, 19:59
Lokalizacja: Legnica

Re: Sieć na neo - PC + LAPTOP

Post autor: mouseman »

Witam,
Jestem abonamentem sieci kablowej VECTRA. Miałem problem podobny do twojego, rozwiązaniem okazała się możliwość montażu modemu bezprzewodowego przez w/w firmę. Było to rozwiązanie które w pełni spełniało moje oczekiwania bynajmniej w teorii. Proponuje skontaktować się z twoim dostawca usług internetowych i spytać czy jest taka możliwość. Zalety oraz wady tego rozwiązania:

Zalety:
-Podłączenie dwóch kompów(laptop + stacjonarny) bezpośrednio do modemu oczywiście bezprzewodowo(każdy z nich ma swoje indywidualne ip publiczne) modem działa jako AP
- zero kabli( możliwość ulokowania modemu gdzie sobie zyczysz)
- zero problemów z zasięgiem
- zabezpieczenie sieci 128bitowym WPA plus rozpoznawanie po MAC-u
- dopłata 10zł do abonamentu rekompensuje dodatkowe ip
- koszt zmiany modemu 1zł

Wady:
-brak możliwości konfiguracji modemu( klucz sieciowy jest ustalany przez Vectre) znacznie ogranicza to konfiguracje sieci, w zasadzie jej niema
-niejasności przy montażu( „jako ze jest to nowość nie mogę Panu szczegółowo powiedzieć czy tak ma być” wypowiedz informatyka lokalnego oddziały firmy, dopiero mail do
Warszawy pozwolił na sfinalizowanie konfiguracji sieci)
- słabe transfery wewnątrz sieci (wszystkie dane przechodzą przez modem stąd tez na koniec wychodzi 1MB/s z kompa do kompa standard G)

Jeżeli twój dostawca ma taka usługę, proponuje się nad nią zastanowić, ze względu na bardzo niskie koszta.
Budowa bardziej zawansowanej sieci wiąże się z zakupem dodatkowych urządzeń. Na ten temat niech się wypowie osoba która ma doświadczenie z tego zakresu.
Pozdrawiam
komp: Amd Sempron 2600+@3700+ -- asrok k8nf4g+ gf6100 -- audigy+inspire6700 -- 160hdd -- WIFI: ON
lap: Hewlett-Packard HP Compaq nx8220 (EK088ES#AKD) WIFI: ON
siec: WIFI VECTRA on the house with AP MOTOROLA surfboard
Awatar użytkownika
Terrel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-07, 10:19
Lokalizacja: Leszno

Re: Sieć na neo - PC + LAPTOP

Post autor: Terrel »

No wiec mam Neostrad, a tam za taki sprzet zaplace kilka razy wiecej niz powiedzmy jakis sprzet na allegro. Zapomnialem dodac w moim poscie zakup sprzetu byl jak najmniejszym kosztem, z konfiguracja juz sobie poradze. pozdrawiam
ODPOWIEDZ