Nokia 6230i i iPlus, problem, błąd 633

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ciriness
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-01, 13:02

Nokia 6230i i iPlus, problem, błąd 633

Post autor: ciriness »

Witam mam problem z połączenieniem Nokii z inernetem. Wszystko konfigurowałam jak jest podanie w opisach niżej ale pojwia mi się komunikat
Błąd 633 urządzenie jest niepoprawnie skonfugurowane lub jest w użyciu...W Menadżer Urządzen w zakładce "Urządzenia" pojawia mi się jakiś modem PCI i nie ma sterowników...

Pomóżcie! Internet już dział wczoraj ale dzisiaj coś sie popsuło
Eclips
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-04-25, 20:59
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Nokia 6230i i iPlus, problem, błąd 633

Post autor: Eclips »

A przez co sie laczysz, BT czy kabel :?:
Pozdrowionka dla wszystkich :)
ciriness
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-06-01, 13:02

Re: Nokia 6230i i iPlus, problem, błąd 633

Post autor: ciriness »

przez podczerwień

EDIT:
błagam pomóżcie mi:(

wczoraj był internet...moze coś jest źle z ustawieniami?:((((
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ciriness, łącznie zmieniany 1 raz.
Eclips
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-04-25, 20:59
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Nokia 6230i i iPlus, problem, błąd 633

Post autor: Eclips »

Przez irde nie poleci. Mialem ten sam problem (iPlus i N6230) Kombinowalem na wszystkie sposoby i nic. Musisz miec BT albo kabel.
Pozdrowionka dla wszystkich :)
Agaetis_Byrjun

Re: Nokia 6230i i iPlus, problem, błąd 633

Post autor: Agaetis_Byrjun »

Jesli używasz IRDA w XP SP2 to na 99% nie poleci. Ja korzystałem z IRDA z XP SP1 i wszystko bylo ok. a zaraz po zainstalowaniu SP2 czar prysl. Mozna z tym cos zrobic, ale jest ***, duzo roboty. Ja osobiscie przy sterownikach MobileAction (MA-620 - jesli sie nie myle) sobie po prostu podarowalem i zainwestowalem w BT na allegro za 20 zl. I wszystko bylo supER. :)
Pozdrowka
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Agaetis_Byrjun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Nokia 6230i i iPlus, problem, błąd 633

Post autor: Sundance_kid »

Mam Siemensa s55 i irdę i jest ten sam problem. Mnie pomaga wyłaczenie i ponowne włączenie telefonu i zrestartowanie kompa. Działam tak od trzech miesięcy i może jest wnerwiające ale działa. Bo czasem łączy się od razu a czasem pokazuje, że wiele urzadzeń jest w zasięgu.
Eclips
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-04-25, 20:59
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Nokia 6230i i iPlus, problem, błąd 633

Post autor: Eclips »

Wczasniej (zanim kupilem N6230) jako modemu uzywalem SE p900 i ten bez problemu chodzil z netem przez irde, niestety nie mial EDGE. Potem kupilem Nokie 6230, nic w ustawieniach nie zmienialem i juz nie dalo sie polaczyc z netem. Kupilem dobrego BT i problem rozwiazany (moze temu,ze p900 chodzil tylko po GPRS a Nokia po EDGE)
Pozdrowionka dla wszystkich :)
Agaetis_Byrjun

Re: Nokia 6230i i iPlus, problem, błąd 633

Post autor: Agaetis_Byrjun »

Widze, ze nie zostalem wysluchany. Konflikty z IRDA pod Win XP spowodowane sa SP2, a jesli takowy nie jest zainstalowany to jest to konflikt pomiedzy sterownikami (+umiejetnosciami user'a) a IRDA, lub miedzy IRDA a telefonem, choc po wielu testach tylko Sagem'y mialy problemy z laczeniem z jakakolwiek irda, wiec ostatni wariant jest najmniej prawdopodobny.
mario006
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2006-04-28, 14:31
Lokalizacja: Koszalin

Re: Nokia 6230i i iPlus, problem, błąd 633

Post autor: mario006 »

Wina nie musi leżeć po stronie WinXP z SP2, na co dzień korzystam z GC85, ale jak była w serwisie to korzystałem z netu właśnie przez telefon z IrDĄ i ładnie śmigał. Należy jednak pamiętać, że mogą się zdarzyć problemy jeśli „żonglujemy” portami USB(przekładamy do innego, w którym IrDA nie była instalowana).
ciriness pisze:W Menadżer Urządzen w zakładce "Urządzenia" pojawia mi się jakiś modem PCI i nie ma sterowników...
A w ogóle instalowałeś jakieś sterowniki do telefonu?? Jeśli nie to powinieneś zainstalować sterowniki (powinny być jakieś na stronie producenta). Inaczej telefon nie będzie traktowany jako modem. Albo jak wyżej napisałem może przełożyłeś IrDA-e do innego portu USB(jeżeli w ogóle korzystasz z tekij IrDA-y dla USB, a nie wpinanej na płytę główną).
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Nokia 6230i i iPlus, problem, błąd 633

Post autor: Sundance_kid »

U mnie na "normalnym" XP działało bez zarzutu. Jak otwierałam stronę or zmieniałam status na gg na dostepny pojawiał się monit o wybranie numeru i łączył się bez problemu. A po zmianie na Xp z SP2 mam takie problemy, że widzi kilka telefonów (ostatnio 3), nie chce się połączyć...
ODPOWIEDZ