Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Post autor: KrissTofferr »

python pisze:Porty USb fizyczne w komputerze to nie to samo co porty wyświetlane na liście w Portmon ?
Zgadza się. Modem wsadzony do portu USB otrzymuje przydzielone przez system wirtualne porty szeregowe COM.
python pisze:Bo Putty skoro ma 100 portów to raczej po to żeby móc obsłużyć wszystko pewnie w zadaniach dla których jest stworzony ?
Tak, PuTTY jest uniwersalny, nie musi wiedzieć z jakim urządzeniem się łączy, wystarczy podać mu właściwy numer portu COM.
python pisze:Włożyłem ZTE. Nie można nic zrobić, porty które się pokazały http://img716.imageshack.us/i/zrzutekranu1o.png/ nie dają mozliwości zrobienia czegokolwiek poza portem 60 w którego oknie nie mogę nic wpisać . Mam coś zmienić ?
Może być wiele przyczyn dla których w PortMon nie widać portów COM modemu ZTE MF100. Uruchom program USBVIEW żeby sprawdzić czy ZTE MF100 jest zainstalowany w systemie i czy ma połączenie elektryczne z portem USB. Podłącz ZTE MF100 i podaj zrzut ekranu z Usbview.
Klawisz F5 służy do odświeżania widoku w Usbview.
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Post autor: python »

Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Post autor: KrissTofferr »

W UsbView widać że ZTE MF100 jest uruchomiony jako karta pamięci (pamięć masowa USB). Nie jest dostępny żaden port COM więc nie wiem jak to popchnąć dalej... ale pewnie ktoś z forum się odezwie.
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Post autor: python »

To nie można mu nic narzucić ? Dziwi mnie to, że nie mogłem też otworzyć portów w ZTE MF636 który normalnie działa z tą kartą Orange. może to nie wina modemów jednak ? Bo skoro 636 działa, to skąd te problemy ?



A co do Sierry to wiadomo że ma simlocka i muszę szukać kogoś kto zdejmie ?
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Post autor: KrissTofferr »

python pisze:A co do Sierry to wiadomo że ma simlocka i muszę szukać kogoś kto zdejmie ?
To wiadomo:]
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Post autor: ja.michal »

python pisze: A co do Sierry to wiadomo że ma simlocka i muszę szukać kogoś kto zdejmie ?
Można zdjąć zdalnie dc-unlocker'em. Kredyty kupisz kartą, PayPalem i chyba SMSami.
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Post autor: python »

OK< ale jak wyjaśnić to, że oba modemy ZTM nie dają możliwości komunikacji z nimi poprzez putty ? MF100 może ma simlocka ale dlaczego tak reaguje że nie można otworzyć żadnego portu ? MF636 działa normalnie z tą kartą Orange ale sytuacja z Putty jest taka sama, nie można otworzyć portu, też ma simlocka być może, ale jest z Orange i działa z polską kartą, psia kość - a co to jest cardlock ?
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Post autor: python »

OK. A jak sprawić, żeby modem który ma brandowane oprogramowanie był łaskaw mieć oprogramowanie producenta ? Gdyby np chcieć mieć menadżera Huawei w modemie Orange ZTE MF636 czy ZTE MF100 od O2 czy innym... W każdym robi się to tak samo ? Bezpiecznie grzebie się w bebechach modemów ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26146
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Post autor: wojteks »

python pisze: Gdyby np chcieć mieć menadżera Huawei w modemie Orange ZTE MF636 czy ZTE MF100
Huawei a ZTE to 2 rózne firmy i ich programy nie są zamienne. DO Huawei jest Mobile partner a do ZTE Join Air (to softy producentów).
python pisze:W każdym robi się to tak samo ?
Nie.
python pisze:Bezpiecznie grzebie się w bebechach modemów ?
Można go zepsuć "nienaprawialnie".
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Post autor: python »

Tak tak, oczywiście mój błąd. Nie myślałem o tym pisząc. Wyszło nieczytelnie. Chodziło mi o modemy różnych firm i ich oprogramowanie. W każdym razie czy jest sens zmian z dedykowanych zamieniać na producenckie i czy łatwo i bezpiecznie to się robi. nie biorę pod uwagę wyłączenia prądu itp dające w efekcie padlinę ze sprzętu, podobnie zresztą jak w innych tego typu działaniach na sprzętach elektronicznych. Czy modem jest bardziej narażony na zepsucie w inny sposób przy zmianie oprogramowania ? Czy poszczególne firmy różnią się w sposobie zmieniania softu ? Jest jakaś czytelna instrukcja w forum żeby postępować właściwie i nie popsuć sprzętu ? Chodzi mi o popularne firmy jak Huawei, ZTE, Sierra ...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26146
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Post autor: wojteks »

python pisze:czy łatwo i bezpiecznie to się robi
Jak wcześniej napisałem.
python pisze:Jest jakaś czytelna instrukcja w forum
Zależy do czego, są opisy zmian oprogramowania.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: Sierra 888 i ZTE MF100 - jak sprawdzić czy mają simlocki ?

Post autor: python »

Np ZTE MF100 albo MF636. Sierrę można chyba łatwo ze strony producenta softem odczarować.

Podejrzewam, że sprawa jest tak samo bezpieczna jak z płytami głównymi, odtwarzaczami DVD, kartami grafiki czy dyskami twardymi. Nie przerywać operacji i będzie ok. Czy jest tu inaczej z jakiegoś powodu ?
ODPOWIEDZ