gprs a radio online ???

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
question

gprs a radio online ???

Post autor: question »

hi mam pytanki czy da sie słuchać radia internetowego na licencji gprs ?? co nalezy zrobic by radio chodziło wmiare płynnie jaki player moze jakis patch albo cos w ustawieniach playera ??
help :(
MaiuszDW

Re: gprs a radio online ???

Post autor: MaiuszDW »

Da się słuchać, o ile mimo licencji GPRS, możesz załączać EDGE.
Ja używam programu ScreamerRadio (ma w pamięci sporą listę stacji, w tym polskie) i nagrywam na potęgę jak leci. Program sam dzieli piosenki na oddzielne pliki mp3. Jedyny warunek, to ustawienie większego bufora (u mnie 15s). Chociaż osiągam do 190kbps, to czasami potrafi zwolnić na chwilę do 20kbps. Tak duży bufor ratuje radio przed czkawką.
Jeśli urządzenie lub operator nie pozwala ci korzystać z EDGE, to niestety nici z radia.
dp12

bitrate

Post autor: dp12 »

Ja mam tylko GPRS (karta SE GC75) i również używam programu "ScreamerRadio". Jakość na pewno zależy od szybkości połączenia, ale również od tego jaki ma bitrate plik który ściągasz podczas streamingu. Te wartości, które podawał kolega MaiuszDW to właśnie wspomniany bitrate. I tak np. w w/w programie bez problemu można odbierać np. polską "Trójkę", która ma 16kbps. Inne stacje również można słuchać bez problemu na zwykłym GPRS jeśli wartość ta nie przekracza 40kbps. Generalnie jest taka zasada, że im mniejsza liczba o której wspomniałem, tym mniejsze problemy ze "zrywaniem" audycji, lecz niestety wiąże się z tym gorsza jakość dzwięku. Bardziej doświadczeni w temacie bitrate są ludzie, którzy bawią się w przerabianie filmów. Kolego liczby, które podawałeś to właśnie bitrate a nie transfer. To zupełnie różne rzeczy.
MariuszDW

Re: gprs a radio online ???

Post autor: MariuszDW »

W tym przypadku transfer i bitrate można uznać za to samo. Co prawda trochę z tego transferu potrzeba dodatkowo na dane protokołu sieciowowego/strumienia dzięki któremu <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> może odbywać się transmisja danych, ale właśnie szybkość transferu daje pojęcie o jakości muzyki którą możemy odsłuchiwać na żywo.
Sam podałeś przykłady podpierając się transferem.
Na tej podstawie wiadomo, że przy średnim transferze np. 140-150kbps można spokojnie słuchać muzyki 96 lub 128kbps.
Nic nie wpominałem o stacjach o jakości 16/32kbps bo to średnia przyjemność słuchania muzyki o jakości praktycznie telefonicznej. W każdym razie gdy miałem szybkość GPRS (bo na EDGE komórka mi nie pozwalała), to radio sobie darowałem.
dp12

Re:

Post autor: dp12 »

Chyba pomyliłeś forum :D Tu pisze się o technologii bezprzewodowej (laptop, palm itp.), jeszcze troszeczkę niedoskonałej, a nie o sprzęcie który podłącza się do np kina domowego. A jeśli chodzi o transfer i bitrate, które uważasz że są prwie tym samym to sprawdź transfer RZECZYWISTY przy ściąganiu strumienia... A później po porównaniu tych dwóch "szybkości" :D napisz do Archiwum X by zbadali tą różnicę :shock: :)
Poza tym kolega pytał cyt."czy da sie słuchać radia internetowego na licencji gprs". I tu odpowiadam, że Tak.
MariuszDW

Re: gprs a radio online ???

Post autor: MariuszDW »

Najwyraźniej rozmawiam z osobą obeznaną w temacie. Czy mógłbyś mi w takim razie wyjaśnić, kroku co masz na myśli (to o kinie domowym może być na końcu), bo nie znalazłem w twojej wypowiedzi ani jednego odniesienia do mojego postu.
Rozumiem, że z czymś się nie zgadzasz, tylko nie wiem z czym.
ODPOWIEDZ