radiówka ...

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
radiosax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-01, 22:40

radiówka ...

Post autor: radiosax »

witam mam łacze radiowe 128kb/s i mam takie problem ze bardzowolo strony chodza a raz bardzo szybko. była taka akcja że gadałem z adminem bo mi gubiło pingi 6/10 a strony bardzo mozolnie sie otwierały. Nie mam żadych wirósów proccesy mam czyste. Raz jest tak że chodzi w miare raz nie i to niezależe od pogody cześtwo w nocy lepiej chodzi i czy jak gubi pingi to kogo jest wina bo on mnie wkręca że to tak musi być pinguje ping -t -l 1024 www.wp.pl i po rozmowie z nim że internet chodzi wolno , przestalo gubić ping potem znów na drógi dzień <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> mi sie stronyc niewłaczały. na poczatku mialem jakas badziewna karte teraz zamieniona zostało na ralteka bo neidąło sie wytrzymać jak myslicie co o tym sadzić ?
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: radiówka ...

Post autor: MaxFM »

Na poczatek:
jaka odległość od nadajnika?,
czy jest widoczność obu anten?,
jakia przepustowośc łacza?,
jaka antena, długść kabla u ciebie ?
Potem mozemy cos myslec.
radiosax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-01, 22:40

Re: radiówka ...

Post autor: radiosax »

odległość około 50m moze mniej widoczność jest doskonala szybkość 11,0Mb/s
radiosax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-01, 22:40

Re: radiówka ...

Post autor: radiosax »

mam problemy z napisaniem tego postu taka zmulaczka bylo raz tak że porozmowie z nim przestało gubić pingi i chdoziło dobrze i potem był wkręt że to od moze mikrofalówki 25 metrów kabla antena biała newiwinm co to z model jakiś szajs[/url]
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: radiówka ...

Post autor: ikw »

no podobno mikrofaloofki moga czynic cuda :>
25 metroow kabla?
wolfek
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-04-05, 13:27

Re: radiówka ...

Post autor: wolfek »

zgadzam się z przedmówcą, bo jest w tym troche prawdy. Doświadczalnie nie stwierdziłem jednakże z tego co ludzie mówią niektore mikrofalówki potrafia skutecznie tłumic sygnal wifi
www.doladowania.kraczkowa.pl - Bezpieczne i szybkie do?adowanie Twojego telefonu
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: radiówka ...

Post autor: MaxFM »

Jesli chcesz sie dowiedziec czy to mikrofala to po prostu sprawdz czy po jej wlaczeniu sa jakies zmiany w jakosci sygnału. 50m to nieduzo i powinno nawet na standardowej antence działac. Masz cos nie tak z kablem/antena. Spróbuj zamienic antene. A i kabla troche duzo. Zminimalizuj ile sie da.
radiosax
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-01, 22:40

Re: radiówka ...

Post autor: radiosax »

to czyli co mam zrobic wjazd sasiadom i rozp*** wszytkei mikrofalówki neisstety kabel jest na styk i to ejst tak ze raz działa wysmienicie raz nie
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: radiówka ...

Post autor: MaxFM »

No to moze wymien antene, skoro kabel jest długi to powoduje tłumienie sygnału, wiec jesli załozysz inna antene poprawi to zysk. Polecam te http://allegro.pl/item108392031_antena_ ... ma_rp.html przy odległości 100m siła sygnału 89%, jakość 99%. Ew. jakas mała yage.
metysss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-05-04, 12:11
Lokalizacja: Leszno

Re: radiówka ...

Post autor: metysss »

Jesli sygnal masz ciagle w granicach 90% i nie spada a internet dziala wolno albo wcale go nie ma i dziala tylko gg to nie jest wina anteny ani karty ani kabla.
Wina lezy po stronie Admina zamontowal jakiegos AP i AP nie wyrabia raz jest ok ale jak polaczy sie kilka osob zaczyna sie pie........ kolejkowanie w AP wyglada nastepujaco : kto pierwsz ten lepszy tak wyglada sprawa w AP linksys ,d-link ,ovislink ,itd mowa tu o AP do ceny 1000 zł Wiec telefon Admin i jak nie wie co i jak to wytlumacz mu to.Pozdro.
SR1435VP2Intel | Xeon 2,8GHz/800MHz, 1MB Cache | RAM: DDR 1GB (2 X 512 DDR 266 MHz ECC Reg) | HDD: 2 x 120GB SATA150 | CD-RW: 52/32/52 | FDD: 3,5"
ODPOWIEDZ