Qtek 8310 jako modem

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jacky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-30, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Qtek 8310 jako modem

Post autor: jacky »

Jako nowy na forum witam wszystkich,
proszę o pomoc w konfiguracji połączenia GPRS pomiędzy laptopem (XP SP2) a Qtekiem 8310 (Win Mobile 5.0 Smartphone Edition ENG), BT Bluesolei, wcześniej nie miałem problemu z łączeniem się poprzez k700i, po zmianie telefonu wszystko siadło, mam w laptopie sterownik modemu Bluetooth DUN modem na COM-ie 14, po sparowaniu telefonu wyświetla mi się lista usług m.in. dial-up i po kliknięciu łączy się z telefonem (nad zasięgiem pojawiają się strzałeczki połączenia) po kilkunastu sekundach Win wyświetla komunikat, że urządzenie przyłączone nie działa, próbowałem poprzez *99***1# (tak było w k700i) i *99# (tak zaleca instrukcja qteka), fakt że telefon reaguje na polecenie świadczy że chyba z COM-ami nie ma problemów, hasło i użytkownika też wpisuję poprawnie (erainternet), próba wprowadzenia dodatkowego polecenia modemu AT+CGDCONT=1 etc. powoduje że błąd wywala od razu, jakieś sugestie doświadczonych forumowiczów? pozdrawiam
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Qtek 8310 jako modem

Post autor: Szadzik »

A próbowałeś utworzyć nowe połączenie sieciowe i podłączyć się pod port COM i wtedy wybrac połączenie sieciowe?
Back to the Future ;)
jacky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-05-30, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Qtek 8310 jako modem

Post autor: jacky »

próbowałem - stworzyłem nowe połączenie, tylko co rozumiesz poprzez 'podłączyć się pod port COM'?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Qtek 8310 jako modem

Post autor: Szadzik »

jacky pisze:... tylko co rozumiesz poprzez 'podłączyć się pod port COM'?
W oprogramowaniu do BT masz taki protokół. Jedna z możliwości podłączenia się telefonu z komputerem, to udawanie, że telefon jest podpięty pod port COM. Popatrz w oprogramowaniu do BT, gdzieś koło ikonki do połączenia dial-up masz taką możliwość.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ