interek w telefonie

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
snacky

interek w telefonie

Post autor: snacky »

Czy ktos wie , czy jest mozliwosc wlozenia tej karty SIM do telefonu i korzystania z internetu przez GPRS... ?

Mam wykupioną usluge w Orange za 60zl...

Chodzi mi krotko czy mozna korzystac przez komórke z interenetu (bezplatnie oczywiscie w ramach abonamentu)
Jaro

Re: interek w telefonie

Post autor: Jaro »

Możliwość zawsze jest :D
Jeżeli Twój telefon obsługuję WAP/Internet no to oczywiście ale z kartą na której masz wykupioną usługę bezlimitowanego (?) dostepu do netu
(?) - obwarowania są.1 GB ,później teoretycznie zmniejsza się szybkość przesyłania danych,ale nadal w cenie abonamentu.
MariuszDW

Re: interek w telefonie

Post autor: MariuszDW »

Jeśli wykupiłeś GPRS (usługa Twój Internet GPRS), to masz limit 0.5GB
Nie sprecyzowałeś tylko jak będziesz korzystał. WAP w komórce, czy podłączsz komórkę do PC jako mdem. Jeśli WAP, to limitu raczej nie dasz rady przekroczyć :wink:
Pamiętaj, tylko, że karta SIM z tą usługą nie daje dostępu do innych usług podstawowych. Każdy SMS to kolejne 0.20zl do rachunku, a rozmowy to 2,44/minuta. Skubańce zabezpezpieczyli się i nie można wysyłać SMSów po GPRSie (a normalnie można sobie wybrać w ustawieniach komóki/modemu), bo by człowiek SMSował w ramach za darmo :twisted:
Z internetu możesz korzystać do woli w ramach abonamentu. Przekroczenie limitu nie powoduje dodatkowych kosztów.
Jeśli chcesz korzystać poprzez WAP w komórce, to pamiętaj, żeby to było poprzez GPRS,a nie CSD
snacky

Re: interek w telefonie

Post autor: snacky »

dzieki za odpowiedz...wlasnie o to mi chodzilo..czy jak wloze karte sim z usluga internetu nielimitowanego to czy mozna korzystac z gprsa za darmo... nie chodzi mi o podlaczenie interka do PC przez komorke tylko o korzystanie z internetu w telefonie...

wyglada na to ,jak mowicie , ze tak jest...

dzieki


ps. jesli jest inaczej to prosze o podpowiedz... :)


ORANGE MI ODPISAL NA TAKIE COS tak :

"

W odpowiedzi informujemy, że z karty SIM aktywowanej w promocji Twój Internet GPRS można korzystać w telefonie. Warunkiem jest, żeby telefon miał funkcję modemu umożliwiającą połączenie z komputerem i dającą dostęp do internetu. Nokia 3510i takiej funkcji nie posiada.

"
MariuszDW

Re: interek w telefonie

Post autor: MariuszDW »

Możesz korzystać za darmo do bólu.
Oni tak odpowiedzieli, bo myśleli, że chcesz go użyć jako modemu do PC
Gość

snacky

Post autor: Gość »

i znów dylemat ,bo mi z Orange napisali... :


"Jeżeli chodzi o polaczenie z wap i to jest to jak najbardziej usługa płatna i za każde pobrane i przesłane 50 kB jest naliczona opłata 0.33zł."
ODPOWIEDZ