Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kirstucha
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-03-24, 23:02
Lokalizacja: pomorskie

Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: kirstucha »

Witam,
Mieszkam w ładnym miejscu, niestety mogę je śmiało nazwać średniowieczem technologicznym...
O TPSA i innych dostawcach "kablowych" mogę pomarzyć, radiówka do mnie nie dociera, 3g jeszcze tu nie dotarło, WiMax też nie...
Od ponad roku korzystam z OFP (na mapie zasięgu mnie nie ma, ale zasięg mam - wspomagam go zewnętrzną anteną) jednak nie jest to rewelacja (np o videorozmowie mogę sobie pomarzyć...) no i mam tylko 3gb transferu... ale to już mniej istotna sprawa...
Obecnie naszło mnie na szukanie jakiejś alternatywy i wygląda na to, że mogłabym mieć Nordisk lub Polsat... Co polecacie?
Chciałabym swobodnie korzystać z internetu, móc pogadać przez skypa, pozwolić dzieciom na ogladanie filmoków na youtoube itp... no i telefon voip by się przydał...
Czekam na wasze opinie.
Aha, jeśli to może pomóc to mieszkam w woj. pomorskim, pow. starogardzki, praktycznie obrzeża Starogardu Gd.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

kirstucha pisze:Aha, jeśli to może pomóc to mieszkam w woj. pomorskim, pow. starogardzki, praktycznie obrzeża Starogardu Gd.
Mało pomocne. :]
Obrzeża są ze wszystkich stron i to ma znaczenie. ;)
kirstucha
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-03-24, 23:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: kirstucha »

ja.michal pisze:
kirstucha pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Mało pomocne. :]
Obrzeża są ze wszystkich stron i to ma znaczenie. ;)
Dokładnie "Okole"

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2010-08-06, 23:30 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-08-06, 22:29 przez kirstucha, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

Muszę Cię zmartwić.
W okolicy nic lepszego nić Orange po CDMA nie będzie niestety.

Ale jeśli chodzi o limit to można poradzić coś. Oczywiście trzeba będzie dodatkowo płacić.

Możesz wziąć Orange Free Optimum, Premium lub Platinum bez modemu ze zniżką 25% na abonament i umową na rok.
W tych taryfach są karty dualne czyli działające w sieci GSM/3G/CDMA.

Możesz też wziąć taniej Multimo. Działa na sieci Orange i na 90% działa w sieci CDMA. Oficjalnie limit jest 7GB (a ogólnie to podobno 20GB). Cena Przy umowie na czas nieokreślony to 55zł miesięcznie.
Z racji, że umowa na odległość to jak nie będzie działać to w ciągu 10 dni rozwiązujesz umowę bez opłat przy jednoczesnym zwrocie karty sim.

Jaką masz antenę i w którą stronę skierowaną?

[ Dodano: 2010-08-06, 23:30 ]
Kurcze. Przepraszam. Jest Nordisk niecałe 7km od Ciebie. ;)

[ Dodano: 2010-08-06, 23:32 ]
W Nordiskuprzy umowie na 12 miesięcy jest 4GB za 49zł i 10GB za 79zł. Prędkość do 1Mb/s.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: sp6huk »

ja.michal pisze:Kurcze. Przepraszam. Jest Nordisk niecałe 7km od Ciebie. ;)
Na moje oko, to Aero 2 też tam jest dostępne.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

Faktycznie. Nawet jest zasięg na oficjalnej mapce CP.
Ale jednak mniejsze opóźnia chyba będą na Nordisku.
No i jeszcze sprawa ceny. Te ceny takie niskie to dla osób, które mają u nich TV.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: sp6huk »

ja.michal pisze:Ale jednak mniejsze opóźnia chyba będą na Nordisku
Nie wiem jak działa CDMA w Nordisku, ale HSPA+ od Aero 2, nie ma co nawet porównywać do CDMA Orange. Byłem ostatnio w punkcie sprzedaży CP i można było tam sobie zobaczyć jak działa internet. Odległość od stacji bazowej ok. ~5,5 - 5,7 km, opóźnienia do wp.pl ok. 30-40 ms, DL 8-9 Mb/s, UL 2,5-3 Mb/s. Jak wiadomo, w każdej lokalizacji osiągi mogą być inne, lepsze lub gorsze.
kirstucha
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-03-24, 23:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: kirstucha »

ja.michal pisze: Odległość od stacji bazowej ok. ~5,5 - 5,7 km, opóźnienia do wp.pl ok. 30-40 ms, DL 8-9 Mb/s, UL 2,5-3 Mb/s. Jak wiadomo, w każdej lokalizacji osiągi mogą być inne, lepsze lub gorsze.
Powiem szczerze, te cyferki mało mi mówią ;)

A jeśli można to przełożyć na polski (z cyferkowego) to chciałabym mieć w miarę najlepszą prędkość...

[ Dodano: 2010-08-07, 00:13 ]
ja.michal pisze:Faktycznie. Nawet jest zasięg na oficjalnej mapce CP.
Ale jednak mniejsze opóźnia chyba będą na Nordisku.
No i jeszcze sprawa ceny. Te ceny takie niskie to dla osób, które mają u nich TV.

Z tego co widziałam w ofercie CP to przy umowie na 15 m-cy (bo nie chcę się wiązać na dłużej - zbyt szybko technika idzie do przodu...) najwyższy abonament to 69 zł (i 5+25gb transfer) a Nordisk daje 10gb za 79 zł (przy umowie na 12 m-cy) ale prawda jest taka, że Nordisk jest mało znany i może mieć mniej obciążone nadajniki... Nie wiecie czy oni dają neta na okres próbny?
Z Polsatu chcę wziąć na próbę (znajomi mają u nich abonamant tv więc wezmę na nich na próbe...) i fajnie byłoby gdybym mogła przetestować tez Nordisk'a...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: zDaleKi »

kirstucha pisze:Powiem szczerze, te cyferki mało mi mówią
W wielkim skrócie to bardzo dobre wyniki jak na takie łącze "bez-kabla".
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: adixm »

Moim skromnym zdaniem jeśli w miare "jakoś" dziala CDMA od Orange to zostałbym przy tym rozwiazaniu gdyz zarowno w CP jak i w Nordisku jest stosunkowo bardzo drogo - za 90zl(bez modemu) mam w Orange do wykorzystania 20GB lub za 54zl 20GB w Multimo(to jest to samo co Orange), a predkosciami w CP nie ma sensu sie za bardzo co "podpalać" bo do normalnego korzystania z internetu 1-3Mb/s spokojnie wystarcza, zreszta w CP wiekszosc limitu to limit nocny - bedzie w ogóle możliwość go wykorzystac?
kirstucha
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-03-24, 23:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: kirstucha »

adixm pisze:Moim skromnym zdaniem jeśli w miare "jakoś" dziala CDMA od Orange to zostałbym przy tym rozwiazaniu gdyz zarowno w CP jak i w Nordisku jest stosunkowo bardzo drogo - za 90zl(bez modemu) mam w Orange do wykorzystania 20GB lub za 54zl 20GB w Multimo(to jest to samo co Orange),
tak, tylko, że ja mam Orange Freedom Pro czyli AŻ 3GB i nie mam możliwości dokupienia więcej...
A poza tym to w Orange płace 49zł za 3GB, CP oferuje 30GB (5+25) za 69zł, a Nordisk 4GB za 49zł lub 10GB za 79zł... do wspomnianych 90zł trochę brakuje...
a w Orange żeby mieć 20GB abo wynosi 120zł, natomiast z tego co własnie sprawdziłam na stronie Multimo (choć nie wiem czy to by u mnie działało, nie znam tej firmy) to mają abonament za 54zł ale na 7GB a nie na wspomiane 20GB...

[ Dodano: 2010-08-07, 10:26 ]
adixm pisze: ...a predkosciami w CP nie ma sensu sie za bardzo co "podpalać" bo do normalnego korzystania z internetu 1-3Mb/s spokojnie wystarcza, zreszta w CP wiekszosc limitu to limit nocny - bedzie w ogóle możliwość go wykorzystac?
A o wspomnianych prędkościach to ja po prostu marzę!!!

to mój wynik, zrobiony przed chwilą...

Obrazek

Obrazek
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: adixm »

tak, tylko, że ja mam Orange Freedom Pro czyli AŻ 3GB i nie mam możliwości dokupienia więcej...
A ile czasu pozostało do końca umowy?Proponuje wziac Orange Free Premium bez modemu(chyba pozostanie obecny modem(router)) czyli za 90zl/mc jest do dyspozycji 20GB lub za 112 jakos 35GB.
kirstucha pisze:natomiast z tego co własnie sprawdziłam na stronie Multimo (choć nie wiem czy to by u mnie działało, nie znam tej firmy) to mają abonament za 54zł ale na 7GB a nie na wspomiane 20GB...
Oficjalnie jest faktycznie 7GB ale każdy użytkownik tego forum który korzysta z Multimo potwierdził że w rzeczywistości jest 20GB do dyspozycji.Co do firmy to jest to firma która faktycznie sprzedaje usługę Orange Free Premium tyle że taniej(korzysta z infrastruktury Orange).

[ Dodano: 2010-08-07, 10:40 ]
kirstucha pisze:A o wspomnianych prędkościach to ja po prostu marzę!!!
Ekstra prędkości to nie sa ale tragedii bym z tego jeszcze nie robil - w CP beda do dyspozycji wyższe predkosci ale za to niskie limity(wiekszosc w nocy), poza tym prosze pamietac że w CP nie przycinaja predkości tylko PŁACI sie za każdy dodatkowo wykorzystany megabajt danych - moim zdaniem ta oferta jest przede wszystkim dla korzystajacych z internetu w nocy lub dla bogatych ewentualnie bardzo oszczedzajacych transfer.
kirstucha
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-03-24, 23:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: kirstucha »

adixm pisze:A ile czasu pozostało do końca umowy?Proponuje wziac Orange Free Premium bez modemu(chyba pozostanie obecny modem(router)) czyli za 90zl/mc jest do dyspozycji 20GB lub za 112 jakos 35GB.
tak, tylko, że będę płaciła jeszcze raz tyle co teraz a i tak nic szybciej...

[ Komentarz dodany przez: grzechu: 2010-08-07, 10:48 ]
Poprawa cytatu.
Ostatnio zmieniony 2010-08-07, 09:48 przez kirstucha, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: Patryk »

sp6huk pisze:DL 8-9 Mb/s,
Nieźle.
Jak testowałem na przełomie maja/czerwca w kilku lokalizacjach w GOP i w Bielsku-Białej, to w downlinku było już widać obciązenie sieci (średnio 4-5 Mbps kilkaset m od stacji, z optyką), za to UL szalał jak u Ciebie albo i lepiej.
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: sp6huk »

Patryk pisze:Nieźle
Sygnał z RTON Toporzyk.
Patryk pisze:Jak testowałem na przełomie maja/czerwca w kilku lokalizacjach w GOP i w Bielsku-Białej, to w downlinku było już widać obciązenie sieci
Ja testowałem, a właściwie to tylko sprawdzałem działanie usługi, jakoś w połowie Lipca, godz. ok. 15-16.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

kirstucha pisze:rawda jest taka, że Nordisk jest mało znany i może mieć mniej obciążone nadajniki... Nie wiecie czy oni dają neta na okres próbny?
Z racji, że zamówienie jest na odległość zgodnie z obowiązującymi przepisami masz prawo zwrotu w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.
Faktycznie jest mało popularny i właśnie może dla tego chodzić lepiej. Do tego ta stacja bazowa (nie nadajnik bo nadajnik jest jednokierunkowy) jest na wieży emitela koło Ciebie więc szansa jest, że wysoko siedzą anteny i ładny zasięg będzie.
kirstucha pisze:natomiast z tego co własnie sprawdziłam na stronie Multimo (choć nie wiem czy to by u mnie działało, nie znam tej firmy) to mają abonament za 54zł ale na 7GB a nie na wspomiane 20GB...
Tak jak napisał niżej adixm. Multimo to sieć która świadczy usługę za pośrednictwem sieci Orange i ta umowa to nic innego jak hurtowo kupione przez nich umowy Business Everywhere Premium Pro.
Oficjalnie jest 7GB, ale Orange podwyższało limity (z tego co pamiętam) i teraz jest 20.
Z resztą zawsze jest to na czas nieokreślony. Ryzykuje się aktywacją (120zł w sumie - rozbite na 20 i 100zł) i ewentualnie jednym miesiącem. Nawet jak dłużej się skorzysta to będziesz miała ogląd na sytuację.
kirstucha pisze:A o wspomnianych prędkościach to ja po prostu marzę!!!

to mój wynik, zrobiony przed chwilą...
Jaką masz antenę i ile kabla?
adixm pisze:w CP nie przycinaja predkości tylko PŁACI sie za każdy dodatkowo wykorzystany megabajt danych - moim zdaniem ta oferta jest przede wszystkim dla korzystajacych z internetu w nocy lub dla bogatych ewentualnie bardzo oszczedzajacych transfer.
A no właśnie. W ciągu dnia dzieciaki raczej będą YT oglądać a to trochę ciągnie.
Za 70zł miesięcznie przy umowie na rok jest 30GB ale 5GB w ciągu dnia i 25GB w nocy.
A pakiety są takie: http://www.cyfrowypolsat.pl/internet/in ... -danych.cp


kirstucha, trzeba pomyśleć co zrobić. Może uda się podciągnąć to co jest i ewentualnie Multimo dokupić.

A CP to najlepiej brać na próbę i zobaczyć jak to będzie u Ciebie chodzić.
kirstucha
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-03-24, 23:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: kirstucha »

Jaką masz antenę i ile kabla?

antena to dipol... a kabla jakieś 15m...
to chyba taka http://193.23.48.135/item1155154010_1155154010.html

Czy ta antena mogłaby wesprzeć CP (po zmianie końcówki, oczywiście)?

w CP nie przycinaja predkości tylko PŁACI sie za każdy dodatkowo wykorzystany megabajt danych - moim zdaniem ta oferta jest przede wszystkim dla korzystajacych z internetu w nocy lub dla bogatych ewentualnie bardzo oszczedzajacych transfer.

A no właśnie. W ciągu dnia dzieciaki raczej będą YT oglądać a to trochę ciągnie.
Za 70zł miesięcznie przy umowie na rok jest 30GB ale 5GB w ciągu dnia i 25GB w nocy.
A pakiety są takie: http://www.cyfrowypolsat.pl/internet/in ... -danych.cp


Dzieciaki mam na szczęście jeszcze małe... aż tyle nie siedzą przy kompie...
A wiem, że tak jest w CP, że dzielą pobór na dzień i noc...

kirstucha, trzeba pomyśleć co zrobić. Może uda się podciągnąć to co jest i ewentualnie Multimo dokupić.

to już ewentualnie wzięłabym ten OF Premium

A CP to najlepiej brać na próbę i zobaczyć jak to będzie u Ciebie chodzić.

wzięłam CP na próbę... dam znać jakie mam osiągi (na razie jeszcze nie podłączyłam...)


A czy modem z OFP (Axesstel) działałby w Nordisk'u?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

kirstucha pisze:antena to dipol... a kabla jakieś 15m...
to chyba taka http://193.23.48.135/item...1155154010.html
Jakoś dużo kabla i prawie cały zysk jest tracony na kablu.
Jak jeszcze to jest mniejsza antena to na pewno. Jak ta to jeszcze jako tako.
kirstucha pisze:Czy ta antena mogłaby wesprzeć CP (po zmianie końcówki, oczywiście)?
Niestety nie. CP działa na częstotliwości 900MHz, a Orange CDMA na 450MHz.
kirstucha pisze:to już ewentualnie wzięłabym ten OF Premium
Jak uważasz. ;)
kirstucha pisze:wzięłam CP na próbę... dam znać jakie mam osiągi (na razie jeszcze nie podłączyłam...)
Będziemy bardzo wdzięczni bo też ciekami jesteśmy. :ok: Mało osób ma CP.
kirstucha pisze:A czy modem z OFP (Axesstel) działałby w Nordisk'u?
Niestety nie. Częstotliwość bliska, ale nie dla sprzętu.
Nordisk ma CDMA na 410MHz. Orange CDMA na 450MHz. Niby mało, ale w przypadku urządzenia to co innego. Antena tą co masz akurat by się nadawała. :)

Nadal nie mogę dowiedzieć się jakie modemy ma Nordisk. Nie wiadomo czy jest wyjście na antenę zewnętrzną. Słyszałem, że to są AnyDaty, ale nie wiem co i jak dokładnie.

P.S.
kirstucha, zapoznaj się z Jak poprawnie cytować na forum. :)
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: sp6huk »

ja.michal pisze:Nadal nie mogę dowiedzieć się jakie modemy ma Nordisk. Nie wiadomo czy jest wyjście na antenę zewnętrzną
Do niedawna był tylko jeden modem ze złączem na antenę zewnętrzną - Axesstel MV-110L.
mały73
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-02, 17:05
Lokalizacja: Goławin

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: mały73 »

ja.michal pisze:Jakoś dużo kabla i prawie cały zysk jest tracony na kablu.
Jak jeszcze to jest mniejsza antena to na pewno. Jak ta to jeszcze jako tako.
Ja mam ponad 30m kabla z tą anteną. Zasięg poprawił się z dwóch kresek na max. Prędkość wzrosła dwukrotnie. Ping do www.wp.pl w granicach 50-60ms więc nie jest źle.
kirstucha
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-03-24, 23:02
Lokalizacja: pomorskie

moje pierwsze pomiary CP

Post autor: kirstucha »

oto co wyszło na chwile obecną

Obrazek

Obrazek


będę sprawdzała co jakiś czas...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

Widzę, że rewelacji nie ma. Do tego widzę, że to na Sferii czyli 850MHz pewnie.

kirstucha, a jak wygląda sytuacja sygnału? Ile dBm?
kirstucha
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-03-24, 23:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: kirstucha »

a jak wygląda sytuacja sygnału? Ile dBm?
nie wiem jak to sprawdzić
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

Jaki masz modem? Jaką aplikację?
Po najechaniu na wskaźnik zasięgu powinno się pojawić chociaż ile % (chodź to nie do końca miarodajne).
kirstucha
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2007-03-24, 23:02
Lokalizacja: pomorskie

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: kirstucha »

Jaki masz modem? Jaką aplikację?
Mam modem Huawei E182E ale z routerem Huawei D100 i łączę się przez WiFi

[ Dodano: 2010-08-07, 20:51 ]
pisałam, że będę sprawdzała co jakiś czas...
oto wyniki na ten moment...

Obrazek

Obrazek




Czy są jakieś inne możliwości sprawdzenia prędkości łącza?
Jak sprawdzić najbardziej wiarygodnie?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

kirstucha pisze:Mam modem Huawei E182E ale z routerem Huawei D100 i łączę się przez WiFi
Wydaje mi się, że w routerze powinno być jakieś info odnośnie prędkości.
kirstucha pisze:Czy są jakieś inne możliwości sprawdzenia prędkości łącza?
Jeśli chodzi o strony do pomiaru to np. www.speed.io
kirstucha pisze:Jak sprawdzić najbardziej wiarygodnie?
Pobrać plik i zobaczyć jaka średnia będzie. Czy nie będzie transfer skakać.
Tutaj mają szybkie serwery do testowania jak pliki lecą.
http://noc.gts.pl/
KojoPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-08, 08:15
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: KojoPL »

Witam,
Ze swojej strony polecam CP, tylko ze koniecznie antena zewn.

W zestawie daja taka pokojowke, na miej mialem -97dBm, 45% zasiegu. Transfery byly od 1Mb do maks 5 w nocy. Ping srednio 50-80.

Zalozylem antene +20dBm (instalacja i ustawienie to jakas godzinka nie ma tragedii), i teraz mam -71dBm, 100% zasiegu i uwaga transfery naprawde fajne. W dzien nie zaleznie od godziny 8Mb jest zawsze. Im pozniej tym lepiej. Ostatnio okolo 2 w nocy na RS mialem transfer 1.5MB :) Pingi na antenie zewn to srednio 20-40.

Do tego Router Airlive 3G i naprawde fajny internet w domu. Boli tylko 5GB w dzien ale z racji tego ze duzo pracuje spokojnie mi to wystarcza.

Na takim zestawie spokojnie mozna grac w sieci, ostatnio tluke MAGa i zadnych problemow nie mam :)

Jedynym minusem jest pogoda- jesli jest ostry deszcz niestety jest i "po internecie" :)

Ah, drugi minus to koszt aktywacji jesli sie nie ma CP satelity, aczkolwiek umowa jest wtedy na czas nieokreslony wiec jak sie znudzi czy inny operator zacznie swiadczyc lepsze usłygu mozna ja zerwac a modem bez simlocka zostaje u nas.

PS. testowalem tez w mojej lokalizacji Sferie, iPlusa, Blueconnect i w porownaniu do CP to reszta odpada w przedbiegach :)

Podsumowujac, jesli ktos chce szybki net i liczy sie z wysokimi kosztami w dzien to oferta jak najbardziej dla niego.

I najwazniejsze - odleglosc od BTSa 7km z przeszkodami (drzewa etc) ale przy 900-ce to akurat nie stanowi problemu.

Pozdrawiam
Lukasz
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: ja.michal »

KojoPL pisze:Ah, drugi minus to koszt aktywacji jesli sie nie ma CP satelity
Chyba nie tyle aktywacji co modemu za 499zł.
Speedstar
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2009-10-17, 07:30
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: Speedstar »

Kirstucha - osiagi z CP u Ciebie sa troche niskie, wiem ze w Okolu a dokładnie na ul. Nad stawem u znajomego w CP osiagi sa w granicach down 4-5 Mb/s up 1-2Mb/s pingi 50-60 ms , z tego co sie orientuje nadajnik jest chyba w okolicach Trzcinska to chyba bedzie ta wieża TV czyli antenke najlepiej kierowac na wysypisko. No i na_pewno wystawienie antenki na zewnatrz duzo da.

W Okolu generalnie chodzi tylko CDMA to co masz, PLAY ale tylko z antena, Era z antena o Orange'u mozna zapomnieć.

Nadajnik Ery 3G jest niedaleko dworca ( wieża przy dworcu) a Playa to na Zielonej Na wysokim kominie, CDMA jest teraz nowy w Jeziercach kierunek Semlin, wczesniej sygnał był tylko z Sobowidza.
Sam mam Playa z antena i chodzi całkiem dobrze 1Mb/s jest praktycznie zawsze, pingi w granicach 100-150 ms Era chodzi lepiej 2 Mb/s prawie zawsze było no i pingi kolo 120 ms.

Ale Play tanszy 10GB (mój modem) i płace 45 zł .

Choć teraz wg mnie CP jest dobra alternatywa w sumie duzo lepsza.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Pytanko do znawców jak to jest teraz czy CP nadaje też i z Sferii (850Mhz) i Aero 2 (900Mhz)
Bo sadziłem że CP chodzi teraz tylko na 900Mhz a u koleżanki widzę że jest Sferia ???

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-08-13, 17:23 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-08-13, 16:23 przez Speedstar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co polecacie OFP - Nordisk - Cyfrowy Polsat

Post autor: Patryk »

Speedstar pisze:Pytanko do zawców jak to jest teraz czy CP nadaje też i z Sferii (850Mhz) i Aero 2 (900Mhz)
Tak, w niektórych lokalizacjach działa też UMTS850, ale na dniach zostanie wyłączony, bo testowe pozwolenia tracą ważność, a UKE odmówił zmiany przeznaczenia tego pasma na UMTS.
ODPOWIEDZ