OnetKonekt Satelita

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

OnetKonekt Satelita

Post autor: marcin »

OnetKonekt Satelita to usługa umożliwiająca korzystanie z szerokopasmowego dostępu do Internetu przez satelitę Astra w każdym miejscu Polski. Przeznaczona jest dla wymagających użytkowników, którzy do tej pory nie mieli możliwości skorzystania z oferty szybkiego dostępu do Internetu i wykorzystują najczęściej dostęp wdzwaniany (Dial-Up), sieć komórkową (GPRS) lub inny wolny typ dostępu (np. sieci osiedlowe). OnetKonekt Satelita pozwoli takim użytkownikom prawie 20-krotnie przyspieszyć pobieranie danych z Internetu.

Schemat działania

Korzystanie z Internetu za pośrednictwem OnetKonekt Satelita wygląda w skrócie następująco:

1. użytkownik klika link, aby dostać się do określonej strony lub ściągnąć dane

2. zapytanie o dane jest przesyłane np. połączeniem dial-up do centrum satelitarnego Astra

3. centrum satelitarne pozyskuje żądaną treść (np. stronę) z Internetu i wysyła ją do użytkownika drogą satelitarną z prędkością 320, 640 lub 1024 kb/s (w zależności od zakupionego przez niego pakietu):

wyłącznie kanałem satelitarnym - jeśli użytkownik wykorzystuje sieć komórkową (GPRS) jako kanał zwrotny, dane nie będą do niego wysyłane tym kanałem (w ten sposób unika dodatkowych opłat naliczanych przez operatorów komórkowych za wielkości transferu danych) z wyłączeniem niewielkiej ilości danych wymaganych dla potwierdzenia transmisji pakietów

kanałem satelitarnym i jednocześnie kanałem zwrotnym - jeśli użytkownik korzysta z dostępu wdzwanianego (Dial-Up) lub innego łącza (np. stałego) jako kanału zwrotnego, dane będą do niego wysyłane również z wykorzystaniem tego kanału

4. Użytkownik odbiera transmisję satelitarną poprzez antenę, oraz modem satelitarny zamontowany w komputerze - urządzenie DVB/IP


Zasięg satelity Astra

Poniższy rysunek przedstawia zasięg sygnału z satelity Astra w Europie w zależności od średnicy anteny satelitarnej użytkownika.

Obrazek

Do korzystania z Internetu przez OnetKonekt Satelita zalecana jest antena o średnicy 85-90 cm. Transmisja sygnału satelitarnego jest jednak w pewnym stopniu podatna na czynniki meteorologiczne (deszcz, śnieg, gruba pokrywa chmur, burze, itp.), dlatego warto rozważyć kupno anteny o większej średnicy, aby zminimalizować możliwy wpływ tych czynników.

Przeczytaj więcej na stronie operatora usługi OnetKonekt Satelita.

[więcej niebawem]
Zablokowany