predkosc edge - czy kluczowy zasieg sieci?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
majk

predkosc edge - czy kluczowy zasieg sieci?

Post autor: majk »

witam, jestem poczatkujacym uzytkownikiem edge w orange'u (modem usb EDGE 77 z mala 5cm antenka w ksztalcie litery L) oto moje spostrzerzenia:

1)uzywam na przemian w poznaniu i w bydgoszczy. w poznaniu mam transfer rozny 4-8kb/s (kilobajty), kiedys zdarzylo sie ok. 15-17. myslalem ze przekroczylem limit i mi przykercili kurek,ale
2) w bydgoszczy mam zawsze ok 14-19kb/s wiec zaczelo mnie to zastanawiac i oto moje wnioski:

- w trakcie eksperymentow z ustawieniem (w przestrzeni) i polozeniem modemu udalo mi sie osiagnac 23-26kb/s (poznan, przed tem przypomne 4-17) i to niezaleznie od dnia cyklu (rozliczeniowego ;))) i ilosci sciagnietych danych w miesiacu. niestety ta predkosc uzyskuje trzymajac modem nad glowa w wyciagnietej rece - musi wygladac komicznie;)

zrobie jeszcze weryfikacje z inna karta sim, ale na 100 wydaje sie ze kluczowa kwetia jest dobry zasieg.
az boje sie pomyslec co by bylo gdybym jakas pozadna antene podlaczyl - tylko w ogole sie na tym nie znam - moze ktos cos wie? wiem tylko ze mam zlacze SMA...
ertes

Re: predkosc edge - czy kluczowy zasieg sieci?

Post autor: ertes »

PODŁACZ ant kierunkową i skieruj ją na nadajnik ciekawe ile osiągniesz

dziwnie to wszystko działa w różnych miastach
ert

Re: predkosc edge - czy kluczowy zasieg sieci?

Post autor: ert »

na 900 mhz zasieeg jest do 35 km im dalej od btsa tym wieksze opóżnienie sygnału - tu wkracza korekcja błędów itd
ODPOWIEDZ