Ambitne plany ale potrzebna pomoc

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Spaz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-20, 18:25
Lokalizacja: Suwałki

Ambitne plany ale potrzebna pomoc

Post autor: Spaz »

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem systemu Linux Ubuntu 10.4 oraz nokii 2710 navigator obsługujący jave.

Mam bardzo ambitny plan, a mianowicie chciałbym zapytać czy jest możliwe by podłączyć ten telefon do internetu z komputera stacjonarnego. Widziałem wiele podobnych postów w których to użytkownicy pytali się o podłączenie komputera do internetu za pomocą telefonu- ja natomiast potrzebuję w drugą stronę.

Komputer posiada Blutooth adapter Bee firmy NATEC. Słyszałem o możliwości podłączenia telefonu za pomocą systemu Bluetooth ale nie jestem pewny czy ten telefon można połączyć w ten sposób.

A może jest jakaś możliwość by dołączyć jakiś zewnętrzny odbiornik Wi-Fi do tego telefonu? Nie orientuję się za bardzo w tych tematach dlatego potrzebuję pomocy. Nawet jeśli to niemożliwe to chciałbym od razu wiedzieć o tym i po prostu darować sobie:)

Z góry dziękuje
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Ambitne plany ale potrzebna pomoc

Post autor: krystianb »

Nie jestem pewien, ale przynajmniej na telefonach z symbianem, po zainstalowaniu softu nokii można było korzystać z netu przez kabel, może i po połączeniu przez bt net by poszedł.

Od razu mówię, to co mam w opisie na nokie nie zadziała.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Spaz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-20, 18:25
Lokalizacja: Suwałki

Re: Ambitne plany ale potrzebna pomoc

Post autor: Spaz »

Właśnie tyle się doczytałem. Najwięcej mówi się, że telefony SE można połączyć w ten sposób. Tylko SE to nie telefon dla mnie. Teraz po prostu chciałbym wiedzieć czy coś takiego jest możliwe, może ktoś jednak coś wie o tym. Bo z tego co się dowidziałem to odbywa się chyba poprzez wgranie jakiegoś dodatkowego oprogramowania na telefon i połączeniu dzięki nim. Może jednak ktoś coś będzie wiedział? Choć tyle czy to możliwe? Albo o tym WI-Fi zewnętrznym
DUG
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-12-23, 19:37
Lokalizacja: Gorlice

Re: Ambitne plany ale potrzebna pomoc

Post autor: DUG »

To jest dość cieniutki telefon. Nie ma wi-fi, nie ma BT. Po kablu... będziesz uwiązany do komputera na 1,5 m. Do komputera, na którym masz dobry net i duży ekran.
http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1668
Odpuść sobie
Spaz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-01-20, 18:25
Lokalizacja: Suwałki

Re: Ambitne plany ale potrzebna pomoc

Post autor: Spaz »

No właśnie wiem że nie ma Wi-Fi ale może jest jakiś zewnętrzny. Poza tym ma BT, GPS oraz GPRS`a. A chodzi mi przede wszystkim o to by rodziców nauczyć korzystania z tego bo udało mi się przekonać by kupili trochę lepszy i bardziej skomplikowany telefon niż nokia 3510 (ceglak). Po dłuższych staraniach udało mi się i muszę jeszcze ich wciągnąć jakoś w używanie internetu bo jest im potrzebny (przelewy, poszukiwanie części na allegro) ale powiedzieli, że nie ma możliwości by choć podeszli od komputera. Póki co to im szukam i walczę z nimi by choć spróbowali ale przecież nie mogę tak przez cały czas. Wiem że dałbym radę ich wkręcić że to jest jedna z opcji telefonu i by się nauczyli tak tego używać, dlatego potrzebuję wiedzieć: czy można to jakoś podłączyć i jeżeli tak to jak tego dokonać... Dlatego też wchodzi w grę podłączenie zewnętrznego adaptera WI-Fi ( o ile istnieje bo nawet nie wiem jak mogłoby to się nazywać) lub jakiś inny sposób na połączenie z internetem. I byłbym ogromnie wdzięczny...
ODPOWIEDZ