Orange Free Dom Pro - Masakra

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Procio »

Jest gorzej, bo nie łączy się w ogóle.
W takim razie może w końcu to robią, że wyłączyli? Ehh.. koszmar co to się dzieje :zdziwko:
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Patryk »

Procio pisze:W takim razie może w końcu to robią, że wyłączyli?
Takie rzeczy to się powinno robić w nocy.
Centertel schodzi na psy pod każdym względem ostatnio :dobani:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Jo_gurt »

Procio pisze:Jo_gurt, to BTS może zapchać się tak z dnia na dzień? :zdziwko:
Jakby siadł jakiś BTS w okolicy, a ten przejął jego użytkowników, to tak.
Awatar użytkownika
ffsapher
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2009-08-03, 22:34
Lokalizacja: Łowicz

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ffsapher »

Mi przez 3h w_ogóle nie łączyło, powiedzcie co to kurcze ma być? :nienie:

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-09-30, 21:19 ]
Na forum nie używamy wulgaryzmów!
Ostatnio zmieniony 2010-09-30, 20:18 przez ffsapher, łącznie zmieniany 2 razy.
Michu55
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2010-09-24, 10:50
Lokalizacja: Zieluń

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Michu55 »

Jak już kolega wcześniej napisał
luckd pisze:To się nazywa wielka rewolucja w Orange :D .
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Procio »

Patryk pisze:Takie rzeczy to się powinno robić w nocy.
No prawda.
Patryk pisze:Centertel schodzi na psy pod każdym względem ostatnio :dobani:
Oj schodzi...
Jo_gurt pisze:Jakby siadł jakiś BTS w okolicy, a ten przejął jego użytkowników, to tak.
No tak, a o tym to nie pomyślałem :)
ffsapher pisze:powiedzcie co to K**** ma być? :nienie:
A żeby ktoś to wiedział...
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
gikru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2010-08-19, 12:09
Lokalizacja: Witanki

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: gikru »

Panowie sprawa wygląda tak przynajmniej u mnie.
Zadzwoniłem do boku powiedziałem im wyłączyli mi neta dzisiaj na około 3-4 godziny teraz działa i póki co śmiga jak należy :D
Ostatnio zmieniony 2010-09-30, 21:13 przez gikru, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KeyMo
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2009-05-27, 14:00
Lokalizacja: Kurowo (MAZ)

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: KeyMo »

Naprawili skubańce. Ale mnie zaskoczyli tak znienacka odciąć mnie od świata... oj nieładnie :]
cens
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2008-12-19, 15:46
Lokalizacja: Brójce/łodzkie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: cens »

Ja w poprzednim poście pochwaliłem się za wcześnie. Dzisiaj od godziny 17 neta nie było w ogóle! Dzwoniłem do BOKu oczywiście powiedzieli, że problemy są w całej Polsce, a u mnie dodatkowo awaria nadajnika. Włączyłem teraz kompa, patrze już trybi, ale ciekawe na jak długo teraz...
I will be back...
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: ryba825 »

Widzę w ostatnich postach polskość w pełnej swej krasie. Oczywiście chodzi mi o Wasze narzekania, że Orange naprawia problemy z CDMA. Jeżeli nie działa Wam dobrze CDMA to piszcie do BOK, ale żeby to pismo wyglądało jak urzędowe, wtedy trochę inaczej na to patrzą. Jeżeli napiszecie "Nie dziala mi CDMA. Zróbcie coś." to Wam odpowiedzą "Coś robimy".
marek_30
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2009-06-02, 07:31
Lokalizacja: P-sz

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: marek_30 »

Po moim wczorajszym poście net (CDMA) przestał działać. Więc nie mogłem dodać, że zauważyłem w managerze brak sygnału " Diversity". Tylko czasem ( co 10-20 sekund) się pojawiał na sekundę i znikał. Dziś net działa normalnie a po chwili manager pokazuje brak w ogóle sygnału. :dobani: Wydaje się że coś robią na btsie.
atasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-04-07, 12:44
Lokalizacja: Lubieszewo

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: atasco »

U mnie też masakra, od 2-3 tygodni net tragicznie się zacina.
Zauważyłem, że z im większą ilością hostów/stron się łączę tym gorzej działa i szybciej przerywa neta.
Nasunęło mi to banalne rozwiązanie, żeby wszystko puścić przez proxy.
No więc chwilowo rozwiązałem problem ustawiając sobie proxy na firmowym serwerze i puszczając cały ruch przez proxy.
Teraz też przerywa ale na dosłownie sekundę tak z raz na kilkanaście minut :ok: - da się pracować.
Jeszcze lepszy rezultat - zero przerwań - miałem jak sobie zatunelowałem cały ruch przez udp (użyłem "nat-traverse" - wszystko cacy ale minimalne straty danych były) ale to zbyt hardkorowe rozwiązanie i dość niewygodne na dłuższą metę.

Dodam tylko, że mój serwer jest za oceanem, przez co puszczanie wszystkiego przez proxy czy też inny tunel masakrycznie zwiększa pingi ale jak widać poniżej ogólnie net działa jak należy.
Bezpośrednio łącząc się przez orange`a nawet mi się strona speedtestu nie chciała załadować.
Nie mogłem też wejść jednocześnie na więcej niż kilka stron, nie mówiąc już o wchodzeniu na coś w stylu onetu czy nk - od razu uwalało połączenie.
A teraz jest tak czyli prawie w normie:
Obrazek

Byłoby fajnie gdyby ktoś jeszcze zweryfikował czy użycie jakiegoś tunelu albo (w szczególności) serwera proxy choć częściowo niweluje aktualny problem z cdma.
Mielibyśmy wtedy tymczasowe rozwiązanie (bo jakieś open proxy nie jest tak trudno dorwać)

Rozwiązanie jest częściowe bo dotyczy tylko ruchu przez protokoły, które puszczamy przez proxy.
Jak równocześnie włączę komunikator gdzie mam *naście kont (gg,msn,gtalk,jabber,yim,aim etc...) to od razu łapię zwiechę, tak samo jest gdy włączę jakiegoś klienta p2p.
Biorąc jednak pod uwagę, że większość ludzi używa neta tylko do stron (a sprawdzić pocztę czy posiedzieć na gadu też można przez stronę) to nie byłoby to takie złe rozwiązanie.

Problem musi więc zdecydowanie dotyczyć ilości adresów, z którymi jednocześnie się łączymy - im mniej tym większa szansa, że będzie działało.
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: orange to zloo »

A u mnie po wczorajszym całkowitym padnięciu neta, dzisiaj od rana działa jak należy, strony ładuja się szybko tylko ciekawe jak długo, pewnie tylko do wieczora :hyhy:
atasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-04-07, 12:44
Lokalizacja: Lubieszewo

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: atasco »

orange to zloo pisze:A u mnie po wczorajszym całkowitym padnięciu neta, dzisiaj od rana działa jak należy, strony ładuja się szybko tylko ciekawe jak długo, pewnie tylko do wieczora :hyhy:
To ci zazdroszczę - mnie ratuje to proxy ale o większości "dobrodziejstw" internetu i tak mogę sobie tylko pomarzyć tudzież powspominać :roll:
Zresztą nawet proxy nie jest remedium na wszystko bo np przy youtubie czasami nadal mi zacina - co prawda szybko wszystko wraca do normalności ale...
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Khalbar »

Witam Widze że z OFP nie tylko ja mam problemy

Właśnie od dwóch ,3 tygodni internet jak w tytule: masakra !!
czoraj przestal dzialać na dobre ,włączyli mi go jakoś w nocy i szalało wporzo ale dzisiaj z rana niestety to samo coraz gorzej i coraz gorzej aż w końcu znowu off.

Ale włączyli jakoś chwile póżniej!!

Chwile smigalo ale robi się znowu kiepsko trzeba odświeżać strony żeby sie włączyła !!!!
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Xelidrus »

No bez kitu ja dzis nie moge nic wlaczyc, laguje sie pingi skacza, orange musi cos zrobic !!!
xczarnyx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-10-01, 20:32
Lokalizacja: Aleksandria. Śląskie

Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: xczarnyx »

Aleksandria koło Częstochowy. Zasięg mam na maxa,net od poczatku tj 3 miesiecy chodził bardzo dobrze. Od paru dni mam ten sam problem co wy,z tym że dziś to już masakra.
Arthus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-01, 19:55
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Arthus »

xczarnyx pisze:Aleksandria koło Częstochowy. Zasięg mam na maxa,net od poczatku tj 3 miesiecy chodził bardzo dobrze. Od paru dni mam ten sam problem co wy,z tym że dziś to już masakra.
U mnie nie było możliwości zalogowania się do sieci CDMA przez 2 dni! Po konsultacji z BOK - okazało się że jest awaria ogólnopolska sieci CDMA (nr awarii ogólnopolski to: 1009599567) jej usunięcie ma potrwać 3 tygodnie.
Myślę, że powinniście dzwonić *600 i składać reklamację usługi.
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Xelidrus »

3 tygodnie : (, juz miesiac blisko to trwa i jeszcze 3 tyg. Ps. ten numer do kogo?
djluk8
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-30, 08:57
Lokalizacja: Kartlewo\Świdwin

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: djluk8 »

u mnie dziś od samego rana aż do tej pory śmiga jak za dawnych czasów!!! okolice Świdwina (zachodniopomorskie) a do wczoraj była tragedia!!! ale w końcu naprawili!!!
Awatar użytkownika
czerwon
Stały użytkownik forum
Posty: 138
Rejestracja: 2009-12-20, 11:19
Lokalizacja: Okolice N.S

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: czerwon »

Mam nadzieję, że w ramach przeprosin przez miesiąc nie bęzie limitu. :hyhy: żart ofc : D
EmTeeDee

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: EmTeeDee »

http://www.netmeter.pl/rs/20103911795.png ping faktycznie większy niż zawsze ale jakoś w BBC2 gra mi się normalnie. ;)

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-10-03, 10:34 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2010-10-03, 09:33 przez EmTeeDee, łącznie zmieniany 1 raz.
pawex1005
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-10-02, 13:30
Lokalizacja: Z Lubelskiego

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: pawex1005 »

Witam

Ja mam trochę inny problem ale podepnę się do tematu bo to tez masakra.
Mój net (Orange Freedom Pro z MV400) ostatnio jest bardzo niestabilny. Problem z lagami i zawiechami ustąpił jakieś 3 dni temu ale pojawił się problem z wahaniami prędkości :/ Raz prędkość jest ponad 2Mb/s, a 5 min później poniżej 0.5Mb/s po jakimś czasie znowu przyspiesza do 1Mb/s po czym zwalnia i o ile w przeglądaniu stron www nie stwarza to jakichś problemow to w ściąganiu większych plików potrafi zdenerwować. Na mój nadajnik CDMA przypada ~18 użytkowników OFP. Zasięg mam dobry okolu -50dBm. Od nadajnika mam jakieś 50m (jest na sąsiedniej działce). Mieszkam na wsi. Wiec te wahania prędkości to wina przeciążonego nadajnika i Orange czy coś jest z moim routerem i kompem nie tak i czy antena kierunkowa coś pomoże?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: wojteks »

pawex1005 pisze:czy antena kierunkowa coś pomoże?
Nie pomoże, masz bardzo silny sygnał. Takie wahania transferu są normalne. Przecież każdy użytkownik coś ściąga/wysyła a system przydziela zasoby dynamicznie czyli jak jesteś sam to masz 2Mbps a jak kilku userów równocześnie to masz np. 300kbps (maksymalna przepustowość 1 sektora na 1 nośnej to 3.1Mbps).
Weź też pod uwagę że nowe promocje Orange zwiększają obciążenie CDMA bo jest dostępne w prawie każdej taryfie i limity są znacznie większe niż w OFP.
Nie pomagam na PW!
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Khalbar »

hem ?

U mnie nic sie nie zmieniło
Jak byla lipa tak jest dalej na dodatek ping gorszy :(


http://www.speedtest.net/result/976730608.png

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-10-03, 20:05 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=262799#262799">Zamiana obrazka na link.</a>
Ostatnio zmieniony 2010-10-03, 19:05 przez Khalbar, łącznie zmieniany 1 raz.
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Xelidrus »

mi speed test pokazuje 50 pinga, w csa jak gram mam 100- (co chwile skok do 180 co uniemożliwia gre.) Ktos napisal tu ze oni wiedza ze maja awarie i naprawa trwa 3 tyg czy to prawda?

Pamietam jak kiedys bylo taz ze internet mi sie rozlaczal co godzine rowno, dzwonilem to mowili mi ze mam zepsuty modem, jednak po 2 tyg przeczytałem tu ze wgrano nowe oprogramowanie i powinno byc dobrze. I tak tez bylo, czekam teraz na poprawe tego neta. Moge miec predkosc 100kb byle ping byl spoko.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Procio »

Xelidrus pisze:mi speed test pokazuje 50 pinga, w csa jak gram mam 100- (co chwile skok do 180 co uniemożliwia gre.) Ktos napisal tu ze oni wiedza ze maja awarie i naprawa trwa 3 tyg czy to prawda?
Sprawdź ping za pomocą wiersza poleceń, to najwiarygodniejszy test. Co do gier to nie dziwne, że ping jest wyższy niż w rzeczywistości, ale to już było omawiane setki razy na forum.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Dez3rteR
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-27, 19:38
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Dez3rteR »

u mnie znaczna poprawa , działa szybciej po limicie niż przed awaria
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Xelidrus »

U mnie coraz gorzej pingi skacza po 400, prosze o podanie numeru zebym sie polaczyl z kims od CDMA tego juz za wiele. nie bede za taki szrot placil. Zebym przy full limicie mial 200kb predkosc i 500 pinga jak na edgu .
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Free Dom Pro - Masakra

Post autor: Patryk »

Xelidrus pisze:Zebym przy full limicie mial 200kb predkosc
To i taki masz dobrze :]
Poza tym, nie masz żadnej gwarancji szybkości.
ODPOWIEDZ