Internet radiowy POMOCY!!!

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomahawk
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-05-26, 20:25

Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: Tomahawk »

Witam!

Pare tygodni temu załozyłem sobie internet radiowy.
40zł/mies, założenie220zł, a prędkość miała być 300Kbps.
Odległość od anteny to 200m czystego powietrza bez przeszkód.
Długość kabla od kompa o anteny to jakieś 17m i do tego sztukowany.

Od samego początku są problemy z prędkościa. Net się wlecze że szok.
Admin już wielokrotnie gościł u mnie w domu i zamnieniał antene, instalował system od nowa i inne takie ale nic nie pomaga. Net ciągle się wlecze. admin twierdzi że to wina mojego kompa. :evil:

Do tego jeszcze jakieś dziwne rzeczy z pakietami się dzieją bo jak chodze po stronach to co jakiś czas sa przerwy w ich odbieraniu. Ale jeśli zapuszcze jakaś muze z serwera albo jakieś sciąganie ze strony www to już przerw niema.

<font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> niby predkość jest zalezna od liczby userów w sieci bo łącze jest dzielone dynamicznie, ale mi i tak sie ona nie zmnienia.
Kiedys na początku czasami przyspieszał ale teraz to klapa.

<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> kompletnie co mam z tym zrobić :?:
Znalazłem teraz dużo lepszą firme która oferuje neta z lepszego sprzętu w technologi 5ghz.
Założenie u tej firmy kosztuje 122zł.
Ta firma wydaje się na solidną bo maja kilka ofert i łącze jest podzielone po równo dla każdego i szybkosć nie zalezy od ilości userów i umowe sie z nimi pisze i jest to dużo wieksz firma.
Najtańszy net u nich to 256Kbps 60zł/mies

<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> teraz tylko co robic. <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> żałuje ze założyłem neta u takiego amatora. Najchętnie przeszedł bym do tej lepszej firmy.

Ale stary admin kasy za założenie mi pewnie nie wróci bo umowy z nim zadnej nie napisałem a w jego mniemaniu net chodzi mi całkiem dobrze.

POMOCY!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: ikw »

witam!
hmmm jesli chodzi o twoje terazniejsze polaczenie - nie wiem czy dobrym pomyslem jest 17 metrow kabla. powiedzial bym nawet ze w zyciu nie widzialem tyle kabla :P
moja rada - pogadaj z adminem...zeby podlaczyl ci apeka i mozliwie najmniejsza ilosc kabla...generalnie mozna przetestowac lacze w taki sposob...ze jak zauwazysz ze rwie i tak dalej ....no to szybko podlaczyc laptopa z apekiem i antena ( taki zestaw admin ma <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> ) i zobaczyc co sie dzieje na laptopie...jesli tak samo no to dzonk...
w tym przypadku...nie ma na co liczyc i lepiej zmienic providera.
Jesli chodzi o niepodpisanie umowy z firma to gratuluje pomyslowosci...jeszcze tylko mi powiedz ze za abonament tez placisz mu do kieszeni. Jesli tak no to nie obawiaj sie - wystarczy ze zaplacisz...a on nie wystawi faktury a skarbowka moze mu sie tak kolo <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> zakrecic ze nie bedzie wiedzial jak sie nazywa.

jak nie bedzie ci chcial oddac kasy to trudno...ale moim zdaniem mozna dojsc jakos do porozumienia...sprzet mu oddasz...niech ci zaplaci za to 150 pln i wilk syty i owca cala...ty masz kase na podlaczenie u drugiego...on ma sprzet i jeszcze troche zarobil.
pzdr!
Tomahawk
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-05-26, 20:25

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: Tomahawk »

Ale on mi dał taki mały jakby rachuneczek że zapłaciłem 40zł abonamentu.

Jutro ma domnie przyjechać i sprawdzić to. Pingi mam ok 1000ms ale on to troche olewa. A z tym kablem to mu powiem ale on cwaniak jest troche i nie lubi jak mu się w parade wchodzi.



P.S.
Dzieki za zainteresowanie tematem. :D
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: ikw »

powiedz mu ze to ja tu jestem cfaniak i niech wypie...ala.
a jak cos no to daj mnie jego stacjonarke...powiem ze jestem twoim kuzynem:) i juz pogadam z nim po swojemu.
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: MaxFM »

Długość kabla od kompa o anteny to jakieś 17m i do tego sztukowany
PARODIA! i to jeszcze sztukowany ! co to za admin :D. Ja raz w zyciu! dałem 15m przy odległości 100m od bazy.
Pingi mam ok 1000ms
na 200m takie pingi, to ten net mu idzie w piz...u! Moze jest wiecej sieci w poblizu na tym kanale i zakłucaja. Net pewnie dzieli przez jakis zwykły router. Pozegnaj gościa jak najszybciej i nie pakuj kasy w błoto !
BTW jak juz chcesz cos z tym robic to spraw sobie panel np taki: http://dipol.com.pl/sklep/a71290.php?si ... 30caefca28 i zminimalizuj kabel, ew. załóż h1000, a w ostateczności apc zaraz za ant. i skretką do kompa, chcociaz qrde! na tej odległości net powinienes odbierac "z widelca" !!!
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: morion »

MaxFM pisze: Ja raz w zyciu! dałem 15m przy odległości 100m od bazy.
bez obrazy ale albo masz szajsowate anteny z allegro albo linkujesz się przez drzewa... w odległosci 100-500m od bazy przy czystym eterze na przyzwoitej antenie (13-15dBi) i z 20m kabla spokojnie sie połaczysz...
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: MaxFM »

masz szajsowate anteny z allegro
Skoro twierdzisz, że anteny z dipola sa szajsowate to moze najpierw sprawdz a potem oceniaj. Jak chcesz to mozesz dac nawet 30m ale zwróc uwage na to, że tłumienie np h155 wynosi 49,6dB/100m tak, że na kazdym dodatkowym 1m uwala Ci prawie 5 dB.
z 20m kabla spokojnie sie połaczysz...

połaczysz się, ale polaczenie nie zawsze = stabilny link. To moja rada a zrobisz jak zechcesz.
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: morion »

nie muszę nic robić bo już zrobiłem... antena yagi12dB z chipdrive (już nie produkowana) do tego 20m kabla... odległość 250m, klienta widzę na mikrotiku z sygnałem 62dB... inny klient 350m od AP - yagi15 z chipdrive + 20m kabla h-155 - sygnał na mt 60dB, w obu przypadkach karty dlnik 520+
więc nie opowiadaj ze się nie da... lepiej zobacz co masz skopane...
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: MaxFM »

Ja mam siec na 20 osob i nic nie mam skopane a pokaz mi gdzie powiedziałem/napisałem ze sie nie da !! Ja Ci nie kaze robic tak jak mowie, twoj wybor.
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: morion »

MaxFM pisze: co to za admin :D. Ja raz w zyciu! dałem 15m przy odległości 100m od bazy.
co autor miał tutaj na mysli?
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: MaxFM »

Miałem na mysli to, że raczej a nawet na pewno nie powinno sie sztukowac kabla, wiadomo, kazdy 1m to strata rzedu kilku dB a sztukowanie !! i te pingi !! chyba jako admin powinien cos z tym zrobic jak nie chce stracic klienta, nieprawdaż ??
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: morion »

jak najbardziej prawdaż :) po pierwsze nie sztukować kabla, bo to jest poprostu popelina, a po drugie admin jest po to aby pomagać :)
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Tomahawk
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-05-26, 20:25

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: Tomahawk »

Ten admin to sobie w kulki leci...
Miał byc u mnie w poniedziałek i cos z tym zrobic ale nie przyjechał...
Odchodze do (innej) firmy, bo mam dosc tej amatorszczyzny.
A wiecie co zauważyłem?!
Gosciu (admin) całe łacze ma 1Mbps i twierdzi ze każdy z jego userów ma 300-400 Kbps. To ładnie tych userów musi mało miec albo łącze jest mniejsze bo raczej 3-4 userów to by musie nie opłacało..
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: morion »

może nie dopowiedział ze user ma moze i 300-400 kbit ale max a nie CIR ;)
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Tomahawk
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-05-26, 20:25

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: Tomahawk »

A jak myslicie kase za instalacje mi odda?
Wprawdzie umowy z nim nie miałem...

Podacie jakies argumenty bo ja tak mocny w gebie jak on to nie jestem ale mógłbym njpierw przecież po cobroci spróbować, ale wtedy kije moczyły by sie na prózno... hehe :twisted:
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: morion »

no mozesz mieć problem ze zwrotem kaski ;) zwłaszcza że nie masz na to żadnego papierka... ale może jak podejdziesz do niego spokojnie i wytłumaczysz mu, że wziął pieniądze za coś co nie działa to moze odezwie się w nim sumienie, ale szczerze powiedziawszy po tym co wyprawia to zacząłbym zbierać na nową instalację... no chyba że masz kolegów z czarnym bmw ;)
jutro to dzis... tyle że jutro :)
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: MaxFM »

Jak powiedział przedmówca. Szkoda ze sobie nie spisałes jakiejs prowizorycznej umowy to teraz miałbys prościej a tak to watpie ze cos wskórasz, no chyba ze z gościem idzie sie dogadac. W kazdym razie nie daj sie zmyc, niech Ci zwróci przynajmniej czesc 8)
demek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-01, 14:43

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: demek »

jak nie zwroci to doniesienie na policje zloz!!!
ja bym zalatwil to sam - chyba wiesz gdzie gosc mieszka:)
Tomahawk
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-05-26, 20:25

n

Post autor: Tomahawk »

demek pisze:ja bym zalatwil to sam - chyba wiesz gdzie gosc mieszka:)
ech za taka kase to tak ostro z nim nie bede gral...
Bo zbirem nie jestem a oszustem tym bardziej nie..
Black BMW mogło by wypalić :o
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Internet radiowy POMOCY!!!

Post autor: ikw »

ja zaplaciles 220 no to tragedii nie ma ...
jak bys dal 500 no to rozumiem:)

nie wiem jaki masz sprzet..ale kolo 150 warty.
takze...zostaw sobie sprzet ...inni cie podlacza za grosze pewnie.
pzdr!
ODPOWIEDZ