Uparta Mandriva a comander usb i iplus

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
StarCruiser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-02, 19:46

Uparta Mandriva a comander usb i iplus

Post autor: StarCruiser »

Witam wszystkich!

Jestem posiadaczem modemu USB Comander w iPlusie. Mój system to Mandriva 2005.
Próbowałem wszystkich sposobów z tego forum oraz innych przykładów z sieci i nadal nie mogę odpalić iPlusa w linuxie. Już podczas instalcji (patchowania) sterowników FTDI zciągniętych ze strony comander.pl wyświetla mi błąd, że niby coś tam 4-ta linijka się nie zgadza i prosi o podanie nazwy pliku do patchowania?????????. Nie mam pojęcia na którym porcie znajduje się modem - do wyboru portów USB jest dużo. Menedżer urządzeń widzi modem i nawet wyświetla jego nazwę, ale nie podaje na którym porcie się on znajduje.

Kręcę się w kółko próbując wszystkie metody, ale nic z tego nie wychodzi ( bo jak mogę uruchomić skrypty jak nie wiem na którym porcie jest modem).
Jestem początkującym użytkownikiem linuksa i proszę o instrukcję krok po kroku.
Zaznaczam że przeszukałem całe forum, więc proszę nie pisać " uzyj opcji szukaj"

Dziękuję i pozdrawiam

Robert

[email protected]


EDIT: Dodam jeszcze że jąderko Mandrivy to 2.6.11.6


A ja dodam, że nie pisze się jednego posta po drugim, tylko używa się opcji "Zmień". Szadzik
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Uparta Mandriva a comander usb i iplus

Post autor: Szadzik »

Było już o tym.

Lepiej zacznij od: Obrazek Szukaj tematów na forum
Back to the Future ;)
StarCruiser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-02, 19:46

Re: Uparta Mandriva a comander usb i iplus

Post autor: StarCruiser »

Szadzik - analfabetom stop i tym co czytać nie umieją!!!! Napisałem wyraźnie, że przećwiczyłem wszystkie sposoby zamieszczone w tym forum i nic!!!! Prosze o inne sposoby, albo jakąś instrukcję steb-by-step.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Uparta Mandriva a comander usb i iplus

Post autor: Szadzik »

A po co w takim razie ten post? Nie lepiej było dopisać się do tamtego wątku?
Back to the Future ;)
StarCruiser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-02, 19:46

Re: Uparta Mandriva a comander usb i iplus

Post autor: StarCruiser »

No to dzięki za pomoc. Ja poprostu myślałem że znajdę tutaj kogoś mądrzejszego w tym temacie, ale widzę że zamiast rzeczowych odpowiedzi dyskusja podąża innym torem.
Wydawało mi się również że forum jest po to aby pomóc tym co mniej wiedzą w określonej dziedzinie, a nie po to żeby jedynie przytaczać punkty regulaminu.

Czy jest tu ktoś, kto poprostu potrafi mi pomóc?? Być może jestem jeszcze laikiem w dziedzinie obsługi linuxa, ale nie sądzę żeby komuś stało się coś złego gdyby mi wytłumaczył punkt po punkcie jak zainstalować ten modem, ponieważ wszystkie inne wątki poruszone na tym forum nie rozwiązują mojego problemu.

Czy nowicjusze muszą być z góry dyskryminowani. Chyba że to jest forum dla "advanced users".
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Uparta Mandriva a comander usb i iplus

Post autor: Szadzik »

A nie pomyślałeś o tym, że oprócz pomaganie musi być ktoś od utrzymywania porządku? Na pewno nic byś nie znalazł gdyby moderatorów nie było i nie pilnowali porządku.

Zadaj pytanie w tamtym wątku, ktoś na pewno pomoże, tylko nie wymagaj żeby stało się to w 10minut po napisaniu posta.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
Selvis
Stały użytkownik forum
Posty: 133
Rejestracja: 2006-04-09, 19:11
Lokalizacja: ?l?sk

Re: Uparta Mandriva a comander usb i iplus

Post autor: Selvis »

StarCruiser pisze:Prosze o inne sposoby, albo jakąś instrukcję steb-by-step.
Sorry ale to se ne da :D

Zbyt wiele zależy od tego co masz zainstalowane z programów, którą wersję kernela, jakie bebechy w kompie...

Ale jeśli się "troszeczkę" postarasz, zapoznasz się z podstawami systemu (a nie bezmyślnie przepisywał "gotowce", dziwiąc się potem - "dlaczego mi nie działa, gdy działa u innych?") to nie będziesz miał żadnych problemów.

Linux to nie Windows. Tu trzeba trochę wiedzy. To jest naprawdę dobry system (choć i nie bez wad), jednak podstawa to zrozumienie choćby podstaw.
ODPOWIEDZ