Potrzebna pomoc ;] Zakładam sieć WLAN ;]

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
buliozaurek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-06-17, 01:01
Lokalizacja: Wrocław

Potrzebna pomoc ;] Zakładam sieć WLAN ;]

Post autor: buliozaurek »

Chce załżyć sieć w domu , potrzebuje dzielić neo na 2 kompy, i opcjonalnie na 2 telefony z WIFI .. Komputery stoją w jednym mieszkaniu więc większego problemu chyba nie powinno być. Ale jaki zasięg ma dobry i tani AP ? Jest to 100m ? 200m ? Ponieważ chciałbym wiedzieć jak daleko mogę sie oddalić od domu żeby nadal mieć net w telefonie ? Jaki wybrać AP ? Jakie karty do kompów ? Jak zabezpieczyć moją sieć, żeby nikt sie nie włamał w żaden sposób ? Hasło ? Program ? Autoryzacja ? I jeszcze jedno małe pytanko ;] Robię projekt o WiFi .. w jaki sposób zachwycić oglądających kolegów i koleżnaki z klasy ? Mam do dyspozycji serwer , ap , komputer z wifi , laptopa z wifi , palmtopa i telefon .. ;] Co można ciekawego pokazać , o czym powiedzieć ? Z góry dzieki za pomoc ;]
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Potrzebna pomoc ;] Zakładam sieć WLAN ;]

Post autor: MaxFM »

Do podziału neo router z wifi, jesli nie masz modemu to router z modemem dsl.
buliozaurek pisze:Ale jaki zasięg ma dobry i tani AP ? Jest to 100m ? 200m ?
To sa tylko dane fabryczne i naprawde z tym jest roznie. Zalezy od przeszkod na drode sygnału, odległości. Na standardowej ant. w budynku srednio 2 sciany to juz max. Na wolnej przestrzeni ok 200-300m. Zasieg mozesz poprawic montujac jakas ant. np. dookolna.
buliozaurek pisze:Jaki wybrać AP ?
To juz zalezy tylko od Ciebie jakie funkcje chcesz miec dostepne. Taki standard i chyba jeden z tanszych to DI-524. Uzywam go u klientow 3 szt i z zadnym nie miałem jeszcze problemu (aktualizacja firmware).
buliozaurek pisze:Jak zabezpieczyć moją sieć, żeby nikt sie nie włamał w żaden sposób ?
Teoretycznie niema sieci do ktorej sie nie da włamac, ale mozna to skutecznie utrudnic. Szyfrowanie WEP lub WPA i autoryzacja po Ip i MACach powinna spokojnie wystarczyc.
buliozaurek pisze:Robię projekt o WiFi .. w jaki sposób zachwycić oglądających kolegów i koleżnaki z klasy
To juz zalezy od Twojej inwencji tworczej, jak bede miał jakis fajny pomysł to napisze :D
ODPOWIEDZ