Problem z karta D-link dwl-g510

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-28, 15:58

Problem z karta D-link dwl-g510

Post autor: nr »

Witam!

Kupilem wlasnie karte wireless d-link dwl-g510 i nie moge jej zainstalowac! Instaluje normalnie sterowniki z plyty, nastepnie wkladam karte pci do kompa, odpalam, znajduje nowy sprzet, ale nie moze go zainstalowac, bo nie znajduje sterownikow! Co robic? Pls pomozcie.
Mam neta normalnie w RJ'ce 45 i zwykla sieciowke w kompie. Wireless kupilem po to, zeby udostepnic neta palmtopowi z wbudowanym wifi. Prosze o info, jak ta karte zainstalowac i ewentualnie jakies wskazowki dotyczace dalszej konfiguracji.

Z gory dzieki za pomoc.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Problem z karta D-link dwl-g510

Post autor: ikw »

sciagnij stery z neta...i zainstaluj recznie a nie z kreatora.
nr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-28, 15:58

Re: Problem z karta D-link dwl-g510

Post autor: nr »

Dzieki za szybka odpowiedz.

Juz tak robilem! Na stronie producenta sa stery do wersji A i B, a ja mam wersje C2 :(. Niestety zadne stery (ver:A i B) nie dzialają. Jak podaje lokalizacje sterow na plycie, to wywala mi,. ze w podanej lokalizacji nie ma informacji o sprzecie. Mam winaXPpro. Dane sprzetu: H/W Ver.: C2; F/W Ver.: 5.00.

Macie jakis pomysl, co z tym zrobic? :(
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Problem z karta D-link dwl-g510

Post autor: ikw »

hmmm
no to jak xp no to nie powinno byc takich motywow.
pamietam ze na 98 to nigdy nie wiedzialem do konca czy sie cos zainstalowalo i czy zaras nie bedzie chcial plyty instalacyjnej w kolorze zielonym wydanie 42215 .
hmmm
przesli no mnie bracie dokladny model tego badziewia...
a najlepiej sprawdz to na aida32 albo temu podobne...choc nie wiem czy to wykryje...skoro nie jest zainstalowane.
moze poszukaj po numerkach na karcie...jakies tam kody istnieja i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>.
pzdr!

p.s.
jak cos no to na priva
nr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-28, 15:58

Re: Problem z karta D-link dwl-g510

Post autor: nr »

Z instalacja karty juz sobie poradzilem, ale mam drugi problem. Niby wszystko jest ok, urzadzenia sie widza, pokazuje mi poziom sygnalu, palmtop odbiera dane, ale nie chce wysylac. Wynik jest taki, ze nie dziala przegladarka, za kazdym razem pisze, ze nie moze znalezc strony. W kompie, jak wlacze stan polaczenia, to widze, ze komp wysyla pakiety, a nie odbiera.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Problem z karta D-link dwl-g510

Post autor: ikw »

hmmm
tak na odleglosc no to nie lubie cos doradzac ...no ale ok...
firewalle wylaczone mam nadzieje?
udostepnianie neta wlaczone mam nadzieje...
generalnie mozesz wymieniac pliki miedzy kompami a nie masz internetu tak?
nr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-28, 15:58

Re: Problem z karta D-link dwl-g510

Post autor: nr »

Ogólnie rzecz biorac palmtop nie widzi kompa jako "punkt dostepowy" tylko jako siec komputer-komputer. Nie wiem tylko dlaczego komp nie chce odbierac pakietow. Jak skonfigurowac kompa, zeby dzialal jako punkt dostepowy?
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: Problem z karta D-link dwl-g510

Post autor: ikw »

hmm
z tego co widzialem no to karta moze dzialac jako AP ... w sensie nie wiem czy akurat ta karta...ale dzialaja:)
poprostu trzeba ja w taki tryb ustawic.
ODPOWIEDZ