AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:To proszę o pomoc co zrobić, bo na prawdę chcę żeby mi w Niemczech to chodziło..
Skoro sie laczy w kraju, to bedzie i w Niemczech.

Mozesz sobie sciagnac jeszcze najnowsza wersje driverow:
http://www.vodafone.de/downloadarea/Set ... 5RP154.zip

W paczce jest instalka, uruchom, skopiuj z katalogu do ktorego sie zainstalowalo drivery, zdeinstaluj.
radzio06 pisze:Jak się połączy to świeci cały czas na zielono...
To znaczy ze u Ciebie w domu nie ma zasiegu UMTS - przynajmniej dla orange. Nie szkodzi - w Niemczech bedziesz w innym miejscu i bedziez mial inne sieci.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Mam zainstalować i poźniej to wszytko skopiować w inne miejsce i odinstalować czy jak?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Dokladnie to napisalem.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Tylko, że tam są dwie instalki i która mam zainstalować?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Pasujaca do twojej windy.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Zainstalowałem oba, i na pulpicie wyskoczyły ikony oprogramowania, pozwoliłem sobie otworzyć ale nie zainicjowało połączenia, dawałem Conect ale nic z tego.

PS. na karcie ORANGE nie ma już środków.

Po czym skopiowałem zainstalowany folder na inny dysk i odinstalowałem to, tak jak napisałeś. Ale czemu i po co tak się robi i co teraz mam zrobić?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:Ale czemu i po co tak się robi i co teraz mam zrobić?
W sofcie ukryte sa najnowsze sterowniki do twojego modemu - mozesz je wydlubac, IIRC sa w osobnym podkatalogu - poszukaj z plikami .inf. Deinstalator usuwa tylko oprogramowanie, sterowniki zostaja.

Mozesz zobaczyc jak nazywa sie teraz twoj modem w menagerze i wyprobowac TNI - powinny chodzic komendy AT.

Sam soft nie bedzie chodzic, jest parowany na karty z vodafonu,
radzio06 pisze:na karcie ORANGE nie ma już środków.
Nie ma to znaczenia - karta byla tylko do sprawdzenia, czy simlock jest zdjety.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

W tej paczce co pobrałem nie ma podkatalogów tylko sa dwie instalki i dwa notatniki i tyle. I jak mam je wydłubac? I co to są te IIRC i skąd je wziąść- nie jestem taki obeznany.

W menedżerze zadań, nazwy są takie same jak były.

Gdy zaznaczę COM 4 czyli COM4: Port Vodafone Mobile Broadband Diagnostics Port (ZTE) (COM4) i chcę zaznaczyć funkcję AT to wyskakuje coś takiego : " Nie otrzymano prawidłowej odpowiedzi z portu. Odpowiedź modemu.

Gdy przełączę na COM5: Port Vodafone Mobile Broadband Secondary Port (ZTE) (COM5) i zaznaczam opcje AT to da się zaznaczyć po czym daję zamknij i następnie połącz po czym po jakiejś minucie myślenia wyskakuje takie coś : " Błąd 619the port is disconnectetd, prawdopodobne przyczyny: nieprawidłowy APN, u operatora nie jest włączona usługa przesyłu danych, brak karty sim w modemie, zabezpieczenie SIM-LOCK, brak środków na koncie Pre-Paid, nieprawidłowe ustawienie CGEQMIN lub AT+CGEQREQ.


Gdy przełączę na COM6: Port Vodafone Mobile Broadband Audio Port (ZTE) (COM6) i zaznaczam AT to samo co wyżej czyli, że nie otrzymano odpowiedzi z modemu.

Gdy przełączę na COM7: Modem Vodafone Mobile Broadband Modem (ZTE) i zaznaczam opcję AT to da się zaznaczyć przy czym dioda mruga na zielono a w wyżej podanych przypadkach mruga na czerwono, Czyli z zaznaczoną funkcją AT daję połącz wyskakuje taka uwaga: " Ustawienia>Komunikacja AT i PIN>Port do komunikacji... Aby się połączyć należy jako port do komunikacji ustawić inny port lub wyłączyć "komunikacja AT" czy jeżeli kontynuować z błedami wcisnij tak po czym wciskam i po czym wyskakuje błąd 633.


Tak wiec nie mam pojęcia i proszę o jakieś wytłumaczenie i wyjaśnienie.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Czy ty czytasz co ja do Ciebie pisze? Wszystko jest juz wyjasnione.
radzio06 pisze:I jak mam je wydłubac?
Rozpakowac plik *.MSI, w srodku jest katalog "drivers". Alternatywnie zainstalowac i wykopiowac z katalogu, gdzie sie zainstalowalo.
radzio06 pisze:W menedżerze zadań, nazwy są takie same jak były.
To znaczy ze nie zdeinstalowales starych driverow. Nowe maja w nazwie "Vodafone".

Ps. Jesli nie odpowiadam, to znaczy ze nie moge. Wiec przestan *cenzura* zapychac mi skrzynke PW.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Tylko, tak jak piszesz to nie jest, gdyż to co sciągłem nie nazywa się "MSI" tylko Disk1 a po jego otwarciu nie ma folderu "driver" tylko te dwa instalatory o którch pisałem, więc już nie wiem.

To jakie mają być te ustawienia, aby móc zaznaczyć tą opcję AT?

To włożę niemiecką kartę i internet w Niemczech będzie chodził dobrze czy jeszcze muszę coś ustawić? Proszę o pomoc gdyż zależy mi na tym internecie.

A co do tych driverówco mam zrobić? Odinstalowałem stare stery czyli te PLAY ONLNINE ale po każdym włożeniu modemu pojawia się instalator i trzeba zainstalować.

[ Dodano: 2011-03-09, 20:57 ]
I wchodzę do tego folderu gdzie mam zainstalowane to PLAY ONLINE, no jest folder" drivers" i tam pod katalogi 32bit i 64bit i w każdym folder VISTA I WNET i po ich otwarciu są różne pliki których nie otworzy, trzeba je skopiować gdzieś?

Bo do końca nie rozumie jak i skąd mam wygrzebać te IRC,nie mam pojęcia o co chodzi.

[ Dodano: 2011-03-09, 21:15 ]
Odinstalowałem PLAY ONLINE, zainstalowałem te dwie instalki które były w paczce podesłanej przez Ciebie, po czym teraz w menedżerze mam takie nazwy: " karty sieciowe - Vodafone Mobile, Modemy - też vodavone mobile, i porty też zaczynają sie na vodavone.

Czyli teraz doszedłem do tego o czym pisałeś tak? Nazwy zaczynają się na "Vodafone" czyli mam właściwe stery? i co teraz?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

http://lmgtfy.com/?q=IIRC
radzio06 pisze:Czyli teraz doszedłem do tego o czym pisałeś tak?
Czyli masz zainstalowane aktualne stery.
W TNI ustawiasz:
"xxx Port Vodafone Mobile Broadband Secondary Port (ZTE)"
radzio06 pisze: i co teraz?
I teraz czekasz na karte z Aldi, jedziesz do niemiec i korzystasz z internetu.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Rozumiem, mogę jeszcze prosić o te cyferki które są potrzebne aby aktywować niemiecką kartę?

I czy jeżeli kupie doładowania 5 i 15 i na karcie 10 jest to będę miał 5GB do wykorzystania? I Mam to doładować dopiero w Niemczech?

[ Dodano: 2011-03-10, 09:42 ]
Ustawiam ten port i chcę zaznaczyć AT wyskakuję komunikat, że port nie został otworzony czy coś, i tak samo daję połącz wyskakuję komunikat, że brak sygnału, wymuszenie GPRS czy coś z PINEM itd..
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:Rozumiem, mogę jeszcze prosić o te cyferki które są potrzebne aby aktywować niemiecką kartę?
Podam Ci jak sie skonczy miesiac i bede doladowywal. W tej chwili nie mam tej mozliwosci w menu.
I czy jeżeli kupie doładowania 5 i 15 i na karcie 10 jest to będę miał 5GB do wykorzystania?
Bedziesz mial 2 miesiace po 5 GB. Ale to juz chyba pisalem?
radzio06 pisze: I Mam to doładować dopiero w Niemczech?
Tak.
radzio06 pisze:że port nie został otworzony czy coś, i tak samo daję połącz wyskakuję komunikat, że brak sygnału,
Zdziwisz sie, ale brakuje mi szklanej kuli. Wstaw conajmniej screeny....
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Niżej przedstawiam Screeny. Drugi raz włożyłem modem, zaznaczyłem AT (dało się) i dałem połącz i coś wyskoczyło ale to będzie przedstawiał screen. Dodam, że po włożeniu modemu dioda mrugała na zielono a jak dałem połącz to zaczęła na czerwono.


Screen menedżera urządzeń:
http://img231.imageshack.us/i/meneder.jpg/


Screen Ustawień TNI:
http://img269.imageshack.us/i/ustawieniatn.jpg/


Screen ustawień m.in: AT I PIN:
http://img829.imageshack.us/i/atipin.jpg/


Screen błędu pojawiającego się podczas próbie połączenia:
http://img28.imageshack.us/i/zatjakdajpocz.jpg/

Jeżeli nie widać proszę sobie powiększyć lupą.



Proszę o zerknięcie czy właściwe są ustawienia i czemu wyskakuje ten błąd, a może wszystko jest ok? I czy w Niemczech nie łączył się przez GPRS tylko aby była normalna prędkość.

Dziękuję i czekam na odpowiedź.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze: i coś wyskoczyło ale to będzie przedstawiał screen.
Pistze jak byk: "Przyczyna bledow brak srodkow na koncie."
http://img28.imageshack.us/f/zatjakdajpocz.jpg/
radzio06 pisze: a może wszystko jest ok?
Wszystko jest w najlepszym porzadku.
radzio06 pisze: I czy w Niemczech nie łączył się przez GPRS tylko aby była normalna prędkość.
W niemczech bedzie pracowal z pelna predkoscia, o ile nie bedziesz na jakiejs wiosce zabitej dechami bez pokrycia siecia.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Czyli wszystko przez brak środków.

Tam gdzie będę czyli Heidesheim to jest na górze, nie w dolinie gdzieś tylko wyżej, także myślę,że zasięg będzie.

To czekam na te cyferki.

Jeszcze jedno pytanko, jak będę miał kartę z Aldi co co mi jeszcze pozostanie? Aktywować w Niemczech ją i doładować i tyle?

Dziękuję i pozdrawiam!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:Tam gdzie będę czyli Heidesheim to jest na górze,
Wyglada bardzo dobrze, sprawdz sobie jeszcze dokladna ulice

http://eis03sn1.eplus-online.de/geo/portal/umts
radzio06 pisze:Aktywować w Niemczech ją i doładować i tyle?
Aktywacje zrobie dla Ciebie przez internet, doladowanie i aktywowanie uslugi zrobisz sobie sam, albo ja Ci pomoge przez neta.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Ok. jak tylko będę miał kartę to napiszę i mi to zrobisz wszystko.

Mam jeszcze prośbę, bo nie wiem o co chodzi na tej stronie co mi podałeś, wpisałem wszystko dałem szukaj ale nic konkretnego, więc ja Ci podam Adres i mógłbyś mi sprawdzić jakie są możliwości, czy będzie chodził w miarę internet bo Ty się łapiesz w tym bardziej a więc:

ulica: Sandmühle 50
55262 Heidesheim

To jest Adres tam gdzie będę, a więc czekam na wiadomość, pozdrawiam.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Wedlug mapki wyglada na perfekcyjne pokrycie UMTS.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Czyli internet powinien śmigać. Żeby tylko przez GPRS czasem się nie łączył.

To czekamy na kartę, jak już będę miał to dam znać.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2011-03-11, 09:13 ]
Jednak dalej pojawiły się problemy otóż:

Doładowałem sobie tą kartę z ORANGE za 5zł gdyż chciałem sprawdzić czy się modem połączy, po czym włożyłem modem do USB otworzyłem TNI i chcąc zaznaczyć opcję AT pojawił się taki komunikat : http://img864.imageshack.us/i/podczasat.jpg/


Próbowałem 3 razy i nic, po czym wyciągłem modem i zresetowałem kompa, gdy komp się włączył ponownie włożyłem MODEM otworzyłem TNI i zaznaczyłem AT bo w końcu dało się zaznaczyć i następnie dałem Połącz i po minutowym myśleniu wyskoczył ten komunikat: http://img847.imageshack.us/i/pocz.jpg/

Popatrzyłem się na modem ruszyłem go delikatnie po czym ponownie dałem połącz i wyskoczył ten komunikat: http://img855.imageshack.us/i/zatjakdajpocz.jpg/


Dodam, że kartę doładowałem za 5zł i dioda cały czas mrugała na czerwono.

Kurczę nie chcę, żeby w Niemczech były takie problemy, czemu tak się dzieję tutaj?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze: pojawił się taki komunikat
A wkladales modem moze do innego portu USB co poprzednio?

Sprawdz w menagerze programow czy nei przesunely Ci sie porty.
radzio06 pisze:i dioda cały czas mrugała na czerwono.
Znaczy nie ma sieci.
radzio06 pisze: Kurczę nie chcę, żeby w Niemczech były takie problemy, czemu tak się dzieję tutaj?
Trudno na odleglosc wymyslic co przekombinowales.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Cały czas do tego samego USB wkładam, nic nie przekombinowałem bo nic nie zmieniałem ani nie ruszałem, w menedżerze jest to samo.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Zdeaktywuj PIN na karcie SIM, wloz karte w modem, modem w port usb. Po chwili swiatelko musi zmienic sie na zielone lub niebieskie - migajace. W tym momencie modem zalogowal sie do sieci. Dopiero potem mozesz wystartowac TNI.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

Karta SIM nie posiada Sim-Locka.

Wkładam modem do tego samego USB czekam 10s dioda zaczyna mrugać na zielono, po czym otwieram TNI i wskakuję zasięg na 3 kreski ( na samym dole TNI jest logo anteny czyli zasięg) i po 3 sekundach od otwarcia TNI zasięg z 3 kresek spada na 1 kreskę lub wcale i dioda przechodzi w kolor czerwony i mruga. Zaczyna mrugać na czerwono po 3 sekundach od otwarcia TNI.

[ Dodano: 2011-03-11, 22:25 ]
Poprawka: karta sim nie posiada PIN, pomyłka.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:zasięg z 3 kresek spada na 1 kreskę lub wcale i dioda przechodzi w kolor czerwony i mruga.
Wyprobuj w innym miejscu w domu. Z LED migajaca na czerwono nie polaczysz sie - jest to wskaznik, ze nie ma zasiegu.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

No ale na początku mruga na zielono tylko jak TNI "odpale" to przechodzi w czerwone.
Kiedyś w tym samym miejscu też próbowałem i wtedy się połączyło i otworzyły się dwie strony ale bardzo wolno bo była to prędkość 3,6Mb/s.

Jutro spróbuję w innym miejscu i napisze co i jak.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

radzio06 pisze:Kiedyś w tym samym miejscu też próbowałem i wtedy się połączyło i otworzyły się dwie strony ale bardzo wolno bo była to prędkość 3,6Mb/s.
Na pewno nie 3.6 Mb/s. EDGE/GPRS jest wolniejsze.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

3,6Mb/s było nawet we wcześniejszych postach Ci to pisałem.

Wyszedłem na zewnątrz domu, włożyłem modem, poczekałem aż dioda będzie mrugać na zielono, gdy mrugała, otworzyłem TNI, i na dole przy logo tej anteny czyli zasięg był na 4 kreski ale po 2s spadł do zera przy czym dioda przeszła w kolor czerwony, ale poczekałem chwilę i w TNI zasięg wskoczył dalej na 4 kreski i tak już się utrzymywał ale niestety dioda cały czas mrugała na czerwono, no i przy próbie połącz wyskoczył znany Ci już komunikat m.in: o braku środków na koncie, blokadzie sim-lock itd.

[ Dodano: 2011-03-12, 09:18 ]
Wcześniej jeszcze co się połączyło ale chodziło bardzo wolno, to po tym podałeś mi jakąś komendę aby wpisać w TNI w AT czy jakoś tak gdy ją wpisałem to po tym nie chciał się już połączyć więc zaproponowałeś aby przywrócić wcześniejsze ustawienia po przez wpisanie innej komendy, po czym wpisałem, lecz wyskoczył napis error więc może to ma coś wspólnego, że nie chcę się łączyć.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: key »

Zobacz w telefonie czy karta loguje sie do sieci. Masz to samo zachowanie bez zalaczania TNI (znaczy karta sie loguje i potem jest odrzucana).

Bawiles sie w wymuszanie polaczen 3G?
radzio06 pisze:może to ma coś wspólnego, że nie chcę się łączyć

Nie, ta komenda tylko wylacza virtualny CD-ROM.
Nie pomagam na PW.
radzio06
Stały użytkownik forum
Posty: 128
Rejestracja: 2011-02-25, 13:01
Lokalizacja: JAROSŁAW

Re: AldiTalk Internet w niemczech do LAPTOPA

Post autor: radzio06 »

W telefonie loguję się do sieci bez problemu.

Dioda mruga cały czas na zielono do momentu włączenia TNI, jak go nie włączę to będzie ciągle mrugać na zielono.

Nie nic nie wymuszałem.
ODPOWIEDZ