problem z szybkością transferu

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
j23
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-05-28, 12:47

problem z szybkością transferu

Post autor: j23 »

Witam mam internet radiowy z kartą Dlink. Szybkość transferu zgodnie z umową wynosi 256kbs/s. Niestety wiekszość czasu transfer wynosi od 5kb/s do 15kb/s. Moja antena jest umieszczona na dachu i mieści sie około 200m od anteny głównej. W godzinach rannych i w nocy szybkość transferu wynosi 27-30kbs/s. przed moją anteną znajduje się drzewo. Długośc kabla z anteny do komputera wynosi około 20m. Operator tłumaczy małą szybkośc tym że sygnał przesłania drzewo. Ale przecież to samo drzewo jast gdy szybkość transferu wynosi 30kb/s. Prosze o pomoc co może byc przyczyną tego ze szybkość transferu jast tak zmienna
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: problem z szybkością transferu

Post autor: ikw »

witam!
drogi klosie :) z tego co piszesz..a zakladam ze roznica miedzy kB a kb jest Ci znana to to czy dzialasz w dzien czy w nocy , czy w czasie szczytu czy nie ...ma sie nijak do transferu jaki ci przysluguje. To ze 30 kb jest jak jest ok a jak nie jest ok to jest od 5 do 15 to nie ma znaczenia..30 kb to nawet nie jest polowa predkosci modemowej!!!!!! A jak jeszcze napisales ze provider tlumaczy sie drzewem to rece mi opadly!!! Nie wiem co to za provider ale wydaje mi sie ze normalnie myslacy koles przychodzi do klienta...podlacza...widzi co jest...daje tydzien na testy i potem sie dogaduja.
Czy masz pojecie ilu kientow wiecej mogl bym podlaczyc gdyby nie drzewa?
no ja mam...i czasami kusi mnie jakas porzadna pila lancuchowa.
No chyba ze to Twoja wola...i zgodziles sie na to - no to masz co chciales.
20 metrow kabla....hmmm...szkoda ze nie 50!
posc pinga do serwera...bedziesz widzial o co chodzi...
pzdr!
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: problem z szybkością transferu

Post autor: MaxFM »

Moze po prostuma podłacznych za duzo ludzi i na zwykłum routerze. Przykładowo łacze 256kbit/s podielił na 3 os. Jak siedzi 1 to macałe 256, jak siedza wszystkie 3 to wtedy Ty masz 1/3 z tego 256. No chyba ze jeden zacznie sciagac film czy nawet mp3 to wtedy zajmuje 90% łacza a Ty dostajesz resztki (w przypadku zwykłych routerow) a wnisokujac z Twojej wypowiedzi to raczej na pewno tak jest.
ODPOWIEDZ