Jaki internet do grania i ściągania :) ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jareqpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-26, 19:11
Lokalizacja: Żywiec

Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: jareqpl »

Witam, mieszkam na wsi w okolicach miasta Żywiec (Śląskie), od ponad roku posiadam internet 400kb/s i płacę za niego jakieś 50zł na miesiąc, do niedawna byłem zachwycony - transfer zawsze się utrzymywał, w grach/ programach komunikacji głosowej / innych tego typu klientach pingi po 30 - 50ms. Ale ostatnio zaczął się koszmar, pingi skaczą po 1500 itd.. zamierzam z tego zrezygnować, niestety u mnie ciężko z internetem to i usługodawcy wysysają krew z każdego mieszkańca wsi i ceny są kosmiczne w porównaniu do miasta. Chciałbym zapytać jak się ma sytuacja z internetem bezprzewodowym (ale nie wifi) - i nie koniecznie chodzi mi o UMTS/GSM, rozważam też internet drogą satelitarną/wimax i inne technologie dostępne na terenie całej polski bądź posiadające duży zasięg. (w mojej wsi działa tylko kilku usługodawców i żaden nie posiada dobrej oferty).
Zapoznałem się nieco z ofertą Iplus (internet 7GB) - oferta całkiem fajna 6mb za 80zł (wliczając iplusopobieracz), tylko jak się ma ten transfer ? bardzo zależny od zasięgu? czy pingi w grach utrzymują się poniżej 90ms ?

Macie jakieś lepsze pomysły jaki internet wybrać?
Bardzo bym prosił o jakieś propozycje :)
Mam kilka warunków:
transfer minimum 30gb miesięcznie / lub mniej z możliwością nie naliczania transferu w nocy tak jak to w iplusie jest. (chodzi o to że dość często pobieram gry/filmy)
- prędkośc minimum 4mb/s
Z góry dziękuje i pozdrawiam, Jarek :)
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: Tomek7 »

jareqpl
Takie rzeczy tylko w Erze :rotfl:
jareqpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-26, 19:11
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: jareqpl »

Nie wiem czemu się wyśmiewasz :P nie mam zielonego pojęcia o temacie, dowiedziałem się że zasięg HSDPA jest z plusa w mojej okolicy i to dobry :D więc chciałem zapytać jak się mają pingi w grach i czy jest jakiś lepszy operator który oferuje lepsze warunki ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: wojteks »

jareqpl pisze: prędkośc minimum 4mb/s
Tego nikt Ci nie zagwarantuje nawet jak masz zasięg HSPA+.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: Brylant19 »

wymagania kolega masz fajne....:) Haha:)
Na takie wymagania to tylko kabel lub dobra radiowka...


Lepiej powiedz gdzie dokladnie mieszkasz, a nie ze w jakiejs tam okolicy, bedzie mozna Ci cos dokadniej podpowiedziec..
Orange LTE 800 2x ATK20 (~20km)
http://www.speedtest.net/android/1925801168.png
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: ra-v »

jareqpl, jeśli na południe lub zachód od Żywca to zdaje się w Plusie coś osiągniesz.
jareqpl pisze:transfer minimum 30gb miesięcznie / lub mniej z możliwością nie naliczania transferu w nocy tak jak to w iplusie jest.
Mnie 20GB + noc wystarczy. Jestem 18 dni po okresie rozliczeniowym i mam
monthly stats (day tariff): 8371 MB
monthly stats (night tariff): 5834 MB
I to jest ostrzejszy miesiać. Policz sobie - 20GB/miesiać to jest 700MB dzień. 7GB/miesiąć to jest ~220MB / dzień, z Operą Turbo i wyłaczonymi flashami ujdzie.

I pamiętaj że transfer to nie wszystko,nawet jakbyś miał obiecane ponad 4Mb/s to i tak internet moze być wolniejszy niż Neo 1Mbit.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
jareqpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-26, 19:11
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: jareqpl »

nawet przy dobrym zasięgu ? na mapie iplus moje okolice (ulica i cała mieścinka) są bez "dziur" wszędzie jest zasięg oznaczony jako "wewnątrz i na zewnątrz" więc zakładam że dobry :P
Zresztą, czy te wymagania są naprawde duże?:D
Więc zakładam że nic lepszego niż iplus nie będzie ?

@Brylant19 mieszkam w trzebini, wieś granicząca z żywcem :)

Te 30gb musi być tylko wtedy jeżeli nie ma free transferu nocą :) bo czasem ściągam rzeczy po które zajmuja po 20gb +


wezmę sobie na okres próbny dziś tego iplusa, tylko chciałem zapytać czy są jakieś haczyki? Będę musiał coś zapłacić w przypadku gdy zrezygnuje w ciągu 7 dni ?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: marens »

Będę musiał coś zapłacić w przypadku gdy zrezygnuje w ciągu 7 dni ?
Opłata aktywacyjna i 7 dni rozliczone proporcjonalnie do wysokości abonamentu.
jareqpl pisze:zakładam że dobry :P
Bez sprawdzenia w praktyce to się można nieźle przejechać.
Bardziej wiarygodne informacje masz tu: http://mapa.btsearch.pl/
jareqpl pisze:czy pingi w grach utrzymują się poniżej 90ms
Jeśli będziesz miał HSPA to można liczyć na 80-100ms.
ra-v pisze:Mnie 20GB + noc wystarczy.
Spokojnie powinno wystarczyć z iPlusopobieraczem 24-12.
jareqpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-26, 19:11
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: jareqpl »

http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/49.65406 ... 58203/z/13
Mieszkam w Trzebini, czy okoliczne nadajniki wystarczą ? Rozważam zakup zewnętrznej anteny w razie potrzeby gdyby okazało się że ping w grach będzie za wysoki. Pomoże to coś? 2 sprawa, dowiedziałem się że btsy są tutaj mało obciążone.
Jest szansa że ping w grach będzie mniejszy? Czy nie mam nawet co na to liczyć?
Czy w wypadku wzięcia prędkości 6mbps pliki będą się pobierały z prędkością przynajmniej ~500KB/s?
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: ra-v »

Mieszkam w Trzebini
Dostawca twierdzi że jest 3G/UMTS wewnątrz budynku.
2 sprawa, dowiedziałem się że btsy są tutaj mało obciążone.
To bardzo dobrze. Skąd się dowiedziałeś?
Jest szansa że ping w grach będzie mniejszy? Czy nie mam nawet co na to liczyć?
Liczyć można, ael ping do 150 uznaj za dobry. Ważne też w jakie gry grasz i z jakimi serwami się łączysz.
Czy w wypadku wzięcia prędkości 6mbps pliki będą się pobierały z prędkością przynajmniej ~500KB/s?
W przypadku 6Mbps mozesz liczyć na transfer od 1b/s do 6Mbps. Weź Plusa od kogoś z komputerem i sprawdź.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: wojteks »

jareqpl pisze:Czy w wypadku wzięcia prędkości 6mbps pliki będą się pobierały z prędkością przynajmniej ~500KB/s?
Tego nie wie nikt, równie dobrze może być 50kB/s
Nie pomagam na PW!
jareqpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-26, 19:11
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: jareqpl »

Aha rozumiem, w salonie plusa powiedzieli mi że punkty dostępowe są bardzo mało obciążone, gram w gry gdzie ping to dość istotna sprawa :) 150ms już jest odczuwalne i gra robi się irytująca ale da się grać.

Czyli że nawet przy doskonałym zasięgu i znikomym obciążeniu btsów ? (jeżeli przyjmiemy tak piękny scenariusz :D) mozliwe że internet będzie chodził tak jak mowicie, gorzej niz neo 1mbps ? Zatem od czego to zależne jest ? (Może antena zewnętrzna rozwiąże problem?)
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: Procio »

jareqpl pisze:Zatem od czego to zależne jest ?
Głównie pingi. Wiadomo, że na mobilnym nie osiągniesz takich pingów jak na ADSL'u.
Ja na swoim CDMA do onetu osiągam pingi w granicach 60ms, a na dobrym ADSL'u to może być nawet 5ms i strona o wiele szybciej się wczyta.
jareqpl pisze:Czyli że nawet przy doskonałym zasięgu i znikomym obciążeniu btsów ? (jeżeli przyjmiemy tak piękny scenariusz :D ) mozliwe że internet będzie chodził tak jak mowicie, gorzej niz neo 1mbps ?
Nie koniecznie. Jak już wspomniałem ping, ale... Gdybyś łapał HSPA+ to transfery na pewno byłyby zaskakujące. 5Mbps można by osiągnąć praktycznie bez najmniejszych problemów, a pingi w granicach 35ms do onetu.
jareqpl pisze:w salonie plusa powiedzieli mi że punkty dostępowe są bardzo mało obciążone
To nie musi być w 100% prawdą. Nie wydaje mi się, aby w salonie od tak mówili czy stacje bazowe są bardzo obciążone czy nie.

jareqpl, w twoim przypadku to nie transfery mogą być problemem, bo w mobilnym to i z transferów można być zadowolonym, a pingi i limit.
Skoro masz zamiar pobierać pliki nawet do 20GB to na twoim miejscu zapomniałbym o mobilnym, ew. coś w stylu Happy Hour.

Najlepiej to jakbyś rozejrzał się za jakimś ADSL'em w twojej okolicy lub popatrzył za WiMax'em, bo chyba tylko to cię ratuje.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
pepexy
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-05-23, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: pepexy »

Hey,

ja mam iPlus'a od czerwca jakoś i jestem bardzo zadowolony. Mam opcję 7GB + 100 nocą i tego nie przejadam. Korzystam z tego w Warszawie i najczęściej mam HSPA - szybkość ściągania wtedy wynosi 200 KB/s, a czasem (zależy co ściągasz) wynosi 400. Mam modem, który jest przystowoswany do szybkości internetu 7Mb/s, a z tego co wiem w iPlusie jest możliwość modemu, który daje prędkości rzędu 21 MB/s (ja nie brałem, bo u mnie nie ma takiego zasięgu) Łącze jest stabilne, ale w gry nie gram to nic nie wiem o Pingu. Jak ma to jakieś znaczenie to mecze przez sopcast chodzą miodzio.

Dlatego, jeżeli info o zasięgu jest prawdziwe to polecam. Jak ja brałem, to yła możliwość 7dniowego wypróbowania.

pozdr
jareqpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-26, 19:11
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: jareqpl »

Możliwość jest nadal, no pozostaje mi tylko przetestować, na moim aktualnym necie mam pingi do onetu 15ms i mniej, (radiowka) ale wieczorami pingi mi skaczą w grach po 1500, pewnie obciążony jest wieczorami mój punkt dostępowy :/
Niestety jak się bierze iplusa na próbę 7 dni to trzeba zaplacic 50zl :) no ale cóż, zaryzykuję, sprawdzę i zdam tutaj relację, chyba ze ktoś zna lepsze rozwiązanie to proszę o opisanie :D

Druga sprawa na którą nikt nie odpowiedział, czy antena zewnętrzna dużo poprawia ? (mam tu na mysli kwestie opóźnienia w połączeniu (ping) )
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: Procio »

jareqpl pisze:antena zewnętrzna dużo poprawia ?
Jeżeli główną przyczyną wysokiego pingu jest odległość od nadajnika to tak, poprawia lecz jeżeli problem leży w obciążeniach to nie ważna odległość czy antena zewn. ping i tak będzie wysoki.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: marens »

Procio pisze:na dobrym ADSL'u to może być nawet 5ms
5ms jest niemożliwe, chyba że w teorii. Bardziej ~20ms

Kod: Zaznacz cały

ping wp.pl

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=23ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=23ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=24ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=23ms TTL=249

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 23 ms, Maksimum = 24 ms, Czas średni = 23 ms
jareqpl pisze:w salonie plusa powiedzieli mi że punkty dostępowe są bardzo mało obciążone
Oni tam Ci powiedzą wszystko co chcesz usłyszeć.
Bylebyś tylko kupił i prowizja była odpowiednia.
jareqpl pisze: chyba ze ktoś zna lepsze rozwiązanie to proszę o opisanie :D
Pożyczyć od kogoś telefon z HSDPA, kupić starter Simplusa i wykupić pakiet internetowy.
jareqpl pisze: Zatem od czego to zależne jest ?
Od obciążenia sieci i technologii.
Na połączenie 3G ma wpływ dużo więcej czynników niż ADSL.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: Procio »

marens pisze:5ms jest niemożliwe, chyba że w teorii.
No u mnie w szkole to po 5-10ms jest do onetu.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
dziobak99
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-28, 12:23
Lokalizacja: Chodecz

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: dziobak99 »

Hmm Ty lepiej się zacznij starać o internet kablowy :P
Ja mam pingi na hsdpa 100-120ms i na większości serwerów CSa mnie wyrzuca, mam kilka na których mogę grać ale ogólnie ciężko, także będziesz zawiedziony raczej nawet jeśli masz mało obciążonego btsa....
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: SQ08 »

Ping 5ms osiagam tez czesto do kilku serwerow niemieckich.

Obrazek
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: Procio »

SQ08, niemiecki dostawca?
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: SQ08 »

Tak, to jest ADSL2+ 16 Mbps / 1 Mbps od niemieckiej telekomunikacji.
Niestety max. u mnie to 12.8 Mbps down i 0,98 Mbps up, wiecej lacze nie daje.
Czekam na Styczen 2011, kiedy to zostanie zakonczona rozbudowa do VDSL 50 Mbps / 10 Mbps, aneks zostal juz podpisany na 50 Mbps, wiec nie moge sie doczekac tego dnia.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
kicek
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-05-11, 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: kicek »

Tak się zastanawiam, czy na pewno net mobilny dla Ciebie będzie dobrym rozwiązaniem? Czy na pewno nie ma u Ciebie żadnych kabli TP? Neostrada byłaby dla Ciebie dużo lepsza. Już nie mówię o tym że byś miał bony na zakupy ale chodzi o nielimitowany dostęp który jest pewny a nie uzależniony o nadajników i często warunków atmosferycznych
jareqpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-26, 19:11
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: jareqpl »

nie mam od 4 lat telefonu domowego :) mialem kiedys wiec gniazdo jest, ale musialbym placic +20zl za utrzymanie linii, wiec pewnie drozej mnie to wyjdzie.
Aaa jeszcze jedno, jest jakiś lepszy usługodawca internetu hspa niż iplus ?
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: Procio »

jareqpl pisze:hspa niż iplus ?
Cyfrowy Polsat oferuje HSPA+ z maksymalną teoretyczną prędkością Downlink do 21Mbps.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: wojteks »

Procio pisze: z maksymalną teoretyczną prędkością Downlink do 21Mbps
Do 28.8 HSPA+ MIMO.
Nie pomagam na PW!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: marens »

jareqpl pisze:nie mam od 4 lat telefonu domowego :) mialem kiedys wiec gniazdo jest, ale musialbym placic +20zl za utrzymanie linii, wiec pewnie drozej mnie to wyjdzie.
Aaa jeszcze jedno, jest jakiś lepszy usługodawca internetu hspa niż iplus ?
Raczej nie wyjdzie Ci to specjalnie drożej przy Twoich wymaganiach:
=> utrzymanie linii 21,35zł (zawieszenie abonamentu)
=> http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int ... lekki_int/
=> http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int ... rzony_int/
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: Procio »

marens pisze:Raczej nie wyjdzie Ci to specjalnie drożej przy Twoich wymaganiach:
A na 100% korzystniej i spełniając twoje wymagania...
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
jareqpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-26, 19:11
Lokalizacja: Żywiec

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: jareqpl »

jest jeszcze taka sprawa że u mnie ciężko o taki internet, cały czas są problemy z czymś (że zapchane jakieś sloty) i jednym pozwalają na prędkość do 512kbps a innym do 10mb o_O
Ostatecznie chyba zorientuje się jak stoi sprawa z neostradą, czy będzie możliwość tutaj podłączenia 10mbps i jak tak to biore :P
a jak jest z utrzymaniem linii w UPC ? bo nie doszukałem sie informacji na ich stronie
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Jaki internet do grania i ściągania :) ?

Post autor: Procio »

jareqpl pisze:cały czas są problemy z czymś (że zapchane jakieś sloty) i jednym pozwalają na prędkość do 512kbps a innym do 10mb o_O
Tutaj chodzi chyba o odległość od "centrali".
jareqpl pisze:Ostatecznie chyba zorientuje się jak stoi sprawa z neostradą, czy będzie możliwość tutaj podłączenia 10mbps i jak tak to biore :P
Ale ty narzekasz... 10Mbps to biorę.. Ja bym się cieszył ze stałego 1Mbps, ale z niskimi pingami i brakiem limitów.

Człowieku! Jak masz możliwość wzięcia ADSL'a to nie zastanawiaj się nad prędkością tylko bierz!

Uwierz mi, lepiej mieć 1Mbps z pingiem 30ms i brakiem limitów niż dajmy na to 10Mbps mobilnego z pingiem 60ms i np. 30GB limitu, co można wykorzystać w 1 dzień (tak jak w twoim przypadku by to miało miejsce), a później płacz, że po limicie i prędkość denna :dobani:
Ostatnio zmieniony 2010-12-01, 20:31 przez Procio, łącznie zmieniany 1 raz.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
ODPOWIEDZ