T-Mobile DSL CARD 1800 (UMTS/HSDPA/EDGE/GPRS) => ebay.de

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
abes99

T-Mobile DSL CARD 1800 (UMTS/HSDPA/EDGE/GPRS) => ebay.de

Post autor: abes99 »

Witam ;) Jestem tu dopiero od niedawna wiec na wstepie sie przywitam :D

A teraz do pytania. Od pewnego czasu rozgladam sie za karta PCIMCIA do lapa. Ceny kart na Allegro sa dosc spore (jak na razie najoptymalniejsze co znalazlem to Option Globtrotter Combo EDGE/GPRS/WLAN nowy z FVAT za 499PLN), ale to troche sporo zeby miec samego EDGE'a ;) no i WiFi mam w lapie wbudowane (centrino), wiec nie potrzebuje. Zaczalem przegladac niemiecki ebay (mam mozliwosc sciagniecia przez znajomych) i natknalem na taka karte jak w temacie. Link tutaj. Na niemieckiej stronie T-Mobile znalazlem .pdfa z opisem tej karty - link tutaj. Pozniej znalazlem ta karte na naszym Allegro - i znowu link tutaj ;) Wynika z tego, ze jest to Option Globtrotter 3G Edge (HSDPA Ready) - link tutaj. . Gostek z Allegro pisze, ze sa bez simlocka. Na prawie wszystkich aukcjach na ebay.de w opisie tej karty jest info, ze dziala tez z innymi sieciami w Niemczech (O2, Vodafone, E-Plus itd) - dalsze info po zakupie. I teraz takie pytanie - czy te karty sa faktycznie bez simlocka, czy sprzedajacy na ebayu wgrywaja soft do kart do odpowiednich sieci? Teoretycznie z tego co tutaj przeczytalem, to soft nie wplywa na sima, ale chcialbym miec pewnosc ze faktycznie bedzie to dzialac u nas (wstepnie planuje SimDate). Czy majac taka karte dedykowana T-Mobile bedzie na niej dzialac soft np. Optiona? Jak jest z firmwarem? Czy ten podany tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... on+simlock bedzie smigac? I ogolnie na co zwrocic uwage przy tej karcie i o co pytac sprzedajacych :D

PS. Wstepnie planowalem GC85/89 - ale ceny na Allegro sa spore, wole troche dorzucic i miec cos bardziej "przyszlosciowego". Era cos kombinuje z HSDPA po wakacjach, inni pewnie tez - dlatego szukam czegos optymalnego ;) Na ebay.de te karty mozna "zlicytowac" za troche ponad 100€...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez abes99, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ