Cyfrowy Polsat Internet LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Dodatkowo domyślnie ustawione jest aby sprawdzał czy są aktualizację i je instalował, więc nie trzeba się nawet o to martwić. No chyba, że w akcie sprzeciwu przed automatyzacją odhaczyłeś sobie tą opcję. I zgodzę się tu z przed mówcą, podejrzewam, że pierwsze aktualizację to pojawią się gdzieś w okolicach maj/czerwiec.
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

ztomasz pisze:Do modemu sprawadzasz aktualizacje wchodzac w opcje modemu i na samym dole jest mozliwosc sciagniecia aktualizacji. Na razie nie bylo uaktualnien i pewnie dlugo nie bedzie :).
No i mnie to właśnie trochę boli, bo skoro modem i oprogramowanie jest prototypowe, to na bank da się coś poprawić: stabilność połączenia, jego jakość czy chociażby dodać kilka przydatnych opcji (ilość GB w abonamencie które nam zostały bez potrzebny wchodzenia na strone CP, czy chociażby mozliwość ustawienia sobie dziennych limitów transferu danych).
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Fakt, takie rzeczy mogliby wrzucić do tego programu. Limitowanie ilości wysyłanych danych genialnie ułatwiłoby zarządzanie abonamentem :brawa:
Chyba skrobnę nawet maila z taką propozycją, w końcu 'how hard can it be' ? :D
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

Odpisali mi na maila z moimi propozycjami (a co tam, niech strace...).
Stwierdzili, że są wdzięczni za wszelkie sugestie i uwagi i zostaną one przekazane 'do odpowiednich osób'. Śmiem twierdzić, że niewiele z tym zrobią, ale jeśli odpowiednio dużo osób chciałoby jakąś funkcję w tym programie... Może jakaś grupa na Facebook ? :D
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Śmiem twierdzić, że niewiele z tym zrobią
A ja śmiem twierdzić że jednak zrobią, bo aktualnie czterocyfrowa liczba ludzi korzysta przez dłuższy czas za darmo z ich internetu i po coś to jednak się odbywa ;)
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Wiesz... testerzy są od tego, żeby testować sprzęt i obciążenie sieci. Nie wiem czy sugestie co do oprogramowania zostaną wzięte pod uwagę.
"Działa ? Działa... No to po co zmieniać ?" :P
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

No bez przesady, sugestie co do działania oprogramowania modemu też powinni wziąć pod uwagę. Może nie wszystkie zachcianki zostaną spełnione, ale jeśli pomysły są sensowne i pomogą np. uniknąć 'nękania' ludzi na infolinii zbędnymi pytaniami albo prośbami, to myślę że Polsat będzie nimi zainteresowany.
winyl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-30, 11:34
Lokalizacja: Z firmy

Posat LTE

Post autor: winyl »

Też testuje LTE od Polsatu czy raczej Sferii i jak na razie działa nie żle, nie zrywa połączen mimo ze mam w tej chwili -113dBm.Taką siłę sygnału tak pokazuje app CP.

Przy tej sile sygnału sa takie osiągi jak niżej.
Testowałem na kilku serwerach. Ten dawał najszybsze przesyły ale ping tu widziałem 62ms najszybszy. W domku jak jestem to siła syg. dochodzi do 95 dBm to potestuje,zobaczymy.

100m ode mnie sA nadajniki 3G Polkomtela i Orange na dachu budynku, modem i antena jest w pomieszczeniu jakieś 3m od okna najbliższego,właściwie leży na wieszaku na ubrania metr od lapka. A mury tego budynku to dobre 40cm betonu. I net działa i nie zrywa. Jak na razie to jest in plus :), ale przesyły mogły by być wyższe,szczególnie upload. ;)

Wersja oprogramowania: 2011-02-15
Wersja sterownika: 13.1.30.190
Wersja oprogramowania układowego: ALT3100_02_00_00_00_27_FD
Stan sieci: Połączenie, roaming
Siła sygnału: -113 dBm
Informacje o lokalizacji: eNodeB Id 14037, Cell Id 0
Obrazek
______
Winyl

Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganinego umysłu,to czego oznaką jest puste biurko?
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ztomasz »

Ja tak z innej beczki. Powiedzcie mi czy Wam tez po wlaczeniu komputera aplikacja wyswietla informacje, ze urzadzenie nie jest podlaczone. U mnie tak jest mimo, ze kontrolki sie pala na modemie. Czasem sprzetu sam windows nie wykryje lub sprzet jest wykryty, a aplikacja i tak nic nie widzi. Pomaga mi wtedy wyjecie modemu z kompa i podlaczenie ponownie i po dluzszej chwili sie loguje.
winyl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-30, 11:34
Lokalizacja: Z firmy

Re: Aplikacja CP łączenie

Post autor: winyl »

A czytałeś helpa do tej aplikacji tam masz wszystko wyjasnione. jest tez opcja, po jej zaptaszkowaniu app będzie działał w automacie i podłączy modem bez twojej ingerencji. Czytaj help i instrukcje potem zadawaj pytania.

Do do dziwnych zachowań modemu, to wersja beta sprzętu do testów, dlatego nie płacisz za testy. Zrób zrzut ekranu ekranu i wyślij do CP,link jest na "twoim" koncie.Wejdziesz z redApp.
Dobrze by było gdybyś wrzucił zawartość połączenia z zakładki diagnostyka,nikt raczej się nie domyśli jakie masz parametry i warunki.Imei,imsi,apn,ip nie musisz podawać.

Miło by było jak już testujesz abyś zrobił speedtest i wrzucił tu wyniki z opisem warunków w jakich testujesz,coś jak mój post powyżej.
______
Winyl

Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganinego umysłu,to czego oznaką jest puste biurko?
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

Oto moja pierwsza procedura testowa.
Wersja oprogramowania: 2011-02-15
Wersja sterownika: 13.1.30.190
Wersja oprogramowania układowego: ALT3100_02_00_00_00_27_FD
Siła sygnału: -93 dBm
Informacje o lokalizacji: eNodeB Id 11587, Cell Id 1

Antena umieszczona wewnątrz budynku, przy oknie, skierowana w stronę stacji bazowej oddalonej w linii prostej o 1,7 km (jest widoczność, po drodze jednak trochę budynków i drzew).

Obrazek

Pomiar po dwóch godzinach (antena wewnątrz pomieszczenia):
Obrazek

Po wystawieniu anteny na balkon (sygnał -87dBm, upload wyraźnie w górę):
Obrazek

CDN.
misiek2001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-04-13, 21:40
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: misiek2001 »

Witam, też testuje LTE Polsatu
Lokalizacja: Żyrardów, osiedle Wschód, Skrowczewskiego/Spółdzielcza
moje wyniki:
w środku mieszkania, bez anteny:
Obrazek
w mieszkaniu przy oknie ( z tej lepszej strony:) ), bez anteny:
Obrazek
z anteną parapetową postawioną na zewnętrznym parapecie:
Obrazek

Przeszedłem się po mieście z laptopem i okazuje się, że w miejscach gdzie wydawałoby się, że wyniki będą lepsze jest dużo gorzej.
Za to łączy nawet jak nie wyświetla żadnych kresek, w takim wypadku uzyskałem około 2-3 Mb/s.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Jednak HSPA+ moim zdaniem nie powinno zwać się 4G. Specyfikacja specyfikacją ale... w LTE 15Mb/s idzie z palcem w.... a HSPA+ w wielkich bólach aktualnie osiąga 10-15Mbps przy idealnym zasięgu, a zazwyczaj nie działa wiele szybciej niż zwykłe HSPA, ale to już chyba zasługa operatorów. O uploadzie nie wspominając.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zDaleKi »

Przypominam, że aby oszczędzać limity transferu innych wyniki testów podajemy jako linki.

[mod]
Nie mam siły już z tym walczyć i tego wycinać.
Tu dyskusja: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=339530#339530
[/mod]
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

Sprawdziłem sobie wczoraj bieżące zużycie (krótko po nawiązaniu połączenia). Nie ściągałem nic dużego, trzy - cztery razy testowałem prędkość, poza tym standardowe przeglądanie stron, mail, jakiś filmik na YT.

Ku mojemu zdziwieniu pojawiły się następujące wyniki:
Pakiet dzienny LTE 50 GB: pozostało 36.3 GB z 50.0 GB ważne do 2011-05-01.
Pakiet nocny LTE 50 GB: pozostało 36.9 GB z 50.0 GB ważne do 2011-05-01

Nie ściągałem nic w pakiecie nocnym. Sieć mam aktywną od wczoraj, więc, gdzie się podziało łącznie ok 28GB?? Czterokrotne przetestowanie łącza aż tyle transferu chyba nie pochłania? Czy ktoś z testujących ma podobne doświadczenia?

Pomiar prędkości 14.04.2011 g.21:26
Ostatnio zmieniony 2011-04-14, 20:25 przez zimplusowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: wojteks »

zimplusowany pisze:Sieć mam aktywną od wczoraj, więc, gdzie się podziało łącznie ok 28GB?
Masz ustawiony jakiś okres rozliczeniowy i transfer jest przyznany proporcjonalnie w pierwszym niepełnym okresie rozliczeniowym.
Nie pomagam na PW!
misiek2001
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-04-13, 21:40
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: misiek2001 »

Też tak miałem, że sporo transferu było "zjedzone" na dzień dobry.
Wydaje mi się, że oni po prostu najpierw te modemy używają jako testowe do sprawdzania prędkości i zasięgu u ludzi, a później systematycznie dają je ludziom. Z jednej strony to dobrze, bo sprzęt dostajemy przetestowany, a z drugiej zjada sporo transferu. Antena była nówka zafoliowana, modem dostałem z włożoną kartą.

Generalnie mogę stwierdzić, że te 5 GB w dzień to będzie mało.
Szybkość ściągania korci żeby pooglądać sobie filmy online, czy coś pościągać i generalnie jestem w stanie zużyć to w dwa dni :)
winyl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-30, 11:34
Lokalizacja: Z firmy

limity transferu i co zawiera umowa

Post autor: winyl »

Tez tak miałem. 1.,2. dnia od odebrania modemu limity to były:
Pakiet dzienny LTE 50 GB: pozostało 38.7 GB z 50.0 GB ważne do 2011-05-01.
Pakiet nocny LTE 50 GB: pozostało 38.7 GB z 50.0 GB ważne do 2011-05-01
Za 3-4 dni wskoczylo 50GB limitu w dzien i w nocy.I teraz po testach (robiłem to samo co na łaczu kablowym)jest:
Pakiet dzienny LTE 50 GB: pozostało 48.4 GB z 50.0 GB ważne do 2011-05-11
Pakiet nocny LTE 50 GB: pozostało 49.9 GB z 50.0 GB ważne do 2011-05-11
Limity wg umowy: pakiet dzienny w godz. 8.00-24.00
pakiet nocny w godz. 0.01-7.59
takt danych co 100kB (łącznie za dane wysłane i odebrane)

Martwi mnie zawieszanie się modemu przy słabym sygnale,wcześniej opisałem to jako czerwona diodę,aplikacja wtedy nie wykrywa modemu,restart appa tez nie pomaga,trzeba zrobić wysuń/włóż.Czyli sprzęt się wiesza.
A modem dostałem lekko odrapany, a antena była przykurzona takim kurzem zaokiennym i pudełko od anteny rozdarte.Na bank ktoś wcześniej ten zestaw "testował",raczej na moje oko jakiś "tester" a nie CP.
Co zawiera umowa, nie będę cytował bo każdy może sobie przeczytać,napiszę jak to rozumiem:
pkt.III u.1 lit.a Abonent buli po 6 m-cach jeszcze 1PLN jako abonament 49+1=50PLN, 1. opłata po zakończeniu testu zawiera cenę za korzystanie z usług podczas testu hmm to znaczy 3 mce testu 3x49PLN +49PLN abo z góry za lipiec= 196PLN :szok: Trochę dużo! prawda? Chyba ze za cały test płacę tylko 49PLN ale jasno w umowie to nie jest napisane.

pkt.III u.1 lit.b po 6 m-cach zostanie Abonentowi przyznany dodatkowy limit +5GB w dzień i +50GB w nocy za 49PLN brutto czyli razem 55GB w dzień i 100GB za razem 99PLN :szok: I pytanie dostaniesz to na siłę czy będzie można z tego zrezygnować.Tego umowa nie precyzuje!

Umowa nie precyzuje tez co w razie awarii ze strony ISP. Powiedzmy nie ma sygnału 10 dni, a był.Dalej bule 50PLN czy należy mi się refund. Bo tak jak jest w tej umowie to bule czy jest sygnał czy nie. Ale wolał bym mieć na umowie ze jednak mogę się ubiegać o zniżkę abo w razie braku możliwości połączenia.

Wiec łącze i technologia mi odpowiada ale umowa w tej formie to już nie. Napiszę do CP czy zmienia/doprecyzują mi umowę w tych paru punktach. Jak mi odpowiedzą wykrętnie,że przecież wszyscy taką podpisują i nie zamierzają nic zmieniać, to rezygnuje i poczekam do stycznia 2012 i zobaczę czy każą sobie płacić 99PLN innym co będą to jeszcze mieli.
Ostatnio zmieniony 2011-04-15, 22:38 przez winyl, łącznie zmieniany 1 raz.
______
Winyl

Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganinego umysłu,to czego oznaką jest puste biurko?
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

Menadżer połączeń wymaga kilku poprawek. Przede wszystkim brakuje mi opcji "połącz i uruchom w wersji zminimalizowanej". Za każdym razem jak startuje system, pojawia się to okienko, co jest trochę denerwujące. Poza tym, dość często zdarza się, że na automatyczne połączenie czeka się i czeka i w zasadzie widać tylko komunikat "Łączenie z siecią", a efektu w postaci nawiązania połączenia nie ma. Pomaga wtedy "ręczne" rozłączenie i kliknięcie w ikonkę "połącz".

Jeżeli chodzi o warunki umowy, to mam nadzieję, iż ulegną one zmianie. To znaczy, 5GB na dzień, to zdecydowanie za mało. Mogliby to podzielić po równo np. 25 GB dzień i 25 GB noc. Co mi z tego 5/50 jak nie mam zdrowia i czasu ślęczeć po nocach przed komputerem. Jeśli CP nie wprowadzi jakiś zmian (przynajmniej dla testerów) w tym kierunku, oddaję zestaw i dziękuję, ale postoję ze swoim marnym HSDPA i to nawet nie plus.
winyl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-11-30, 11:34
Lokalizacja: Z firmy

zsimplusowany przeczytaj

Post autor: winyl »

Napisałem przecież wyżej. W tej chwili jest 50/50 GB transferu za 49PLN. Za 6 m-cy od 01.07.2011 czyli od 01.01.2012 dołożą jeszcze 1PLN za abo oraz jeszcze dodatkowy pakiet 5/50 GB transferu za 49PLN brutto .Razem to da 55/100 GB transferu do wykorzystania i cenę 99PLN za całość na mc od 01.01.2012.

Umowa nie precyzuje czy będzie można z tego zrezygnować czy nie. Bo mnie wystarczy 50/50 za 50. Jeżeli by tak było to biorę. Jak nie będzie można zrezygnować z tego dodatkowego pakietu,to nie biorę. Dzwoniłem do sprzedawcy co z nim umowę spisywałem ma się dowiedzieć jak jest. Czy mogą mi wpisać na umowę że nie muszę brać tego pakietu. Czy wpiszą co w razie braku sygnału i możliwości połączenia z winy ISP.

Tak z innej beczki. Ktoś już marudził ze 50GB to mało. Ja mam na kablowym łączu limit 45 GB na mc (pr. 3Mb) i w ciągu 6 lat udało mi się 2 razy przekroczyć ten limit.To co wy dajecie w uT żeby ciągnął wszystkie nowości z RSSa jak leci? Jest taka opcja.
______
Winyl

Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganinego umysłu,to czego oznaką jest puste biurko?
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

Razem to da 55/100 GB transferu do wykorzystania i cenę 99PLN za całość na mc od 01.01.2012.
Jak do tej pory to wszyscy pisali wszędzie, że teraz jest 50/50 a potem będzie 5/50 więc ja już nic z tego nie rozumiem.
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

Ile będę płacił po okresie darmowym?

Przez pierwszy niepełny okres rozliczeniowy oraz przez 6 pełnych korzystanie z pakietu 50 GB + 50 GB jest bezpłatne. Po upływie okresu promocyjnego zostanie aktywowany płatny pakiet na start 200 MB oraz pakiet cykliczny 5 GB + 50 GB, które łącznie kosztują 50 zł. Informacje na ten temat znajdują się na pierwszej stronie umowy.
Ile danych do wykorzystania będę miał po okresie darmowym?

Po upływie okresu testowania zostanie aktywowany płatny pakiet na start 200 MB oraz pakiet cykliczny 5 GB + 50 GB (5 GB do wykorzystania w godz. 8.00-24.00, 50 GB do wykorzystania przez resztę doby)
Źródło
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

No właśnie. Skąd gościowi się bierze 55GB w dzień :zdziwko: ?
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

vinyl - strasznie kombinujesz, na dodatek pod górę...
Teraz masz 50/50GB za darmo, później będziesz miał 5/50GB za 49zł. Proste ?
Na dodatek wcale nie musisz się zgadzać na te warunki jeśli Polsat zaproponuje lepsze nowym klientom. Rozwiązujesz umowę bez żadnych konsekwencji i tyle.
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Wydaje mi się, że kolega ma rację, winyl. Strasznie to pokręciłeś i sam siebie zagoniłeś w kozi róg z tymi opłatami ;]
Mam nadzieję, że CP dopowie na twojego maila wyczerpująco i jasno -żeby nie było niedomówień.
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

Jestem ciekaw co wymyślą po czerwcu...
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Ja liczę na jakieś informacje wcześniej niż pod sam koniec testów. Miesiąc temu było dużo szumu o LTE, teraz się sprawa uspokoiła. Jeśli Polsat chce podtrzymać zainteresowanie klientów, to powinien na początku maja ogłosić jakieś cenniki...
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

Ja bym bardziej chciał zobaczyć w ofercie modem+router w jednym. Znacznie ułatwiłoby to życie osobom które chciałyby podzielić LTE na kilka komputerów…
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

Zauważyłem kolejny problem ze znikającymi pakietami. W nocy z poniedziałku na wtorek koło godziny 1 w nocy załączyłem ściąganie 5GB pliku z fileplanet, następnego dnia sprawdziłem ile danych pobrało a tam limit nocny bez zmian 50GB. W kolejnych dniach pobrałem jeszcze kilka plików 200-600MB, z 2h youtube wszystko po godzinie 0:00 gdyż z pracy wracam o 23 na ogół zaczynałem sesję koło godziny 23:30. Dziś sprawdzam wykorzystanie konta a tu limit nocny 49,7 z 50GB wiec wynika z tego iż CP nalicza cała sesję rozpoczętą w czasie taryfy dziennej do tej taryfy.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2011-04-23, 11:54 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2011-04-23, 10:54 przez ursus, łącznie zmieniany 1 raz.
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

ursus pisze:Zauważyłem kolejny problem ze znikającymi pakietami. W nocy z poniedziałku na wtorek koło godziny 1 w nocy załączyłem ściąganie 5GB pliku z fileplanet, następnego dnia sprawdziłem ile danych pobrało a tam limit nocny bez zmian 50GB. W kolejnych dniach pobrałem jeszcze kilka plików 200-600MB, z 2h youtube wszystko po godzinie 0:00 gdyż z pracy wracam o 23 na ogół zaczynałem sesję koło godziny 23:30. Dziś sprawdzam wykorzystanie konta a tu limit nocny 49,7 z 50GB wiec wynika z tego iż CP nalicza cała sesję rozpoczętą w czasie taryfy dziennej do tej taryfy.
Ta kwestia była już chyba poruszana. Polsat skrewił sprawę, bo naliczanie całej sesji rozpoczętej np. 10min przed północą jako dziennej jest nie do przyjęcia. Ponoć mieli liczyć to 'normalnie' ale z jakimś błędem (150MB chyba...).
Tak czy inaczej, mam nadzieję że to naprawią. Inaczej trzeba będzie nocne sesje rozpoczynać po północy...
ODPOWIEDZ