DI-524 Przerywa

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
as11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-05-25, 14:28

DI-524 Przerywa

Post autor: as11 »

Witam,

Od tygodnia używam DI-524 po kablu oraz po WiFi. Mam 2 obserwacje:
1. Nawet po kablu internet działa wolniej via Di-524 niż bezpośrednio z kabla od ISP (dostawcy internetu). Widać to np. podczas transmisji video.
2. W trakcie połączenia po WiFi dosyć często nastęoują przerwy w połączeniu. Po zresetowaniu karty WiFi w laptopie znowu przez jakiś czas jest OK. Generalnie da się pracować ale jest to dosyć uciążliwe.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia? Jak z tym wojować?

Pozdr,
as11
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: MaxFM »

Zaktualizuj firmware
wolfek
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-04-05, 13:27

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: wolfek »

Tak już jest z tymi dlinkami , jak trafisz na dobrą partię to po prostu nie zajedziesz sprzętu, jak trafisz na partię "złomu" to nic nie pomoze. Szczegolnie w urządzeniach dlinka typu 3w1 czy 4w1 Moj DWL700AP działa 2 rok bez zadnego zwisu (10 klientow obsluguje) . Natomiast model z piątką na początku bodajże 514+ (router+switch+modem chyba+ apek" to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> porażka była. Karty się nie chciały łączyć do niego Ale upgrade to bardzo dobry pomysł, szczegolnie w dlinkach.
www.doladowania.kraczkowa.pl - Bezpieczne i szybkie do?adowanie Twojego telefonu
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: MaxFM »

Ja wszystko mam d-linka i działa tylko ze kazde urzadzenie ma zaktualizowane firmware. DI-524 mam 2 szt. i nigdy nie miałem z nimi problemu.
kruzyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-10, 11:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: kruzyk »

hmm odnawiam temat bo nie widze w nim pomocy dla siebie a Firmware upgradowalem...

wiec tak mam wlasnie DI-524. Jeden komp na kablu - wszystko w pożadku, drugi komp (laptop) przez wifi.

No i tak wlaczam laptopa, laczy sie z routerem i niby ok. ale po ok. 15 sekundach zrywa polaczenie... jakies 5 sekund i znowu sie laczy... pierwszego dnia jak to zobaczylem to od razu wszedlem w ustawienia routera i tam znalazlem Auto reconnect na enable. WYlaczylem to i zaczelo dzialac bez zarzutu...

Wczoraj odpalam laptopa i znowu to samo... pamietam ze zmienialem sposob szyfrowania wiec wszedlem w opcje mojej sieciowki wbudowanej i poustawialem zgodnie z ustawieniami w routerze. Niestety to nie pomoglo. Musialem zrestartowac kompa i wylaczyc, wlaczyc sieciowke. Wczoraj pomoglo. Nie przerywalo polaczenie <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>.

Dziasiaj odpalam kompa i znowu to samo :(
problem w tym ze juz w routerze nikt nie grzebal. na kompie tez sie nic nie zmienilo przez te 6 godzin snu...

Nie mam pojecia co to moze byc. Prosze o jakas pomoc.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: MaxFM »

Rozumiem ze stacjonarnego nie zrywa tylko lapa ? Jak masz ustawione predkości?? jak na auto to poustawiaj na sztywno np 11Mbps. Moze tez gubi zasieg bo jest za duzo przeszkód (m.in. sciany). Postaw lapa niedaleko routera i wtedy zobaczysz. A jaka masz wer. roureta ? i firmware. U mnie wer. C1 i soft: 3.20, Firmware Date: Thu, 18 Aug 2005 i nie mam z nim problemow.
kruzyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-10, 11:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: kruzyk »

Dokladnie tylko lapa...
Nie ma zadnych przeszkod. Odleglosc lapa od routera to jakies 2m naprzeciwko siebie...
Firmware mam najnowsze - pobrałem ze strony dlinka - Current Firmware Version: V2.04
Firmware Date: Fri, Apr 28 2006

hmmm pomogło jak ustawiłem TxRate nie na Auto ale na 54 Mbps... problem w tym, że mój ojciec też ma lapa ale ze sieciówka wifi max 22 Mbps, a ten DLink obsługuje 11, 24 i 54 (mniejsze pominąłem). Więc jak zrobić żeby teraz na ojca lapie działało ?? :/
Czy może samo się jakoś dostosuje mimo sztywnego ustalenia prędkości ?
kruzyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-10, 11:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: kruzyk »

No i kurde zrestartowałem przed chwilą kompa - tzn. wyłączyłem i włączyłem na miękko - i znowu... od 5 do 15 sekund i zrywa połączenie... i tak w kółko :(

Mam ustawione:
na sztywno TX Rates: 54Mbps
Wireless Mode: G mode

Może tutaj coś trzeba zmienić?:
Beacon Interval 100 (msec, range: 1~65535, default: 100)
RTS Threshold 2432 (range: 256~2432, default: 2432)
Fragmentation 2346 (range: 256~2346, default: 2346, even number only)
DTIM Interval 3 (range: 1~255, default: 3)
SSID broadcast - Enable


DHCP Server Enabled
Starting IP Address 10.10.0.101
Ending IP Address 10.10.0.110
Lease Time - 1 week

Wireless Enabled
Kanał 6 - nikt w pobliżu nie ma żadnej sieci wifi.
Security - WEP
Authentication Type - Open System
WEP Encryption - 128 Bit
Key Mode - HEX
i 26 cyfrowe hasło.

I jak to wygląda?
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: MaxFM »

kruzyk pisze:Authentication Type - Open System
Zmien w routerze i na kartach na shared key
kruzyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-10, 11:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: kruzyk »

heh. Zmienilem i dalej przerywa... :/
Mam laptopa FS v2030 61b3pl jeżeli to cos pomoze.
Oprogramowanie do sieciowki wifi - Odyssey Client Manager for Fujitsu Siemens :)

/edyta:

DZIALA :D
pare razy po zmianie powyzszej jeszcze rozłaczalo ale po ok.1 minucie sie ustabilizowalo.
Mam nadzieje ze tak juz zostanie i jak zrestartuje laptopa bede mial neta;)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: MaxFM »

Spróbuj zmniejszyc przepustowośc na routerze i karcie na nizsza (np 11 Mb/s)
kruzyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-10, 11:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: kruzyk »

No niestety dalej przerywalo po resie wiec ustawilem na 11mbps tylko... jaki jest sens??

w czym lezy przyczyna?? bo nie rozumiem po co ja mam w takim razie 54mbps skoro uzywam 11 :/

czy jest mozliwosc wskazania przyczyny i ew. reklamacji towaru, czy jakiejs innej metody niz obnizenie predkosci??
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: MaxFM »

Wieksza przepustowosc = mniejszy zasięg. Moze masz po prostu za duzo przeszkód pomiedzy routerem a lapem. Ja mam ten router i 5 klientów na kartach d-link dwl-520+ i wszystko działa bez problemu, nie wiem juz co moze byc nie tak.
kruzyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-10, 11:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: kruzyk »

No taka opcja z przeszkodami odpada - laptop stoi 1,5 metra od routera :/
i nie ma na drodze NIC :(

ps. i dostalismy w ostatniej minucie z Niemcami ;(
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: MaxFM »

Najlepiej byłoby jakbys zrobił zrzuty ekranu z ustawien routera (zakładki:
Wireless, DHCP, Filters, Firewall, Performance, Device Info) i karty i przesłał mi na maila ([email protected]) bo inaczej chyba nie dojdziemy do konca.

ps. Co poradzisz, musza jeszcze troche poćwiczyc :(
kruzyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-06-10, 11:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: kruzyk »

Poslalem na poczte juz jakis czas temu... mam nadzieje ze doszlo..

mam jeszcze jeden problem. nie moge wysylac poczty z Outlook Expressa przez SMPT port 25. nie wiem gdzie to ustawic w routerze...
z odbieraniem przez POP3 port 995 jest ok ale musialem wlaczyc uwierzytelnianie w Outlooku
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: DI-524 Przerywa

Post autor: MaxFM »

Masz jakis dziwny ten firmware, ja mam Firmware Version: 3.20 , Thu, 18 Aug 2005 i wszystko działabez zarzutu. Wnioskujac z tych screenów w zakładce Advanced i performance i ta gdzie masz Wireless mode spróbouj przestawic na mixed mode
kruzyk pisze:mam jeszcze jeden problem. nie moge wysylac poczty z Outlook Expressa przez SMPT port 25. nie wiem gdzie to ustawic w routerze...
tu raczej poszukaj w ustawieniach outlooka
ODPOWIEDZ