Zmniejszenie pingu w Counter-Strike [CDMA]

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Zmniejszenie pingu w Counter-Strike [CDMA]

Post autor: Procio »

Witam!

Nie wiedziałem co z tym "fantem" zrobić ;) Postanowiłem podzielić się z Wami moim "odkryciem". Nie wiem czy odpowiedni dział, ale może moderatorzy zaopiekują się moim tematem i go nakierują :)

Otóż jak w profilu, posiadam net OF Pro CDMA z routerem Axesstel MV510VR.
Lubię sobie pograć w CS'a, ale jak wielu innym osobom, mi także dokuczają (a raczej dokuczały) wysokie pingi.

Na początku nie było źle. Lecz pingi masakrycznie skakały, od 80ms do 200ms!
Jak wiadomo, taki urok tego netu. Jednak moje odkrycie nieźle mnie zaskoczyło.
Doszedłem do tego całkowicie przez przypadek. W necie znajdziecie wiele sposobów na zmniejszenie pingu, ale tego jeszcze nie widziałem, a reszta... po prostu nie działa i nie rozwiązywała mojego problemu.

Ale skąd moje zaskoczenie? Gram na dobrym serwerze z niskimi pingami. Wcześniej jak już pisałem, pingi skakały od 80ms do 200ms, a teraz? Ustabilizowały się i jest od 65ms do 90ms! Cały czas! Gram od rana i czy godziny szczytu, czy nie, ping jest w normie. Normalnie czuje się jak na ADSL'u (tylko wyższe pingi :P Ale Jitter o wiele mniejszy).

Jak tego dokonać?

Na początku może dodam, że "testowałem" to na Windows 7 Ultimate 64 bit i Counter-Strike 1.6 Steam.

No więc przyjdźmy do rzeczy.
Włączamy naszego CS'a. Wciskamy kombinacje klawiszy CTRL + ALT + DELETE, przechodzimy do zakładki procesy, szukamy procesu o nazwie hl.exe, klikamy na niego PPM (prawy przycisk myszy), następnie wybieramy priorytet i niski.
Na początku wydawało mi się, że to tylko jakieś złudzenie, że mi się sieć odciążyła, jednak uruchomiłem grę bez ustawienia priorytetu i pingi jak były wysokie tak są... Następnie zmieniłem priorytet na niski i voila! Pingi 70ms-85ms :)

Mógłby ktoś sprawdzić czy u niego na CDMA (lub inna technologia) również to zadziała?
To może być wielkie odkrycie! :hyhy:

Jak rzeczywiście działa, i nie tylko u mnie to warto by zostawić ten temat, setkom ludzi może to się przydać :D

A teraz spadam, bo idę cieszyć się niskimi pingami! :hurra: :hurra:

Pozdrawiam!
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
ODPOWIEDZ