Modem iPlusa, czy mogę mieć internet z Orange?

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
invasion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-07-17, 17:49
Lokalizacja: P?ovk

Modem iPlusa, czy mogę mieć internet z Orange?

Post autor: invasion »

Witam.
Mam pytanie. Od dwóch lat korzystałam z oferty Plusa, jednak pomimo tego, że mam umowę z Plusem od 2 lat, nie zamierzam jej przedłużyć (raczej). Powód jest prosty: nie posiadają oni korzystnej oferty. W "spadku" po umowie z Plusem zostaje mi modem Option Icon 225. Najkorzystniejszą ofertę cenową dla osób z modemem przedstawia Orange, gdzie abonament wyniesie mnie ok. 30 zł. Zaznaczę jednocześnie, że z internetu korzystam w różnych miejscach, najczęściej w mieście, więc zasięg nie jest kwestią decydującą. Również z tego powodu, że loguję się tylko na poczcie oraz przeglądam wybrane portale, limit poboru danych dla mnie nie jest istotny.
Napiszcie mi, czy mogę korzystać z tego modemu dla sieci Orange Free? Czy ten modem nie ma jakieś blokady, tzw. simlocka jak w telefonach? Czy nie będę miała problemu z działaniem internetu, jeśli ściągnę oprogramowanie od operatora?? Czy ktoś korzystał z tego modemu w ten sposób? Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Ostatecznie zamierzam się wybrać do salonu Orange, choć myślę, że obsługa może nie mieć wystarczającej wiedzy. Ostatecznie zdecyduję się na wzięcie internetu na próbę 7 dni.
Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem iPlusa, czy mogę mieć internet z Orange?

Post autor: ja.michal »

invasion, plus ma korzystną ofertę. NA dzień dobry za przedłużenie bez modemu dadzą Ci 25% zniżki na abonament cały okres umowy (12 miesięcy).
Jak wyślesz wypowiedzenie to najprawdopodobniej będą chcieli Cię zatrzymać i zaproponują to samo tylko ze zniżką 50%. Ja mam iPlusa75 za 37.50zł (7GB + 100GB bo włączyłem wcześniej i jest za free).

Najprawdopodobniej modem nie będzie miał simlocka. Możesz włożyć jakąkolwiek inną kartę sim (innego operatora) i zobaczyć czy wykryje sieć. Jeśli tak to modem nie ma simlocka.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modem iPlusa, czy mogę mieć internet z Orange?

Post autor: krystianb »

invasion pisze: Ostatecznie zdecyduję się na wzięcie internetu na próbę 7 dni.
Zamiast tego dużo taniej kupić prepaida internetowego 20zł zamiast 60 i zero formalności. Ale do sprawdzenia simlocka można użyć jakiejkolwiek karty innego operatora, byle była aktywna.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
invasion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-07-17, 17:49
Lokalizacja: P?ovk

Re: Modem iPlusa, czy mogę mieć internet z Orange?

Post autor: invasion »

Racja, sprawdzałam z kartą Orange i działa nawet w programie iPlus manager, więc nie może być chyba mowy o żadnych problemach. ja.michal, sprawa jest tej kwestii, że umowa wygasła 17. Czy jest sens pisać jakiekolwiek pismo? Oczywiście nie ma sensu iść do żadnego autoryzowanego punktu sprzedaży Plusa, bo tam (zazwyczaj) spotykam się ze ścianą. Sama byłam zdziwiona, że po dwóch latach płacenia 60 zł miesięcznie, bez żadnych problemów, miła Pani oznajmiła, że niczym nie różnię się od nowych abonentów. To podejście niepraktykowane raczej u innych operatorów czy mówiąc ogólnie- usługodawców :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem iPlusa, czy mogę mieć internet z Orange?

Post autor: ja.michal »

invasion, bo najlepiej wysłać wypowiedzenie umowy listem poleconym z potwierdzeniem odbioru na adres operatora. Po 2-3 dniach jak do nich dotrze to będziesz miała telefon.
Najlepiej podać telefon kontaktowy w tym piśmie bo będą dzwonić na iPlusa.

Możesz też spróbować w salonie firmowym (nie sklepie czy punkcie). Chodź lepsza opcja pocztą bo od razu trafia tam gdzie trzeba.

Dziwie się, że nie dali Ci 25% bo to jest niejako z urzędu (jeśli nie bierzesz modemu).
http://www.iplus.pl/indywidualni-promoc ... ament.html

Ale warto powalczyć o 50%. ;)
invasion
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-07-17, 17:49
Lokalizacja: P?ovk

Re: Modem iPlusa, czy mogę mieć internet z Orange?

Post autor: invasion »

Problem rozwiązany.
Tak czy siak, Orange ma dla mnie najkorzystniejszą ofertę. Bez modemu wychodzi 29 zł z groszami. Umowa na 12 miesięcy, 2 GB limitu, mam telefon na abonament, więc jeszcze może kilka złotych odrzucą.
W Plusie minimalny abonament to 39 zł za 1 GB, ew. limit 4GB za 45 zł (po obniżce 25 %). A ja, jak pisałam, korzystam często, ale jedynie z poczty i wybranych stron, więc transfer nie jest mi potrzebny zbyt duży (w Orange w tej cenie mam 2 GB!).
Temat do zamknięcia.
doktor Evil
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-02-26, 13:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Modem iPlusa, czy mogę mieć internet z Orange?

Post autor: doktor Evil »

Borykam się z podobnym problemem- na ZTE MF636 z oryginalnym oprogramowaniem Orange BE (wersje 8.xx) połączenie jest niestabilne, czasem zupełnie "wywala" aplikację/sterownik/program (?), tak, że nie pomaga bezpieczne usuwanie sprzętu.
>Mogę:
a) przełożyć kartę do modemu Huawei E169 z Plusa i używać dołączonego do niego oprogramowania (w poprzedniej ofercie działało całkiem dobrze, rzadko się rwało)
b) spróbować zmienić oprogramowanie Oranża na inne do obsługi ZTE mf 636.
c) Ewentualnie łączyć przez Dial-Up (przez ZTE).
>>Z tym że są pewne wątpliwości:
a) Czy aplikacja Plusa nie będzie automatycznie (lub użytkownik przypadkiem) zmieniać ustawień i sposobu łączenia z siecią- obawiam się ewentualnego dodania ekstra transferów do rachunku ?
b) Czy taka zmiana sprzętu, to nie przysłowiowa siekierka na kijek ?
c) Czy Dial-Up nie zwiększy ryzyka ataku przez jakiś dialer czy inny wesoły wirusek, który zacznie wysyłać sms-y po 10 złociszy sztuka albo zmieni sobie APN ?

Z góry dziękuję za pomoc (przepraszam, jeśli to niewłaściwy temat).
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Modem iPlusa, czy mogę mieć internet z Orange?

Post autor: ra-v »

>Mogę:
(...)
b) spróbować zmienić oprogramowanie Oranża na inne do obsługi ZTE mf 636.
Polecam to zrobić - wykorzystać TopNetInfo. Mi ten model modemu się wywalił na amen w Win7, być może z powodu iPlus Managera (oryginalne oprogramowanie). Nawet odinstalowanie nie pomogło.
c) Ewentualnie łączyć przez Dial-Up (przez ZTE).
Tzn chodzi ci o program taki jak TNI?

A jeśli chciałbyś korzystać z innego modemu:
>>Z tym że są pewne wątpliwości:
a) Czy aplikacja Plusa nie będzie automatycznie (lub użytkownik przypadkiem) zmieniać ustawień i sposobu łączenia z siecią- obawiam się ewentualnego dodania ekstra transferów do rachunku ?
Możesz wymusić podstawowy sposób łączenia i/lub alternatywny. Pewnie chodzi i o to aby nie korzystać z CSD. Jednakże jw. pisałem polecam jakiś inny program np. popularny na Forum TNI.
b) Czy taka zmiana sprzętu, to nie przysłowiowa siekierka na kijek ?
Możliwe. Ten model ZTE łapie wg mnie b.dobry zasięg, że. Ja kupiłem dodatkowo kable, wyrzuciłem go nad biurko i łapie 3x leszy transfer. Jest b.czuły na obrót lewo/prawo.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
doktor Evil
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-02-26, 13:33
Lokalizacja: Lublin

Re: Modem iPlusa, czy mogę mieć internet z Orange?

Post autor: doktor Evil »

ra-v pisze:Tzn chodzi ci o program taki jak TNI?
Raczej opisany na forum sposób użycia "narzędzi" systemu (Win XP) + komend AT.
ra-v pisze:Pewnie chodzi i o to aby nie korzystać z CSD
Albo nie złapać "dialera"... Czy jest jakaś ?"obiektywna" metoda na potwierdzenie, czy łączę się we właściwy sposób (poza :szok: na widok rachunku ;-) )
O TopNetInfo poczytam- dzięki.

A tak odbiegając nieco od tematu, jak to jest, że instalacja aplikacji Orange na dysku zajmuje ~150 MB a iPlusa ~15 MB (w RAM odpowiednio ~30 MB i ~ 10 MB; dla porównania Adobe Bridge z pakietu CS4 z kilkoma załadowanymi z katalogu zdjęciami zajmuje ~50 MB). Dlaczego ten program jest tak ciężki i jakie są jego funkcje (oczywiście poza nawiązywaniem połączenia i liczeniem transferu) ?
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Modem iPlusa, czy mogę mieć internet z Orange?

Post autor: ra-v »

doktor Evil pisze:Dlaczego ten program jest tak ciężki i jakie są jego funkcje (oczywiście poza nawiązywaniem połączenia i liczeniem transferu) ?
1. Pytanie do producenta - to jest tylko miejsce na dysku. Z RAMu niewiele bierze.

2. Zarządzanie modemem prawie jak telefonem, pewnie gdzieś są dzienniki logów producenta (z tego co pamiętam jest osobna zakładka od tego żeby takie coś wygenerować czy przesłać do operatora).
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ODPOWIEDZ