Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: a.malecki »

Myślę, że kolega ma rację. Wyższe opcje abonamentu powinny mieć lepszy stosunek GB/cena.
Ale nawet te 5GB/50GB za 50zł nie jest takie złe. Popatrz na ceny w obecnych ofertach operatorów - to by wcale od nich nie odbiegało...
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Chrzan82 »

Zwykle właśnie tak jest, że te najtańsze abonamenty są dla ludzi mało korzystających z neta, ale jednak potrzebujących dostępu do sieci. 5/50 jako jedna z tańszych opcji nie jest zła, ale przy abo za 100zł liczę na jakieś znacząco większe limity.
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ursus »

Niby te 5GB nie jest tak złe jednak zauważyłem problem znikające pakiety dzienne w czasie pobierania danych po godzinie 0:01 zadzwoniłem na infolinię konsultant przyznał mi rację iż takie coś występuję mianowicie system podczas przełączania pomiędzy pakietem dziennym a nocnym uwzględnia margines błędu 125 MB dziennie!! przyjmijmy że miesiąc ma 30 dni co skutkuje zniknięciem 3750 MB !!! przy 5GB limitu dziennego jest to nie do pomyślenia że 75% przyznanego pakietu znika od tak se za sprawa marginesu błędu systemu
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Chrzan82 »

ursus pisze:Niby te 5GB nie jest tak złe jednak zauważyłem problem znikające pakiety dzienne w czasie pobierania danych po godzinie 0:01 zadzwoniłem na infolinię konsultant przyznał mi rację iż takie coś występuję mianowicie system podczas przełączania pomiędzy pakietem dziennym a nocnym uwzględnia margines błędu 125 MB dziennie!! przyjmijmy że miesiąc ma 30 dni co skutkuje zniknięciem 3750 MB !!! przy 5GB limitu dziennego jest to nie do pomyślenia że 75% przyznanego pakietu znika od tak se za sprawa marginesu błędu systemu
Może do czasu zakończenia testów to dopracują jeszcze. Ba, powinni nawet, jeśli nie chcą być zalani skargami i reklamacjami. Jak ktoś weźmie mały abo i zacznie ściągać po 24:00 to faktycznie może 'boleć'...

Ciekawe czy rozwiązaniem byłoby rozłączenie się i połączenie po północy...
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: a.malecki »

Przy pakiecie 5GB to faktycznie można się zdenerwować.
Ja dzisiaj u siebie przetestuję pobieranie jakiegoś DUŻEGO pliku, zlimituję prędkość pobierania (bo na 25Mbit to za szybko zassa) i zobaczę ile pobierze z limitu nocnego (z ktorego wcale praktycznie nie korzystam, wiec powinno byc widac).
Nastepnego dnia zrobie jak Chrzan82 radzi i porównam.

PS. Jeśli faktycznie istnieje taki problem, to mam nadzieję że rozwiążą go zanim LTE ruszy oficjalnie.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-04-09, 20:32 ]
Poprawa pisowni :nienie:
Ostatnio zmieniony 2011-04-09, 19:32 przez a.malecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Chrzan82 »

ja próbowałem to sprawdzić, ale licznik na stronie CP zaokrągla ilość danych do 100MB. Żeby jednoznacznie to stwierdzić to trzeba byłoby nie używać jeden dzień LTE zupełnie a potem sprawdzić. Inaczej będą przekłamania. No i nie wiadomo co ile system odświeża ten licznik...
willix
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-03, 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: willix »

w Skandynawii oferowane są abonamenty z limitem wynoszącym 30GB za ok. 250zł, w Polsce pewnie będzie podobnie
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Maciek764 »

Nie jestem pewien czy przeliczanie na złotówki jest tu dobrym pomysłem.
willix
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-03, 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: willix »

W celu zorientowania się jakiej ceny należy spodziewać się za najbardziej interesujące wszystkich pakiety (30GB+)? Jak najbardziej, około 250-300zł.
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: ursus »

Tere fere za 5GB życzą sobie 49 a za 30GB 250-300 ciekawe kto by kupował takie pakiety bez żadnej zniżki
Ostatnio zmieniony 2011-04-12, 22:49 przez ursus, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Maciek764 »

a za 30GB 250-300 ciekawe kto by kupował takie pakiety bez żadnej zniszki
Tu jest inny kraj, inna siła nabywcza pieniądza. Dla odniesienia iPlus za 41GB chce 160zł + nielimitowana noc. Dla stałych klientów 49GB. Wiem, że niby inna technologia, inne prędkości... ale za 250-300zł to byłaby dosyć niszowa oferta :]
willix
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-03, 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: willix »

Obyś miał rację :P. Za każdą kwotę <=200zł pakiet 30GB+ brałbym bez chwili zastanowienia.
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: a.malecki »

willix - a w USA samochody są tańsze ;) Porównywanie cen w różnych krajach jest bez sensu. Jak Polsat wyskoczy z cenami 300zł za najdroższy abonament (zakładam że tam będzie limit 50GB) to cały ten misterny plan pójdzie... w las ;)
Osobiście uważam, że największe abonamenty będą za kwoty mniejsze niż 200zł. Wtedy Polsat na tym nie straci (bo i tak będą limity - klienci nie obciążą nadmiernie nadajników) a ludzie będą szczęśliwi, bo ceny będą znośne.
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Chrzan82 »

Maciek764 i a.malecki mają rację: Polsat nie strzeli sobie w stopę z cenami, bo całe to LTE straci na popularności. Od tego, żeby było wydajnie to są limity - dzięki nim nie będzie sytuacji, gdzie kilka/naście osób ma nielimitowany abonament i ciągnie 24/7 z maksymalną przepustowością...
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: zimplusowany »

Też jestem tego samego zdania, co Chrzan82. Obawiam się tylko, że na razie Polsat na polu LTE nie będzie miał praktycznie żadnej liczącej się konkurencji, a to jak wiadomo będzie miało wpływ na ostateczny kształt otwartej oferty. Na blogu LTE pojawiło się ostatnio zestawienie oferty LTE w różnych krajach. Jeśli chcecie poczytać, to tekst dostępny jest tutaj.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Maciek764 »

Co do atrakcyjności ofertowej, to wystarczy spojrzeć jaki sukces rynkowy odnosi sieć HSPA+ Polsatu :rotfl: A to mogłaby być naprawdę fajna oferta, bo ich UMTS 900 naprawdę fajnie sieje.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: wojteks »

Maciek764 pisze: bo ich UMTS 900 naprawdę fajnie sieje.
Ale to tylko dlatego że jest mało klientów i mają małe limity.
Nie pomagam na PW!
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Chrzan82 »

LTE nie będzie miało żadnej konkurencji co najmniej do końca roku. Powód ? UKE nie dogadało się z wojskiem, które nie zwolniło częstotliwości przeznaczonych dla LTE. Dzięki temu nowych przetargów dla innych operatorów nie będzie w najbliższym czasie...
zbig048
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2011-03-27, 19:00
Lokalizacja: Polska

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: zbig048 »

Mam pytanie
Czy ktoś dostał w CP przy usłudze LTE obie oferowane anteny :
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... emu-lte.cp
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... emu-lte.cp
i porównywał ich ich wpływ na działanie usługi .
Czy są różnice w poziomie sygnału ? w szybkości ?
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: a.malecki »

zbig048 - standardowo dostajesz z modemem antenę 'parapetową'. Antena 'kominowa' wydawana jest na życzenie testującego.
Wpływ na siłę sygnały mają w zasadzie taką samą, nie ma znaczących różnic poza jedną - parapetowa ma 3m kabla i raczej jej na dachu domku jednorodzinnego nie przyczepisz ;) Tutaj wkracza 'kominowa' z 10m kablem.
Tylko z miejsca ich montażu może wynikać inna siła sygnału, nie z konstrukcji.
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Chrzan82 »

Znajomy dostał obie anteny, ale wcześniej się go pytali o to. Pewnie można drugą sobie 'zamówić' i domyślam się, że dostarczą ją za darmo.
A ich wpływ jest taki, jak pisze a.malecki - im wyżej, tym lepszy sygnał.
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: a.malecki »

Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz: czy te routery z modemami LTE (bo pewnie takie będą dostępne) też będą miały opcję podpięcia anteny ? Logika wskazywałaby na to, że powinny - ale... ;)
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: bomber »

Logika mówi, że antenę podłącza się do modemu, a nie rutera.
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Chrzan82 »

bomber pisze:Logika mówi, że antenę podłącza się do modemu, a nie rutera.
A co ci podpowiada logika w tym przypadku ? Bo koledze chodziło zapewne o jedno urządzenie, które jest jednocześnie modemem i routerem...

PS. Polecam popatrzeć na routery WiFi - zwłaszcza te z antenami zewnętrznymi :cfaniak:
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: a.malecki »

To prawda, chodziło mi o routery z już wbudowanym modemem LTE. Coś takiego jak jest przy routerach mających modem DSL np. dla Neostrady.
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Chrzan82 »

Poszukałem w sieci trochę i wychodzi na to, że routery mają wejścia na anteny zewnętrzne (modele z USA). Myślę że u nas czegoś rewolucyjnego w tym temacie nie wymyślą :P
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: a.malecki »

Ciekawe czy anteny zostawią te same czy zaproponują coś nowego. U mnie na 'parapetowa' częściowo się rozpadła - w jednej z przykręcanych anten 'odpadła' osłonka plastikowa. Przykleiłem z powrotem, ale nie wiem czy przetrzyma np. zimę...
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Chrzan82 »

Anteny będą pewnie te same, niby czemu mieliby je zmieniać ? Jeśli faktycznie są kiepskiej jakości to będą je tylko wymieniać na nowe.
Swoją drogą próbowałem podpiąć antenę do lapka - wtyk jest taki sam, ale końcówka nie chciała trzymać na sztywno i wypadała. A miałbym taki ładny zasięg WiFi... :P
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: a.malecki »

Teraz mam inny zgrzyt ;)
Dzisiaj był pierwszy dzień upałów, jutro następny. Fajnie że ciepło się zrobiło, ale... Kleej którym kleiłem antenę puścił :zdziwko:
Nie wiecie czy mogę to jakimś sylikonem pociągnąć ? Sprzęt mam do testów, więc nie chciałbym bardzo w niego ingerować (z drugiej strony to tylko antena...).
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zapisy na LTE w CP (Cyfrowym Polsacie)

Post autor: Chrzan82 »

Bo ja wiem... Zawsze można spytać ile wymiana takiej anteny potrwa - jak przeżyjesz ze 2 tygodnie bez niej, to wymieniaj. Jeśli nie to machnij tą końcówkę jakimś czarnym sylikonem, ale z wyczuciem - tak, żeby nie było widać. A nawet jeśli, to przecież to tylko końcówka - niczego tam tym nie popsujesz ;)
ODPOWIEDZ