Konfiguracja NEC e228 w iPlus - wie ktos?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mcbet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-30, 11:41
Lokalizacja: Warszawa

Konfiguracja NEC e228 w iPlus - wie ktos?

Post autor: mcbet »

Czolem!
Wlasnie przymierzam sie do wykupienia za 60 zl miesiecznie netu iPlus (dla abonentow sieci).
Nie chce wydawac kasy na modem, wiec zamierzam laczyc sie przez telefon podlaczony do kompa. Mam do dyspozycji Nokie 6020 (GPRS, EDGE) oraz mam tez Nec e228 (UMTS).
Wiem, ze w Warszawie powienienem smigac po UMTS. Sek w tym, ze o ile moge liczyc na porady operatora do telefonu Nokia (ktory od niego mam), no to z Nec jest klopot.
Czy ktos wie - jak skonfigurowac Nec e228, zeby smigac w iPlus?

PS. Za pare dni sam sie za to zabiore, wiec moze mi sie uda - wtedy napisze tu jak to zrobic. Ale licze tez na Wasze rady. Dzieki
Uwolnic internet! ;) od operatorow podbijajacych ceny
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Konfiguracja NEC e228 w iPlus - wie ktos?

Post autor: Szadzik »

W telefonie nic nie musisz ustawiać. Wystarczy ustawić wszystkie opcje w komputerze poprawnie i net będzie śmigał. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia podłączenia telefonu do komputera. Kiedyś jednak był bardzo długi wątek nt. korzystania z neca jako modemu, poszukaj, na pewno Ci się przyda.
Back to the Future ;)
mcbet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-30, 11:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja NEC e228 w iPlus - wie ktos?

Post autor: mcbet »

niestety - mam neca troche i wiem, ze zeby korzystac przez niego z netu, to m.in. ustawia sie APN.
Czy rzeczywiscie tylko podlacze go kablem do USB i juz?
(DOdam, ze program do komunikacji i kabel mam, o ile pamietam, to w programie jest jakas opcja ”modem” czy cus takiego)
Uwolnic internet! ;) od operatorow podbijajacych ceny
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Konfiguracja NEC e228 w iPlus - wie ktos?

Post autor: ksen »

Niestety kolego,rozczaruje Cię tu http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... hlight=nec poczytaj o necach jako modem umts.....
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ksen, łącznie zmieniany 1 raz.
mcbet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-05-30, 11:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konfiguracja NEC e228 w iPlus - wie ktos?

Post autor: mcbet »

dzieki :(
No tak, juz poczytalem... nie ma bata na razie.

Za to pozostaje filozoficzny problem - poniewaz telefony z modemami jednoczesnie UMTS i EDGE sa drozsze (te co widzialem), a reszta ma albo UMTS albo EDGE, co wybrac?
Ja postawilem na Nokie 6020, czyli EDGE. Bo wydaje mi sie, ze EDGE jest wiecej zasiegu, a jak z takim UMTS straci sie zasieg to zostanie nedzny podstawowy GPRS
Uwolnic internet! ;) od operatorow podbijajacych ceny
Awatar użytkownika
ksen
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2006-04-24, 16:02
Lokalizacja: Nowodwory

Re: Konfiguracja NEC e228 w iPlus - wie ktos?

Post autor: ksen »

...no tak,do tego dochodzą jeszcze różne klasy edga,6230 podobno ma dobrej klasy.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Konfiguracja NEC e228 w iPlus - wie ktos?

Post autor: Szadzik »

Z EDGE i UMTS sprawa wygląda tak, że na UMTS w małych miejscowościach nie ma co liczyc, kiedykolwiek. Plany operatorów są takie, żeby większe miasta i aglomeracje pokryć zasięgiem UMTS, natomiast wszędzie tam gdzie nie bedzie UMTS, będzie EDGE. Tym bardziej, że żeby zmienić nadajnik z GPRS na EDGE nie trzeba go wymieniać, wystarczy mała modernizacja.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ