pytanie o modem huawei e173 w play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szendercia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-11-25, 21:21
Lokalizacja: tychy

pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: szendercia »

Nie wiem czy był już taki wątek bo jestem tu nowa :-)

Pierwsze moje pytanie czy te modemy mają simlocka bo czytałam różne opinie a nie mam możliwości sprawdzić i jeżeli tak to ile kosztuje ściągnięcie tak orientacyjnie i czy po ściągnięciu i chęci korzyatsnia z innej sieci muszę znaleźć w sieci jakieś sterowniki i gdzie je szukać?

Mam sporo pytań bo wyjeżdżam za granicę do Niemiec i na początek będę potrzebowała jakiegokolwiek internetu więc wziełam play ale on wychodzi w Niemczech drogo bo 20zł za 1mb i jak będę na miejscu chcę sobie kupić kartę jakiejś niemieckiej sieci tylko się zastanawiam jakiej i czy będe umiała to uruchomić bez problemu :-)

Sorki jeżeli moje pytania są proste i dla kogoś oczywiste są odpowiedzi ale ja nie jestem specjalistką a te osoby które są zatrudnione w play to do najbardziej kompetentnych nie należą- po 3 rozmowach telefonicznych i odwiedzeniu wszystkich salonów- dowiedziałam się bardzo niewiele i każdy mówił co innego :-)

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi i rady :-)
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: Irek. »

W Niemczech możesz sobie kupić UMTS od Tchibo najlepiej od razu z Modemem bo nie będziesz miała żadnych problemow.5Gb na miesiąc 20€.
Twój Modem oczywiście tez będzie działał i da się dostosować ale jeśli nie masz o tym pojęcia to może być dużo zachodu.
Gdzie będziesz w Niemczech ?
szendercia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-11-25, 21:21
Lokalizacja: tychy

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: szendercia »

Będę w Bremen.

A te 20euro to już z modemem jest? Bo z tego co wyczytałam na niemieckich stronach to modem to koszt ok 20-30euro dodatakowo?

A skoro już mam ten modem to chciałabym go wykorzystać :-)

A dużo zachodu tzn co trzeba robic?? W salonie w którym bym kupowła tam starter mi nie pomogą ze sterownikami?
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: Irek. »

chodzi o Prepaid bez umowy.
Za Modem trzeba zapłacić jednorazowo + 20€ miesięcznie za Net.
Możesz kupić sama kartę sim do UMTS i odpalić na swoim modemie.
Jeśli kupisz sama kartę a Twój Modem nie ma SIM-locka to ściągniesz i zainstalujesz oprogramowanie Mobile Connection Manager od O2.i już będzie działać.
Można i inaczej ale będzie trudniej.
Czytaj forum.
Omijaj siec E-Plus.
szendercia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-11-25, 21:21
Lokalizacja: tychy

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: szendercia »

No właśnie a jak to jest z tym simlockiem bo w salonie firmowym play oczywiście mówią że jest ale w innym powiedzieli że nie ma i na necie też znalazłam takie informację że nie ma??
A ja mam tylko zwykłą kartę do dzwonienia z orange i jak ją włożyłam to ją widzi ale mi pisze żeby podać jakieś tam dane więc nie wiem czy to jest kwestia simlocka czy że nie ma oprogramowania na orange czy tego że to nie jest karta do internetu :-)

A ten Mobile Connection Manager to znajdę na stronie 02? I on będzie działał z innymi sieciami niz o2?

A która sieć wychodzi najtaniej bo ja wyjeżdżam na dwa miesiące na razie więc zalezy mi na pakietach miesięcznych?

Czytałam juz o blau, o2 i to z aldi i teraz jeszcze z tchibo a które najlepiej działają i najtaniej?
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: Irek. »

1.Blau i Aldi to własnie E-Plus = kasza.
2.Tchibo to O2 najtańsza możliwość w stosunku do jakości.
3.Naucz się terminów. (Prepaid)
4.Mobile Connection Manager działa tylko z o2 tak z grubsza ale nie wnikajmy.
5.Poczytaj na forum temat usuwanie simlocka za darmo.
szendercia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-11-25, 21:21
Lokalizacja: tychy

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: szendercia »

Bardzo dziękuje za informację bo właśnie nad tym blau i aldi się zastanawiałam bo w sumie chyba wychodzą najtaniej cenowo ale zależy mi tez żeby dobrze chodziło :-)

Co do terminu prepaid to znam :-p

Ale gdzie znajdę ten Mobile Connection Manager? Jest na stronie o2? Czy gdzieś indziej szukać??

No właśnie znalazłam informacje na temat usuwania simlocka ale na modelu e220.. Czy to u mnie zadziała? I czy będę umiała to zrobic bo jak na razie to ściągnęłam simlocka jedynie za pomocą kalkulatora z prostych modelów nokii :-p
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: Irek. »

Mobile Connection Manager znajdziesz na stronach O2 w rożnych językach lub wpisując w Google.
E-Plus to około 15 € ale niewarte nawet pięciu.
Włóż do Modemu inna kartę sim niż masz innego operatora i opisz jak się zachowywała.
szendercia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-11-25, 21:21
Lokalizacja: tychy

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: szendercia »

Normalnie widzi sieć orange w pasku a jak naciskam połącz to mi się wyświetla podaj punkt dostępu, użytkownika i hasło ale dzisiaj w końcu włączył mi się play i miałam tak samo dopiero jak wcisnęłam na ten program który mi się zainstalował z modemu to się połączył z siecią play bez problemu...
Czy w takim razie może tak być że on nie ma simlocka tylko nie łączy się przez orange bo nie ma oprogramowania do tego?

I jeszcze moje pytanko odnośnie sieci bo strasznie ciężko u mnie w mieszkaniu złapać zasięg jak łapie to na jedną kreskę czy da się to jakoś poprawić czy niestety w moim mieszkaniu zasięg po prostu jest taki kiepski??
Bo telefon bez problemu działa z playa ale tam też jest różnica że mogę się przełączyć na zasięg plus, czy w przypadku internetu też jest taka możliwość??

[ Dodano: 2010-11-26, 09:17 ]
Właśnie działałam na karcie orange więc one nie mają simlocka połączyłam się po prostu przez program play z siecią orange więc ta sprawa już jest załatwiona ale niestety ten zasięg play jest strasznie słabiutki u mnie bo orange już działa na 3kreski...

Czy są anteny które mogłyby poprawić zasięg play??
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: wojteks »

szendercia pisze:czy w przypadku internetu też jest taka możliwość?
Play Online (internet) nie działa na Plusie.
szendercia pisze:ciężko u mnie w mieszkaniu złapać zasięg jak łapie to na jedną kreskę czy da się to jakoś poprawić
Sprawdź za oknem na parapecie/balkonie. Jak będzie lepiej to rozwiązaniem jest router obsługujący posiadany modem (lub wymiana modemu na kompatybilny z routerem) i zasięg w mieszaniu po WiFi ewentualnie uwiązanie się do anteny zewnętrznej albo modem USB na przedłużaczu 2-3m dobrej jakości.
Nie pomagam na PW!
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: Irek. »

Z zasięgiem to tak jak pisze kolega.
Jeśli Twój Modem nie ma simlocka to jeśli będziesz instalować oprogramowanie od danego operatora od którego masz kartę to będzie działać.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: wojteks »

Irek. pisze:Jeśli Twój Modem nie ma simlocka to jeśli będziesz instalować oprogramowanie od danego operatora od którego masz kartę to będzie działać.
Bez znaczenia. Bo po co zmieniać działające oprogramowanie na inne oprogramowanie (operatora) przecież wystarczy nowy profil założyć albo użyć <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> .
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: key »

1.Blau i Aldi to własnie E-Plus = kasza.
Zalezy gdzie jestes. Jak jest zasieg, smiga calkiem dobrze - przynajmniej NBG.
Irek. pisze:2.Tchibo to O2 najtańsza możliwość w stosunku do jakości.
Mozna zamowic gratis karty SIM demo w O2. Maksymalnie 4 sztuki, na kazdej mozna zamowic miesiac bezplatnego internetu.

Masz juz modem? jesli nie, w Saturnie lub MM kupisz prepaidy Vodafone - 3 godziny i modem bez simlock za 10€. Modem mozesz wykorzystac z kazda siecia.
Irek. pisze:E-Plus to około 15 € ale niewarte nawet pięciu.
Jak pisalem powyzej - zalezy od miejsca w ktorym chcesz uzywac.

Zacznij moze od:
http://www.hsdpa-umts-verfuegbarkeit.de
Wpisz adres i zobacz jakie sieci sa dostepne.
Nie pomagam na PW.
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: Irek. »

@wojteks
starałem się wybrać najprostsza możliwość,dziewczyna jest początkująca.
@key
Własnie o to chodź ze zależy gdzie. A raczej mało gdzie. E-plus odstaje o lata od 3-ech pozostałych operatorów nie tylko pod względem zasięgu ale i technologi.
E-Plus blokuje VOIP a dziewczyna będzie na pewno chciała tanio rozmawiać z Polska.
o2 jako jedyny operator nie robi z VOIP problemow.
szendercia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-11-25, 21:21
Lokalizacja: tychy

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: szendercia »

Bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi i wyjaśnienia ale mam w takim razie takie pytanko jeszcze bo włożyłam dzisiaj kartę z orange do modemu z play- normalnie łączy z internetem przez program play ale jak wchodzę na strony to mi się wyświetla "nie znaleziono serwera" a jak włączyłam wykrywanie błędów to mi wyświetliło "System windows nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem(podstawowy serwer dns)" i teraz już sama nie wiem czy to jest SIMLOCK czy musiałabym wgrać jakieś dodatkowe oprogramowanie żeby mnie łączyło z karty z orange bo ten play prawie w ogóle mi w mieszkaniu nie odbiera...
Proszę o pomoc :-)

[ Dodano: 2010-11-28, 23:43 ]
wojteks pisze:
Irek. pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Bez znaczenia. Bo po co zmieniać działające oprogramowanie na inne oprogramowanie (operatora) przecież wystarczy nowy profil założyć albo użyć »Top NetInfo« .
Ja ściągnęłam ten program ale niestety zupełnie nie umiem tam nic ustawić żeby mnie połączyło i nie wiem czy to sprawa tego że mam ten program z play który mi się automatycznie zainstalował z modemu czy po prostu tam trzeba coś poustawiać czego niestety nie umiem zrobić- proszę znowu o poradę bo w wątku jest ok.80stron na temat programu i chyba nie dam rady na szybko tego przeczytać :-)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-11-29, 18:22 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-11-29, 18:22 przez szendercia, łącznie zmieniany 1 raz.
Irek.
### BAN ###
Posty: 77
Rejestracja: 2009-11-02, 22:48
Lokalizacja: Smocza Jama

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: Irek. »

Oj, nie czytasz uważnie. :(
Od początku pisałem żeby instalować program od tego operatora od którego masz kartę sim.W ten sposób ominiesz branding i będzie działać.Ja tak robię i działa.
Polecany wyżej program do łączenia Topnetinfo jest bardzo fajny ale nie działają z nim wszystkie Modemy przynajmniej ja mam problem z E1823.To nie program dla początkujących.
Jak już zainstalujesz nowy to stary nie może być włączony nie może startować z Windowsem. Jeśli to opanujesz tonie będziesz mieć więcej problemow z dowolnym przekładaniem karty na swoim Modemie.
Stad możesz pobrać.
http://87.230.26.193/~fala/glowna.html
szendercia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-11-25, 21:21
Lokalizacja: tychy

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: szendercia »

Witam znowu i znowu proszę o pomoc gdzie znajdę program obsługujący intenet kartę z aldi bo niestety jestem trochę na uboczu Bremen i najbliżej był aldi i nie wiem co zrobić żeby działał skąd program. Bardzo proszę o pomoc :-) tego tp info nie bardzo umiem obsłużyć więc może jest cos łatwiejszego?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: pytanie o modem huawei e173 w play

Post autor: key »

szendercia pisze:gdzie znajdę program obsługujący intenet kartę z aldi
Jaki modem?

Huawai jest obslugiwany przez:

http://www.alditalk.de/talk/download/An ... 142905.zip

ZTE przez JoinAir.

Mozesz sobie tez ustawic polaczenie bezposrednie (n.p. przy pomocy <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>).
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ