Co zrobić na początku żeby ustrzec się przed problemami ?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Co zrobić na początku żeby ustrzec się przed problemami ?

Post autor: Gość »

Hej

Czytam i czytam posty na tym forum i wciąż jestem zielony, bo w sumie poraz pierwszy zamierzam kupić a laptopa i bezprzewodowy internet.
Dlatego zwracam się z pytaniem :

Jaki sprzęt wybierać juz na początku, jaką technologię i sieć ? Tak żeby nie było najdrożej,ale też żeby połączenie intenetowe ( bo o to mi głownie chodzi ) było w miarę przyzwoite jak na XXi wiek. Procesor w technologii Centrino ?
Temat może głupi, ale czytając te wszystkie posty widzę,że na prawdę można się nieźle wkopać.

Z góry dzięki i pozdrawiam !
J.K.K
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Co zrobić na początku żeby ustrzec się przed problemami ?

Post autor: Varmack »

Wszystko zależy od tego ile masz kapuchy. Laptop jeśli nowy to raczej bez problemu powinno działać. Jeśli używany, to tak żeby miał z 1 GHz procka, i 256 MB ramu żeby to jakoś <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> chodziło.

Internet przez GPRS od razu możesz skreślić, bo to XXI wiek na pewno nie jest (mam więc się przekonałem), chyba że EDGE jeśli masz zasięg, a i to nie gwarantuje szybkiego netu. Najlepsze rozwiązanie to Pc stacjonarny i Neostrada np.

Ewentualnie możesz spróbować Laptopa i jakiejś sieci Wi-Fi.

Neta GPRS w iPlusie naprawdę nie polecam (jeśli chcesz mieć XXI wiek). Ja mam zasięg pełny (7 pasków) i transfery na poziomie 5 kB/s a i to nie zawsze...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
Gość

Re: Co zrobić na początku żeby ustrzec się przed problemami ?

Post autor: Gość »

Aktualnie korzystam z Pc stacjonarnego i internetu przez LAN'a.

Przesyły od 5kb/s do 40, wszystko zalezy od tego ile osób siedzi przy pc i w jaki sposób z tego internetu koszysta. Chciałbym się przesiąść na laptopa, nie tracąc przy tym a może nawet i zyskując na szybkości połączenia. Tylko jeśli ma się okazać,że bezprzedowody internet z EDGE to luksus ,ale tylko w mieście, to nie ciekawie. Za miastem jest tylko GPRS z tego co widziałem na mapkach iPlus i BlueConnect... 5kb/s to nie jest XXI wiek na pewno, to tez wiem z doświadczenia... :?


Pozdrawiam,
J.K.K
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Co zrobić na początku żeby ustrzec się przed problemami ?

Post autor: Varmack »

Masz luksusową sieć osiedlową i chcesz sie przesiadać ? :lol:

No a jak nie mieszkasz w jakimś dużym mieście to już możesz zapomnieć o nie traceniu a co dopiero o zyskaniu. Zysk to byś miał na EDGE (w dużym mieście z dużą anteną kierunkową, a i to nie wiadomo), skolei UMTS to jeszcze dłuuuugo nie wyjrzy poza największe miasta.

Pozostaje tylko GPRS z swoją szybkością 5 kb/s i powrot do przeszłości (znaczy sie w okolice XX wieku :D).

Pozdro
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
adams

Re: Co zrobić na początku żeby ustrzec się przed problemami ?

Post autor: adams »

gprs w na obrzeszach duzych miast i w małych miasteczkach działa lepiej niz edge w dużych miastach np. w warszawie. dobry modem gprs/edge(np. siemens es 75) w małej miejscowosci działa naprawdę dobrze. nie 5 kb/s a 10 KB/s
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: Co zrobić na początku żeby ustrzec się przed problemami ?

Post autor: Varmack »

A no tak, 10 kilo to żeczywiście rewelacja...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
MariuszDW

Re: Co zrobić na początku żeby ustrzec się przed problemami ?

Post autor: MariuszDW »

Łapię do 20 kilo na dwóch kreskach zasięgu. Średnio 15-18kB/s. I to na antence samochodowej i 2 kreskach zasięgu. Do nadajnika Orange mam ok 30km. W poniedziałek przyszła antena kierunkowa, ale nie chciało mi się wchodzić na dach by ją zamontować. Wypróbowałem w pokoju - 4 kreski, ale transfer się nie zwiększył. Mam nadzieję, że na dachu to się zmieni - inaczej kasa w błoto.
Awatar użytkownika
Poohatek
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-29, 12:58

Re: Co zrobić na początku żeby ustrzec się przed problemami ?

Post autor: Poohatek »

jesli chodzi o traqnsfer to nic ci nie da ta dodakowa antena
a co do EGDE'a w duzych miastach i poza nimi, t w miejscy gdzie go zwykle uzywam, czyli na wsi i to daaaleko od duzych miast przy sciaganiu transfery mam do 12-15kB/s
jak go uruchomilem w Warszawie i to kilkaset metrow od nadajnika chodziklo to 3-4 razy wolniej
ODPOWIEDZ