Allegro...

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Allegro...

Post autor: Tomek7 »

Hey, krotko mówiąc zostałem oszukany na allegro, wygrałem aukcję wpłaciłem 200zł po kilku dniach konto tego użytkownika zostało zawieszone i od razu wysp negatywnych komentarzy.Od daty zakupu mineło już 20 dni, po miesiącu mogę z tym iść na policję ?? od allegro dostałem maila żeby zgłosić się na policję wcześniej jednak rozpocząć spór transakcji ze sprzedającym.Co o tym sądzicie ? ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Allegro...

Post autor: wojteks »

Tomek7 pisze: od allegro dostałem maila żeby zgłosić się na policję wcześniej jednak rozpocząć spór transakcji ze sprzedającym.Co o tym sądzicie
Zrób jak allegro pisze, spór przez allegro rozpoczyna się łatwo a potem zgłoszenie na policję.
No cóż jak widać jeszcze oszuści się trafiają dlatego z utęsknieniem czekam na taką ochronę kupującego jak na ebay'u gdy płacisz Paypal'em.
Nie pomagam na PW!
mastermalina
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2010-11-17, 01:02
Lokalizacja: Toruń

Re: Allegro...

Post autor: mastermalina »

Zrób ten spór. Następnie zgłoś na policję. Ja osobiście teraz zacząłem płacić przez tą możliwość "Płacę przez Allegro"
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Allegro...

Post autor: KrissTofferr »

Tomek7, Czy liczysz na zwrot kasy z programu ochrony kupujących na allegro?
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Allegro...

Post autor: Tomek7 »

No i ja zapłaciłem poprzez Płacę z Allegro, KrissTofferr mam taką cichą nadzieję ;)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Allegro...

Post autor: Blido »

Miałem kilka miesięcy temu identyczną sytuację, ale na mniejszą kwotę (około 40zł). Czekałem na wysyłkę bardzo długo i przestałem liczyć na otrzymanie towaru gdy konto sprzedawcy zostało zawieszone. Na szczęście po moim mailu sprzedawca zwrócił mi pieniądze, straciłem tylko czas.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Allegro...

Post autor: marens »

Allegro szykuje nam kolejne niespodzianki :dobani:
http://allegro.pl/announce.php?cat=2&am ... s=37#14632
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Allegro...

Post autor: Procio »

marens pisze:Allegro szykuje nam kolejne niespodzianki
marens, czytałem o tym... I nie wiem czy się cieszyć, czy płakać...
Pewnie na początku będzie to strasznie "zbugowane" i łatwo będzie można oszukiwać ludzi. Myślę jednak, że z czasem to się poprawi i Allegro zrobi mocne zabezpieczenia tego "skryptu"
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Allegro...

Post autor: wojteks »

marens pisze:Allegro szykuje nam kolejne niespodzianki
Przeżyjemy, musi być płatność przez "Płacę z Allegro" a to ogranicza liczbę kupujących bo nie wszystkie banki mają powiązanie z tą usługą i do momentu wpływu należności towar nie jest zdejmowany z aukcji "Kup teraz"
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Allegro...

Post autor: Blido »

marens pisze:Przeżyjemy, musi być płatność przez "Płacę z Allegro" a to ogranicza liczbę kupujących bo nie wszystkie banki mają powiązanie z tą usługą i do momentu wpływu należności towar nie jest zdejmowany z aukcji "Kup teraz"
Dokłądnie, myslę że te zakupy będą w miarę bezpieczne. Jeśli ktokolwiek zostanie oszukany, to tylko klient przez sprzedawcę. Ale na to szansa jest niewielka bo program "Płacę z Allegro" mają zazwyczaj tylko firmy i sklepy.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Allegro...

Post autor: krystianb »

Blido pisze:Ale na to szansa jest niewielka bo program "Płacę z Allegro" mają zazwyczaj tylko firmy i sklepy.
Gdzie tam wszystkim to włączyli i to przymusowo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ