Blue Connect - Czy lepszy od modemu ???

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tow22222

Blue Connect - Czy lepszy od modemu ???

Post autor: tow22222 »

Witam!

Na poczatku zaznaczam, ze jestem zielony w sprawie internetu oferowanego przez siec ERA (Blueconnect).
Mam kilka pytan dotyczacych dzialania takiego dostepu do sieci.
Lacze sie przez modem, dlatego tez zastanawiam sie, czy owa usluga nie bylaby dla mnie lepszym rozwiazaniem.

1) Czy aby skorzystac z BlueConnect trzeba posiadac tel. w sieci ERA? Jesli tak to czy wystarczy pre-paid, czy trzeba
miec na abonament, w jednej z biznesowych taryf? (Bo cos mi sie obilo o uszy, ze z podobnego dostepu do internetu w IDEI
moga korzystac tylko klienci biznesowi). Czy to prawda ?

2) Czy przy zakladaniu Blueconnect podpisuje sie jakas umowe? Czy mozna przez jakis okres wyprobowac dzialanie za darmo?


3) Mieszkam w malej miejscowosci (poza okresem wakaycjnym, wiekszosc czasu spedzam w miescie,gdzie studiuje).
Jedyna droga dostepu do internetu jest modem (w domu), a na cafejki...
I zastanawiam sie, czy Blueconnect bylby dobrym rozwiazaniem.
Od razu zaznaczam, iz nie zalezy mi na wielkiem predkosci przesylu danych (do tej pory siedzialem na modemie i juz sie
do tego przyzwyczailem...).

4) Zasieg z ERY mam u siebie w domu dobry, takze chyba nie powinno byc problemow.


5) Czy przy korzystaniu z taniego neta czesto zdarza sie, ze internet przerywa, lub zanika na wiele godzin (czasami kilka
dni?).


Z GORY DZIEKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI !!!!!!
hugo

blue connect

Post autor: hugo »

Mieszkam na Slasku.Dalem sie namowic na Marlina U 530.Sygnal silny a transfer 1,5 kilo do 15 kilo max Szkoda kasy
Gość

Re: Blue Connect - Czy lepszy od modemu ???

Post autor: Gość »

Ad 1. Generalnie tak. Potraktuj tę kartę jako wąsko wyspecjalizowany telefon. W razie kłopotów możesz SIM przełożyć do zwykłego telefonu i będzie działać. (pod warunkiem że telefon ma GPRS jest w Erze lub nie ma simlocka). Idea/Orange rozszerzyła ofertę na klientów indywidualnych.

Ad 2. Jak najbardziej i to na 24 mies. Wypróbować za darmo w zasadzie nie można. Piszę w "zasadzie" gdyż możesz przynieść kompa do salonu i podłączyć. Nie polecam do stacjonarnych pecetów. Nie dość, że trzeba kupić przejściówkę PCMCIA, to jeszcze jest ryzyko, że będą konflikty sprzętowe (choć u mnie nie było, za to obudowa peceta skutecznie blokowała słaby sygnał sieci). Do domu ci nie dadzą. Poza tym nie ma możliwości rozwiązania umowy przed terminem bez dodatkowych kosztów w przypadku gdy usługa nie działa. (Ja zapłaciłem 1200 zł niestety).

Ad. 3 Nie daj sobie wcisnąć Merlina U530 to szajs potężny. Nie ma możliwości podłączenia antenty zewnętrznej, a w ramach reklamacji ci nie wymienią. Ponoć lepszy jest model U630. Patrz niżej.

Ad 4. Ale który zasięg ? UMTS czy GPRS ? Skoro mała miejscowość to podejrzewam, że GPRS. Popytaj w Erze może można aktywować usługę na kształt tej którą mam w Orange. (w ramach dodatkowego abonamentu mam 0.27 gr za 512 KB w godz. 18 - 8 ) Nie jest to stała opłata abonamentowa, ale skoro piszesz, że nie zależy ci na prędkości to pewnie i niewiele ściągasz.

Ad 5. Zaniki sygnału zdarzają się raczej z powodu odległości od nadajnika i warunków terenowych (zabudowa, drzewa itp). U mnie sygnal Ery potrafił co 5 minut skoczyć ze 100% do 0%, potem na 50% itp.
Gość

Re: Blue Connect - Czy lepszy od modemu ???

Post autor: Gość »

Anonymous pisze: Ad 2. Jak najbardziej i to na 24 mies. Wypróbować za darmo w zasadzie nie można. Piszę w "zasadzie" gdyż możesz przynieść kompa do salonu i podłączyć. Nie polecam do stacjonarnych pecetów. Nie dość, że trzeba kupić przejściówkę PCMCIA, to jeszcze jest ryzyko, że będą konflikty sprzętowe (choć u mnie nie było, za to obudowa peceta skutecznie blokowała słaby sygnał sieci). Do domu ci nie dadzą. Poza tym nie ma możliwości rozwiązania umowy przed terminem bez dodatkowych kosztów w przypadku gdy usługa nie działa. (Ja zapłaciłem 1200 zł niestety).
.
Obecnie jest dostępny modem Siemens ES 75 za 99zł (brutto) przy ofercie za 120 bruto miesięcznie (w cenie abonamentu - taryfa DATA i Blue Connect).
Modem jest przeznaczony do PC, więc przejściówka niepotrzebna. W zestawie mała antenka zewnętrza z w miarę długim kabelkiem.
Ale co do niezawodności sprzętu to różnie bywa :D
lysy15

Blue Connect - Czy lepszy od modemu ???

Post autor: lysy15 »

Mam modem Siemens ED 75.Transfer max 270kb/s,ale tak naprawde zależy od strony z którą się łącze.Kazaa max 17kb/s,mp3 ściąga bez problemów.
ODPOWIEDZ