Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: pasza_sadyka »

Witam.

Medytuję z bratem nad taką sprawą - netbook z preinstalowanym windows 7 starter, w chęci optymalizacji skasowana partycja recovery i chęć instalacji "czystego systemu". I tu niespodzianka :) nie ma płyty z tym systemem, nie wiem czy nie było w ogóle czy zapodziała się gdzieś. Numer seryjny na spodzie komputerka. Czy ktoś ma pomysł skąd wziąć instalkę takiego windowsa?

Pozdrawiam, M.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Jaco »

pasza_sadyka pisze:Czy ktoś ma pomysł skąd wziąć instalkę takiego windowsa?
Kupić w sklepie to najlepsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Patryk »

Win 7 Starter nie istnieje w postaci "czystej".

[ Dodano: 2010-05-26, 16:14 ]
Jaco pisze:Kupić w sklepie to najlepsze rozwiązanie.
Tego nie kupisz w sklepie ;)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Jaco »

Patryk pisze:Tego nie kupisz w sklepie
Nie doczytałem że chodzi o startera :ups:
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: pasza_sadyka »

Znalazłem jakieś .iso wersji starter na ftpie ale:

1. wersja eng - czy klucz z wersji pl zadziała?
2. czy jeśli zadziała klucz to można później win7 jakoś spolszczyć? gdzieś wyczytałem o pakietach polonizacyjnych ale to dotyczyło wersji beta, w final też zadziała?

Pozdrawiam, M.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Jo_gurt »

pasza_sadyka pisze:w chęci optymalizacji skasowana partycja recovery i chęć instalacji "czystego systemu".
Gratuluje :P Rozumiem, że to była pierwsza czynność jaką wykonaliście, przed zrobieniem wywiadu? :P
pasza_sadyka pisze:2. czy jeśli zadziała klucz to można później win7 jakoś spolszczyć?
Nie. Pakiety językowe są tylko do wersji Ultimate.
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: pasza_sadyka »

Tak, była to pierwsza czynność optymalizacyjna :)

Tak z innej beczki - może nie warto win7starter zaprzątać sobie głowy i postawię na nim XPeka ale chciałbym wiedzieć czy win7sterter obsługuje komendę TRIM w dyskach SSD czy obcinając startera wycięto mu również tą opcję?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Jo_gurt »

pasza_sadyka pisze:Tak, była to pierwsza czynność optymalizacyjna :)
Nie skomentuję :P
pasza_sadyka pisze:może nie warto win7starter zaprzątać sobie głowy i postawię na nim XPeka
A po co wydawać kasę na antyczny system?
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: pasza_sadyka »

Wydawać w przypadku XPeka w zasadzie nie muszę, mam wersję oem kupioną niegdyś w sklepie a z komputera na którym był zainstalowany została mi tylko myszka. Podejrzewam że wystarczy telefon do MS przy aktywacji i odblokują licencję. Jeśli jednak się okaże że win7starter jednak obsługuje TRIM to chyba znalazłem rozwiązanie - skołuję instalkę win7, w necie wyczytałem że można tak zmodyfikować plik konfiguracyjny żeby w procesie instalacji pokazał wszystkie możliwe wersje i wybiorę właśnie starter, klucz mam na spodzie komputerka więc będzie ok. Jeśli nie obsługuje TRIM to wydaje mi się że wydajnościowo XP będzie lepszy dla intelowskiego atoma niż win7 nawet w wersji starter.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Jo_gurt »

pasza_sadyka pisze:mam wersję oem kupioną niegdyś w sklepie a z komputera na którym był zainstalowany została mi tylko myszka. Podejrzewam że wystarczy telefon do MS przy aktywacji i odblokują licencję.
Nie. Ten system jest już bezużyteczny.
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: pasza_sadyka »

Czyli nie da się aktywować takiej wersji?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Jo_gurt »

OEM jest przypisany do jednego sprzętu i po ptokach.
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: artureal »

A skądżeś wytrzasnął Win7 Starter? :zdziwko: - z tego, co wiem, to nie były one sprzedawane w Polsce. Dlatego nie ma też polonizacji do niego.
Kombinacje z instalką z innej płyty nic nie dadzą, chyba że masz do niej klucz, który nie był aktywowany, albo pirata.
Z tym OEM nie byłbym taki pewien: mojego XPka OEM po zmianach sprzętowych typu wymiana płyty głównej, procesora czy karty graficznej, musiałem za każdym razem aktywować, lecz odbywało się to bez problemu przez internet, w sumie chyba czterokrotnie. Moim zdaniem warto spróbować.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: sp6huk »

artureal pisze: z tego, co wiem, to nie były one sprzedawane w Polsce
No to jednak nie wiesz, bo chociażby taki Vobis sprzedaje netbooki ze Starterem, w Komputroniku też kiedyś widziałem.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Jo_gurt »

artureal pisze:A skądżeś wytrzasnął Win7 Starter? :zdziwko: - z tego, co wiem, to nie były one sprzedawane w Polsce.
Są z netbookami.
artureal pisze:Dlatego nie ma też polonizacji do niego.
No nie, nie dlatego ;)
artureal pisze:Kombinacje z instalką z innej płyty nic nie dadzą, chyba że masz do niej klucz, który nie był aktywowany,
Mogą dać. A klucz z obudowy prawie na pewno nie był aktywowany.
artureal pisze:Z tym OEM nie byłbym taki pewien: mojego XPka OEM po zmianach sprzętowych typu wymiana płyty głównej, procesora czy karty graficznej, musiałem za każdym razem aktywować, lecz odbywało się to bez problemu przez internet, w sumie chyba czterokrotnie. Moim zdaniem warto spróbować.
Czy się da to jedno. Inna sprawa, że jest to niezgodne z licencją.
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: artureal »

MS dopuszcza możliwość upgrade'u podzespołów lub ich wymiany w razie awarii - stąd możliwość aktywacji jednego systemu OEM kilka razy (w przypadku XP bodaj pięć normalnie, a więcej ewentualnie telefonicznie). Skoro wersja jest aktywowana przez MS, mam naklejkę i płytę instalacyjną z takimi samymi numerami, to znaczy, że system jest zainstalowany legalnie ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Jo_gurt »

artureal, podzespoły jedno a cały zwarty komputer (laptop) drugie. Przeniesienie licencji OEM na inny komputer nie jest możliwe i kropka. Że można to sobie obchodzić na różne sposoby to ja wiem, to się nazywa piractwo i równie dobrze można zassać iso z torrenta.
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: paweliplus »

Nowy Windows XP to nie jest jakiś mały wydatek.Wiem pewnie powiecie,że może jestem piratem , ale już lepiej przeznaczyć takie pieniądze na jakieś inne rzeczy niż nowy windows , który i tak będzie nieużyteczny [wersja OEM] bo jest przypisany do sprzętu.Każdy się boi i wie,że to nie zgodne z prawem ale ja osobiście mam tylko systemy pirackie na płytach i nie mam zamiaru inwestować w to. Wy owszem macie inne poglądy na ten temat. Ale powiedzmy sobie tak na prawdę , kto to skontroluje ? Do użytku osobistego wystarczy i taki zassany z torrentów. Nie będę prorokował, ale i tak większość ma pirata, wiec się nie oszukujmy.
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Jaco »

paweliplus pisze:Nowy Windows XP to nie jest jakiś mały wydatek
A po co ładować się w XP jak można już mieć Windowsa 7 za 200zł. ? Wystarczy tylko uaktualnić swój system XP bądź Vista i gotowe.

Na Allegro sporo aukcji http://www.allegro.pl/71693_windows_7_h ... nge_view=1

[ Dodano: 2010-05-27, 16:45 ]
paweliplus pisze:Nie będę prorokował, ale i tak większość ma pirata, wiec się nie oszukujmy.
Ja nie mam :cwaniak:
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: paweliplus »

paweliplus pisze:ale i tak większość ma pirata, wiec się nie oszukujmy.
Jaco pisze:Ja nie mam :cwaniak:
Pewnie nie jesteś większością :cfaniak: . Ostatnio kupiłem komputer i też mi pirata dali , miałem do wyboru vista albo xp więc oczywiście, że wybrałem to drugie . A po aktualizacji komunikat o nielegalności :szok: i tak to jest. :hyhy:
Jaco pisze:jak można już mieć Windowsa 7 za 200zł
No tak ale to też jest wydatek swego rodzaju.
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Jo_gurt »

paweliplus, tak często zmieniasz komputery i wydajesz na nie poniżej 1000zł, że system do każdego to taki ogromny wydatek? Zresztą są licencje BOX na takie okazje.
Twoje rozumowanie typu "kradnę bo i tak mnie nie złapią" niestety jest powszechne, ale na szczęście jest z tym znacznie lepiej niż 5-10 lat temu. I oby tak dalej, bo zwyczajnie wstyd (powinno być) się przyznać.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Jaco »

paweliplus pisze:Ostatnio kupiłem komputer i też mi pirata dali , miałem do wyboru vista albo xp więc oczywiście, że wybrałem to drugie . A po aktualizacji komunikat o nielegalności :szok: i tak to jest. :hyhy:
Od czego są reklamacje . Idź do sklepu gdzie go kupiłeś.

Na tym forum pamiętaj że nie pomagamy piratom i będziemy ich ignorować,zamykać wątki. Tu zaraz się wydzieli to co niepotrzebne i też się go Obrazek .
pasza_sadyka
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-05-15, 19:56
Lokalizacja: Różnie

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: pasza_sadyka »

Problem rozwiązany, jednak samsung daje recovery na którym ponoć jest instalka windy ale zrobiłem to inaczej bo płyty nie znalazłem. Mianowicie usunąłem plik ei.cfg z płyty od kumpla i instalator dał mi opcję albo starter, albo home albo ultimate. Zainstalowałem starter, podałem numer seryjny ze spodu lapka i poszło :)
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: artureal »

Dobrze, że działa :ok:
Jo_gurt pisze:artureal, podzespoły jedno a cały zwarty komputer (laptop) drugie. Przeniesienie licencji OEM na inny komputer nie jest możliwe i kropka. Że można to sobie obchodzić na różne sposoby to ja wiem, to się nazywa piractwo i równie dobrze można zassać iso z torrenta.
Jo_gurt, no kurczę nie masz racji, a ja nie jestem piratem:
Successfully implemented, SLP uses information stored in an OEM PC's BIOS to protect the installation from casual piracy. No communication by the end customer to Microsoft is required and no hardware hash is created or necessary. At boot, Windows XP compares the PC's BIOS to the SLP information. If it matches, no activation is required.

Every single piece of hardware could be changed on a PC with SLP and no reactivation would be required — even the motherboard could be replaced as long as the replacement motherboard was original equipment manufactured by the OEM and retained the proper BIOS. In the unlikely scenario that the BIOS information does not match, the PC would need to be activated within 30 days by contacting the Microsoft activation center via the Internet or telephone call — just as in a retail scenario.
Całość tutaj ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: zDaleKi »

paweliplus pisze:Nowy Windows XP to nie jest jakiś mały wydatek.Wiem pewnie powiecie,że może jestem piratem [...]Każdy się boi i wie,że to nie zgodne z prawem ale ja osobiście mam tylko systemy pirackie na płytach i nie mam zamiaru inwestować w to
Nie ma się czym chwalić.
paweliplus pisze:Nie będę prorokował, ale i tak większość ma pirata, wiec się nie oszukujmy.
... tysiące much nie może się mylić.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
sztabantypiracki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-28, 09:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: sztabantypiracki »

paweliplus pisze:Nowy Windows XP to nie jest jakiś mały wydatek.Wiem pewnie powiecie,że może jestem piratem , ale już lepiej przeznaczyć takie pieniądze na jakieś inne rzeczy niż nowy windows , który i tak będzie nieużyteczny [wersja OEM] bo jest przypisany do sprzętu.Każdy się boi i wie,że to nie zgodne z prawem ale ja osobiście mam tylko systemy pirackie na płytach i nie mam zamiaru inwestować w to. Wy owszem macie inne poglądy na ten temat. Ale powiedzmy sobie tak na prawdę , kto to skontroluje ? Do użytku osobistego wystarczy i taki zassany z torrentów. Nie będę prorokował, ale i tak większość ma pirata, wiec się nie oszukujmy.

Sztab Antypiracki informuje, że uzyskanie programu komputerowego (gry komputerowej) bez licencji (bez zgody podmiotu uprawnionego) – np. jego ściągnięcie lub instalacja w komputerze – w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podlega odpowiedzialności karnej w postaci kary pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

Podstawa prawna: art. 278 § 2 Kodeksu karnego.

Ponadto czyn taki podlega odpowiedzialności cywilnej przewidzianej w art. 79 ust. 1 ustawy o prawie autorskimi i prawach pokrewnych, w tym obowiązku zapłaty potrójnej wysokości stosownego wynagrodzenia (opłaty licencyjnej) – jeśli naruszenie ma charakter zawiniony – lub podwójnej wysokości, jeśli jest niezawinione a także wydania uzyskanych korzyści
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: paweliplus »

Klapa.Pójdę siedzieć. A tak na poważnie to jakaś część z nas na pewno się nie przyzna , że ma pirata albo w ogóle nie ma pojęci o czymś takim. :niepewny:

[ Dodano: 2010-05-28, 16:10 ]
Jaco pisze:Na tym forum pamiętaj że nie pomagamy piratom i będziemy ich ignorować,zamykać wątki. Tu zaraz się wydzieli to co niepotrzebne i też się go .
Ok rozumiem dlatego też nie mam zamiaru nikogo namawiać do piractwa bo to przestępstwo .Więcej nie będę ciągnął takich wątków. Sory
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: Jaco »

Skoro już wszystko wyjaśnione zamykam.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instalka Windows 7 Starter jako .iso

Post autor: zDaleKi »

Jaco pisze:Skoro już wszystko wyjaśnione zamykam.
A ja dodam, że na tym forum nie popieramy wszelkich objawów piractwa czy to związanego z oprogramowaniem czy kradzieżą "sygnału wifi" i każdy wątek do tego zachęcający będzie zamykany.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Zablokowany