Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: sokoleokoo2 »

Witam

Modem E122

Panowie - postanowiłem przejść na Linuksa (jeżeli chodzi o Internet) bo strony wyświetlają się po prostu szybciej.

Jak by ktoś się pytał to wybrałem ubuntu 10,10 pl remix (ktoś kto siedzi w temacie zna sprawę)
Modem oczywiście wykryty, domyślne profile są, nie ma problemu z 1 uruchomieniem.
Niestety czas pryska kiedy stracimy moc, albo klikniemy rozłącz lub poluzuje się kabelek od modemu - wtedy to za chiny ludowe nie da się drugi raz połączyć. Trza resetować.

Potwierdzam - sprawdziłem na MDV i Fedorze - to samo wina albo w Gnomie albo w Sterowniku (lub w oprogramowaniu do połączeń)

Jedynie Black Track nie ma problemów - śmiga za każdym razem.

Koledzy potrzebuje waszej pomocy.

szukam paczki (dla Ubka 10.10) *.deb, *.run, *.sh z jakimś normalnym POŁĄCZENIOWCEM - abym miał spokój - tylko nie żadne tar.gz czy repo bo chcę mieć archiwum a z ręcznym kompilowaniem to bym tydzień siedział i mógłbym nie odpalić


Proszę o pomoc szanownych forumowiczów

poniższe linko wypróbowałem i nie można odpalić:



http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=12103

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=25244
yanan
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-03, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: yanan »

dziwny przypadek, nie powiem. Ja mam zainstalowane 10.10 ale z oficjalnego źródła z tego powodu, że te remixy są minimalizowane pod względem sterowników. Odpal z LiveCD 10.10 z oficjalnego źródła. A jak nie to zobaczymy dalej w czym jest problem...

Z modemami Huawei są na ogół mniejsze problemy pod Linux-em w porównaniu np z Option.

pozdrawiam

P.S. Masz zainstalowane ppp i usb-modeswitch? Jak wykrywany jest modem w konsoli

Kod: Zaznacz cały

$ lsusb | grep Huawei
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: sokoleokoo2 »

"artur@artur-Aspire-5738:~$ lsusb | grep Huawei
Bus 002 Device 005: ID 12d1:1001 Huawei Technologies Co., Ltd. E620 USB Modem"

na wszystkich posiadanych dystrach - wykrywane jest tak samo "620"

Jutro zassam 10,10

A co do Polskiego remixa to chyba najlepsze dystro na świecie.

PS. nienawidze konsoli !!! kiedy w tym systemie będzie niewymagana :dobani:
yanan
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-03, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: yanan »

Tym E620 to się nie przejmuj widocznie Linux uznał, że są zbudowane na tym samej architekturze co E122. Ale modem jest dobrze wykrywany...

Do konsoli jeszcze się przyzwyczaisz, na początku zawsze tak jest. Siła przyzwyczajenia jest bardzo dużą siłą... ja na Linux-a przechodziłem ze 3 razy. Dopiero jak wyszło 10.04 to wiedziałem, że to jest to czego szukałem, a potem 10.10 :D Ubuntu właśnie do tego dąży, żeby zminimalizować konsole do minimum, ale zamiast 30 kliknięć można coś zrobić w konsoli 1 komendą, a to już trzeba wybierać szybko czy wygodnie... :)

remixy też są fajne, bo wszystkie manuale są spolszczone i system jest wstępnie skonfigurowany, ale jak widzę jak wymyślają nazwę miesiąc... i wyrzucają ich zdaniem zbędne składniki to zrezygnowałem, jakby te 100mb miały zdecydować o całej dystrybucji...
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: sokoleokoo2 »

Potwierdzam - wykrycie jest poprawne, ale zapodaj kolego porządny program jeżeli takowy posiadasz.

Kolego co do luinuksa - to jes to zło konieczne, generalnie system nie wyszedł z epoki kamienia łupanego, nic konkretnego nie da się w nim zrobić bez konsoli nawet sterownika grafiki *.sh nie zainstalujesz bez konsoli. Wiczny problem z zależnościami, wygląda jak wygląda i pomylić się nie da i absolutnie nie można go porównać z Windowsem - który jest wykonany duzo lepiej.

PS zaczynałem od Amigi (gdzie 20 lat temu w Workbachen - dało się wszystko wyklikać - w linuksie dalej się nieda).

Ale nie o to chodzi, Linuks ma jedną przewagę nad całą resztą - strony wgrywają się z niewiadomego powodu szybciej niż na windowsie i transfer jest zawsze większy o 1/5 - <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> dlaczego ale tak jest.

Wiec postanowilem wrócić na chwilke na stare śmieci (linuks) widzę ze nie wiele się zmieniło - ale żeby porządnego programu do łączenia się z 3g nie bylo - skandal !!!
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: Maciek764 »

Skandal to jest, żeby w 2011 roku trzeba było kombinować z dashboardami, sterownikami i innymi, bo windows nie obsługuje tak powszechnej rzeczy jak modem 3G.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: ja.michal »

To nie w Windowsie problem, a w sprzęcie.
Jakby człowiek wiedział, że upadnie to by usiadł. MS nie wie co producent sprzętu wymyśli i nie będzie pisać za niego oprogramowania.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: Maciek764 »

Kiedyś do każdego głupiego sprzętu trzeba było mieć ściągnięte z internetu albo na płycie sterowniki, do kart PCMCIA, do kart WiFi, do głupiej myszki USB. Teraz wszystko jest albo już w systemie albo w Windows Update. Może więc za 10 lat się doczekamy czasu kiedy sterowniki tego typu będą w WU...
yanan
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-03, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: yanan »

Czy ja wiem, że Linux jest gorszy... sterowniki fakt największa "bolączka" tego systemu, ale nie jest tak źle. Ja byłem w na tyle dobrej sytuacji, że system sam zaproponował doinstalowanie sterowników :brawa: ale z resztą to już losowo, a szkoda ech...

Odnośnie sterowania klikalnego (coś na wzór TNI) kończę program w którym będzie można:
- spr poziom sygnału
- spr stan konta
- doładować konto
- spr wykorzystany transfer
- zobaczyć info o sieci ( jeszcze nie działa)
- skrzynka odbiorcza
- usuwanie wiadomości (wszystkich)
- minimalizacja do tray'a

wymaga programu wvdial, ppp i paru innych

pozdrawiam
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: berni »

yanan pisze:wymaga programu wvdial, ppp i paru innych
Czy uwzględnisz w tym programie modemy Option korzystające ze sterownika hso ?
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: ra-v »

sokoleokoo2 pisze:Niestety czas pryska kiedy stracimy moc, albo klikniemy rozłącz lub poluzuje się kabelek od modemu - wtedy to za chiny ludowe nie da się drugi raz połączyć. Trza resetować.
Poluzowanei się kabelka ma związek z tym pierwszym i uszkodzonym USB - stary to "numer" z tym rozłączaniem i oprogramowanie nic nie pomoże.
yanan pisze:wymaga programu wvdial, ppp i paru innych
Z wvdialem miałem przejścia, rozłączało po pewnym losowym czasie (od 1 minuty do 5 godzin, ze wskazaniem na co godzinę dwie).

U mnie na niewspieranym, pewnei przez co neiktórych przeklętym i omijanym z daleka modemem ZTE, jest wszystko ok na Linuxach od 2007 roku - na wvdial da sie odpalić neta, przez gołe pppd też, przez KPPP, Network Manager, KNetworkManager.

Na Windzie miałem z ni cyrki, bo przy 10-tym odpaleniu wygrył jakis konflikt czy kto wie co (zółty trójkąt ostrzegawczy) i nie szło poźniej nic zrobić - ani wywalani i instalwoanei sterowników standardowych, z internetu - nic.


A co do innych sterowników w Windzie to poza kartą grafiki, którą potem zmusiłame od współpracy i braku dźwięku oraz cyrkami z modemem to problemów nie ma :P
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
yanan
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-03, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: yanan »

Generalnie miałem na uwadze modemy Huawei, ale Option chyba różni się trochę komendami w komunikacji AT. Z HSO nie miałem do czynienia, bo są to sterowniki czysto dla Option-a.
Ale wvdial też chyba je obsłuży... ZTE omijam z daleka z powodu częstego zrywania połączenia.
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: sokoleokoo2 »

Zaraz zaraz, portów USB jest aż 4 !! więc to nie problem zresztą jest wpyte urządzeń które śmigają więc to nie problem. Modem działa pod MS więc jest ok, działa też świetnie pod Black Trackiem więc wina leży po stronie softwerowo-driverowej Koniec.

Pany Chodzi o to aby ktoś zapodał działający, łatwo instalujący się program pod Linuksa - bo na mi net na nim śmiga lepiej.

Co do dyskusji linuks vs Windows - dajcie spokój, linuks jest dla geeków i na razie w tej kwestii wiele się nie zmieniło. Stabilność jest ok, ale tylko w konsoli -- X-sy to porażka, ale Dos był stabilniejszy - tylko to były inne czasy. Panowie odpuszczamy - jak ktoś może to prosimy o działający link.

PS najfajniejsze i tak jest Wine !!!

PS2 miałem próbować puszczać M.Partnera na wine - ale sobie pomyślałem że to było by zabójstwo inteligencji i masochizm.
yanan
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-03, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: yanan »

Na linuxa też wyszedł Mobile Partner, ale się zawiesza :( nie rozumiem po co oni takie "coś" na rynek wypuszczają...

Przedsmak programu: :]

Program

>> Muszę jeszcze zrobić instalator pakietów,
>> Jak na razie skrypt działa tylko dla Play dla innych sieci też będzie działał, ale wymaga to czasu...
>> Dla Option-a postaram się napisać, ale to po sesji
patak
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-06, 18:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: patak »

Przecież sam program jest i działa w porządku. NetworkManager łączy, wyświetla moc sygnału i technologię. Brakuje mi tylko czegoś co pokaże jakieś info o BTSie, bo wklepywanie komend AT w minicomie nie należy do najwygodniejszych.
yanan, czego używa Twój skrypt do wydobycia CID i LAC? Edycja kodu w celu dodania supportu będzie tolerowana?
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: sokoleokoo2 »

Witam Ponownie

Więc tak, ściągnąłem UBUNTU 10,10 DVD oficjalne. Zainstalować zainstalowałem, modem wykryty, łączy się łączy rozłączać rozłącza ale połączyć 2 raz nie chce - pomaga wyjęcie Z USB.
Dodatkowo dodam że 4 GB danych a sterowników własnościowych jak na lekarstwo oczywiście hd4570 nie zna i nie gada z HDMI 3 godziny instalowałem z *.sh - jak zainstalował się bez błędów to po restarcie x-sy kaput. Ręce mi opadają, daje sobie spokój - pobawię się jeszcze z Polskim UBUNTU 10,10 REMIX 64 (OBY TYLKO MIAŁ FLASHA) bo jak sobie akcje z 9,04 przypomnę z 64 bit. To dziękuje i wyrzucam przez okno !!!

Pozdrawiam
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: berni »

yanan pisze:Option chyba różni się trochę komendami w komunikacji AT. Z HSO nie miałem do czynienia, bo są to sterowniki czysto dla Option-a.
Zamiast sterownika hso można też zastosować usbserial, tak jak to zrobiłem w Mandrivie 2010.2 z iCON-em 505, w której znów nie można skonfigurować w Konfiguracji sieci Optionów korzystających z hso

Kod: Zaznacz cały

# rmmod hso
# modprobe usbserial vendor=0xaf0 product=0xd055
# ls /dev/ttyUSB*
/dev/ttyUSB0  /dev/ttyUSB1  /dev/ttyUSB2  /dev/ttyUSB3  /dev/ttyUSB4
Wvdialconf znalazł modem

Kod: Zaznacz cały

Found a modem on /dev/ttyUSB0.
i po modyfikacji /etc/wvdial.conf wvdial łączy z netem.
yanan
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-03, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: yanan »

Edycja kodu w celu dodania supportu będzie tolerowana?
Masz na myśli pomoc przy tworzeniu "oprogramowania" typu TNI dla Linuxa nie mam nic przeciwko ;)

Odnoszę wrażenie, że mało kto na tym forum korzysta z Linuxa

Przy wyciąganiu LAC, SID, kierunku, sektora,CSQ itp. itd używam wvdial-a + wyrażenia regularne sprawdzałem pod Play i Orange - działa.


Co do instalacji flash-a polecam Ubumatic ;)
patak
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-06, 18:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: patak »

sokoleokoo2 pisze:Dodatkowo dodam że 4 GB danych a sterowników własnościowych jak na lekarstwo oczywiście
To nic dziwnego. Ubuntu samo w sobie jest oparte jedynie na otwartym oprogramowaniu i innego się nie spodziewaj na oficjalnej płycie.
yanan pisze:Masz na myśli pomoc przy tworzeniu "oprogramowania" typu TNI dla Linuxa nie mam nic przeciwko
Pomoc to może zbyt wiele powiedziane, ale chodziło mi o obsługę komendy AT+CGREG. Mój K3765 nie odpowiada poprawnie na AT+CREG? i muszę go męczyć przez AT+CGREG?. Dodatkowo trzeba przeliczać LAC, gdy jest większy-równy od 256. Okropna sprawa. Opisałem to w innym temacie.
yanan pisze:Odnoszę wrażenie, że mało kto na tym forum korzysta z Linuxa
Problem jest prozaiczny. Totalny brak wsparcia ze strony producentów modemów. Dla mnie jest o niebo wygodniejszy, wydajniejszy na netbooku. Dodatkowo nie zamęcza tak dysku ciągłym parkowaniem głowicy po konfiguracji. W Windowsie nie znalazłem na to sposobu.

Mam nadzieję, że skrypt nie kłóci się ze standardowym NetworkManagerem :)
yanan
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-03, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: yanan »

Faktycznie problem z dodawanymi 2 zerami... ciężka sprawa, ale zawsze się tak dzieje? jeśli tak to można jakimś cudownym wyrażeniem regularnym wyrzucić te 00 :niepewny: chociaż też nie a co jak będzie "020" :gwiazdki: to się nie sprawdzi... program napisałem wykorzystując at+creg? innej możliwości nie widze... przynajmniej na razie :)
patak
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-06, 18:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: patak »

Ja mam pewien pomysł na to. Podwersja na sprzęty mające taki problem z podmienionym CREG na CGREG, a w niej:
- przeliczenie HEX na DEC
- if <256 zostaw jak jest
- if >256 usuń 3. i 4. znak od końca w źródłowym HEXie
Dlatego pytam o kod ;)
Na co dzień: Neostrada 10Mbps / Speedstream 4100 / TP-Link TL-WR1043ND
Mobilnie: OFnK / Huawei K3765-HV oraz Play / Motorola Milestone
yanan
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-03, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: yanan »

W sumie tak, ale na razie nie mam do tego głowy... (sesja) jak będę miał czas to podeślę Ci kod. Ogólnie konwersja ogranicza się do:

Kod: Zaznacz cały

lac=`printf "%d" 0x\`cat lac.txt\``
gdzie tymczasowy plik lac.txt przechowuje właśnie numer LAC zwrócony w komendzie AT+CREG?
patak
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-06, 18:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: patak »

Nie śpieszy się ;) Na ten czas spróbuje zrobić skrypcik w bashu służący jedynie do wyświetlenia poprawnego LAC i CID. Zobaczę w ten sposób, czy takie kombinacje są w ogóle możliwe.
yanan
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-03, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: yanan »

Konwersja LAC

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
#zmienna="018" # numer < 256 - dec 24
zmienna="AB00CD" # numer > 256 - dec 43981

lac=`printf "%d" 0x\$zmienna`

echo "--- przed zmianami ---"
echo "----------------------"
echo "hex: $zmienna"
echo "bin: ${lac}"

if [ ${lac} -gt "256" ]; then
	zmienna=${zmienna//00/}
	lac=`printf "%d" 0x\$zmienna`
fi
echo "--- po zmianach ---"
echo "-------------------"
echo "hex: ${zmienna}"
echo "bin: ${lac}"
Link do programu:
wymagane: Zenity, gammu, gsm_ussd, vnstat, wvdial

Kod: Zaznacz cały

http://aero.freehost.pl/huawei.sh
:D

Zalecana konfiguracja wvdial: plik konfiguracyjny /etc/wvdial.conf

Kod: Zaznacz cały

[Dialer Defaults] 
Abort on Busy = off 
Modem = /dev/ttyUSB1 
Baud = 115200 
Init = AT+COPS? 
Init2 = AT+CSQ 
Init3 = AT+CREG=2 
Init4 = AT+CREG? 
Init5 = AT+CGMM
Stupid Mode = 1
patak
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-06, 18:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: patak »

Skrypt mi się wywalał na samym początku. Okazało się, że nie miałem skonfigurowanego gammu. Po skonfigurowaniu, ogólnie, niestety, nie działa mi praktycznie żadna funkcja... :(
Spróbuję zrobić coś o podobnej funkcjonalności w tym tygodniu i porównamy. Oprę się jednak na comgt ;) Na myśl o tysiącach if-ów już mnie boli głowa, ale czego się nie robi dla idei :D
Mój pomysł na usuwanie zer wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

LAC_DEC=$(printf %d 0x$LAC_HEX)
if [ $LAC_DEC -ge 256 ]; then
        LAC_HEX=$(echo $LAC_HEX | sed 's 00  ')
        LAC_DEC=$(printf %d 0x$LAC_HEX)
fi
Wpuszczamy LAC_HEX, a uzyskujemy poprawne LAC_HEX i LAC_DEC.
yanan
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-03, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: yanan »

To może masz źle skonfigurowane gammu, co działa, a co nie działa? wszystkie funkcje muszą działać, jeśli coś nie działa winna jest za to konfiguracja gammu i ppp (np. porty, uprawnienia - sudo itp.). Z comgt będzie ciężko wyciągnąć lac i cid... ja tam jestem zadowolony z swojej pracy w końcu działa? działa ;)

co u ciebie wyświetla komenda:

Kod: Zaznacz cały

gammu identify
i komenda:

Kod: Zaznacz cały

sudo su
ls /dev/ttyUSB*
patak
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-06, 18:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: patak »

gammu samo w sobie działa w porządku:

Kod: Zaznacz cały

Urządzenie          : /dev/ttyUSB2
Manufacturer         : huawei
Model                : unknown (K3765)
Firmware             : 11.126.03.07.00
IMEI                 : *********
SIM IMSI             : *********
Nie działają kody USSD, bo mam kartę z oranga i po prostu nie pasują.
Informacje o sieci nie działają. W konsoli wyrzuca:

Kod: Zaznacz cały

(standard_in) 1: syntax error
(standard_in) 1: syntax error
(standard_in) 1: syntax error
(standard_in) 1: syntax error

./huawei.sh: line 119: printf: 0x: invalid hex number
./huawei.sh: line 121: printf: 0x: invalid hex number
rm: nie można usunąć `id.txt': Nie ma takiego pliku ani katalogu
rm: nie można usunąć `siec.txt': Nie ma takiego pliku ani katalogu
Skrzynka odbiorcza - myśli chwilę i wraca do poprzedniego menu.
Chyba nie mam szczęścia :)
yanan
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-03, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: yanan »

Kody USSD musisz zmienić na swoje. Nie przesadzajmy sam możesz to zmienić, tak samo jak

Kod: Zaznacz cały

./huawei.sh: line 119: printf: 0x: invalid hex number 
./huawei.sh: line 121: printf: 0x: invalid hex number


przecież to przez konwersję... w kodzie nie zmieniłem tylko dałem co zrobić żeby działało.
ale co do tych plików to nie wiem musze zobaczyć dokładnie o co ho :niepewny:
a skrzynka odbiorcza tak już niestety działa, nie wiedzieć czemu ale czasami trzeba parę razy kliknąć żeby zatrybiło... :/
patak
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-06, 18:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: patak »

yanan pisze:Kody USSD musisz zmienić na swoje.
Okazało się, że modem w ogóle nie odpowiada na AT+CUSD wpisywane ręcznie w minicomie.
yanan pisze:w kodzie nie zmieniłem tylko dałem co zrobić żeby działało.
To w dalszym ciągu nic nie daje. Modem daje odpowiedź tylko na AT+CGREG. Zaczynam się gubić w kodzie i już nie wiem co zmieniłem, a czego nie. Myślę, że szybciej będzie jak napiszę coś podobnego od początku. Co najmniej do wyciągania informacji o sieci ;)
Na co dzień: Neostrada 10Mbps / Speedstream 4100 / TP-Link TL-WR1043ND
Mobilnie: OFnK / Huawei K3765-HV oraz Play / Motorola Milestone
yanan
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-03, 17:34
Lokalizacja: Śląsk

Re: Program do połączeń dla linuksa - pewny działający-Huawei

Post autor: yanan »

hmm, no to nie wiem ja już wymiękam, ale dla Huawei działa wyśmienicie... :]
ODPOWIEDZ