Orange Free na kartę

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
todo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-06, 13:33
Lokalizacja: Katowice

Orange Free na kartę

Post autor: todo »

Już myślalem, że wybrałem najlepszą ofertę na rynku prepaid. Na tym forum nie przeczytałem jeszcze świeżych wypowiedzi po zmianach wprowadzonych przez Orange, bo coś nie mogę ich znaleźć. Nie chodzi mi o koszty, bo te są chyba w tej chwili najmniejsze, ale o obecną jakość sygnału. Na jednym z forów Orange Free na kartę został totalnie zjechany za brak ciągłości sygnału, za przerwy, za fatalne łączenie się z internetem. I to pisali ludzie nie tylko z Polski.
Jakie jest Wasze doświadczenie na chwilę obecną?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Free na kartę

Post autor: ja.michal »

To w sumie to samo co Orange Free bo ta sama infrastruktura sieciowa.
U mnie osobiście chodzi kijowo. U innych dobrze. Zależy od lokalizacji.
Mi nie odpowiada kompresja obrazków, której nie da się wyłączyć (są rozwiązania jakieś połowiczne).
Ogólnie ostatnio coś Orange się kaszani jeśli chodzi o sieć. Możliwe, że modernizują do większych prędkości.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Orange Free na kartę

Post autor: sp6huk »

todo pisze:Jakie jest Wasze doświadczenie na chwilę obecną?
Jeżeli chodzi o internet od Orange (nie wliczając do tego CDMA), to ja dziękuję. U mnie działa to tragicznie, w okolicach taka sama sytuacja. Nigdy nie zawiódł mnie Plus, zawsze działa dobrze (kiedyś przysiadał w godzinach "pracy" iPlusopobieracza), ale teraz jest OK, i nie mogę złego słowa powiedzieć o tym operatorze. Era u mnie również jest OK, tylko, że nie mają żadnej ciekawej oferty pre-paid. Play, jak Play - ograniczony do 1 Mb/s, również terytorialnie, ale działa jak należy.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Free na kartę

Post autor: Patryk »

todo pisze:Nie chodzi mi o koszty, bo te są chyba w tej chwili najmniejsze, ale o obecną jakość sygnału.
Tak to zazwyczaj działa w Katowicach.
http://www.youtube.com/watch?v=nY4gsbGrUBg
Średnio w najgorszych godzinach 3-4 Mbps, czasami więcej - testowane w różnych lokalizacjach.
Pokrycie sygnałem najlepsze ma Play, ale co z tego :] (choć Orange i trzeci Plus dużo gorsze nie są).
todo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-06, 13:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Orange Free na kartę

Post autor: todo »

Tak to zazwyczaj działa w Katowicach.

Własnie nie chodzi mi o Katowice, ale o pokrycie kraju, głównie tam, gdzie się poruszam tzn. Beskidy i GórnyŚląsk.
Na tych terenach co wymieniłem ma ktoś ERE?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Free na kartę

Post autor: Patryk »

todo pisze:Beskidy i GórnyŚląsk
To sumarycznie można stwierdzić, że Orange jest liderem (pomijając Żywiecczyznę, bo Żywcu kiepsko a od Żywca na południe jest tragicznie, nie ma ani UMTS, ani CDMA), i okolice Skoczowa (brak 3G).

[ Dodano: 2010-05-06, 21:57 ]
todo pisze:Na tych terenach co wymieniłem ma ktoś ERE?
Zapomnij o Erze, dobrze Ci radzę :)
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: Orange Free na kartę

Post autor: gebus12 »

Na Żywiecczyźnie tylko i wyłącznie plus (play z biedą)
bo Żywcu kiepsko a od Żywca na południe jest tragicznie
W Żywcu nie jest kiepsko. Żywiec w wykonaniu orange to nieporozumienie.
Chyba wszyscy tam mają 3 stacje 3G a orange jedną.
Gdy u innych jest dobry sygnał nawet w budynkach to w orange w zasięg się wjeżdża i po chwili wyjeżdża. Na fragmencie ekspresówki i koło browaru.
W centrum zasięgu 3G nie uraczy.

Na trasie Żywiec>południe tylko Plus.
Przy wymuszonym 3G przejedzie od Bielska przez Żywiec aż do Rajczy bez zrywania sesji

Tak z moich doświadczeń ;)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Free na kartę

Post autor: Patryk »

gebus12 pisze:Gdy u innych jest dobry sygnał nawet w budynkach to w orange w zasięg się wjeżdża i po chwili wyjeżdża. Na fragmencie ekspresówki i koło browaru.
Niestety nodeB jest tylko na browarze...

[ Dodano: 2010-05-06, 22:50 ]
gebus12 pisze:Przy wymuszonym 3G przejedzie od Bielska przez Żywiec aż do Rajczy bez zrywania sesji

Tak z moich doświadczeń
Mam podobne doświadczenia, tylko w dziurze Rybarzowice/Wilkowice to już zależy, jak zawieje ze stacji szczyrkowskich.
Jak są mocniej obciążone (w sezonie/weekendy), to potrafi rwać.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Orange Free na kartę

Post autor: krystianb »

todo pisze:nie tylko z Polski.
A co oni mogą wiedzieć :rotfl2: Jeśli chodzi o zrywanie to były ostatnio pewne problemy, szczególnie przed wprowadzeniem bonusa w prepaidzie. Ale już się poprawia. A z prędkościami to już zależy od miejsca jak w każdej sieci mobilnej.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ