Simdata przez t310

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gorus1
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2006-02-02, 02:50
Lokalizacja: ww

Simdata przez t310

Post autor: gorus1 »

Koleżanka posiada taki telefon i chce od czasu do czasu mieć możliwość dostępu do netu.Najlepszym rozwiązaniem będzie simdata,ale nie wiem jaki kabelek do niego dokupić i czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> warto z niego korzystać jako modemu gprs gdyż ma class4?Może ktoś ma taki telefon i podzieli się uwagami.

EDIT:
Aha.jest to sonyericsson.
Awatar użytkownika
Demon
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 427
Rejestracja: 2006-02-24, 16:32
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Re: Simdata przez t310

Post autor: Demon »

Obsługa połączenia za pomocą kabla RS232.
Jako modem to ten telefon naprawde jest w miare dobry i stabilny.Szkoda ze nie ma EDGE bo wtedy za mała kase super telefonik do netu.
Jak ktos ma pecha to nawet palec w pupie zlamie...
Ludzie na poziomie zawsze chodzą w pionie.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Simdata przez t310

Post autor: Szadzik »

Telefon ma GPRS klasy 4, maksymalny download to 36kbps (4,5KBps).
Na GPRSie i tak wiele więcej nie można wyciągnąć.
@gorus1 - jeśli koleżanka chce go do kompa podłączyć, to w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie kupno adaptera USB to Irda. Za taki adapter zapłaci niewiele, a nawet jak zmieni telefon to będzie mogła go podłączyć do kompa (większość telefonów irdę ma).
Back to the Future ;)
gorus1
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2006-02-02, 02:50
Lokalizacja: ww

Re: Simdata przez t310

Post autor: gorus1 »

Dzięki Panowie za odpowiedź. Moglibyście konkretnie polecić jaki adapter irda najlepiej kupić lub kabel (czy może być nieoryginalny taki z allegro?),bo kiedyś kupiłem adapter na allegro i często zrywał połączenie z telefonami,a próbowałem różnych ustawień na portach com.Aha i jak z tego modelu zdjąć simlocka?
ODPOWIEDZ