Linux -Internet na USB - PROBLEM z inicjalizacją

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
StarCruiser
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-06-02, 19:46

Linux -Internet na USB - PROBLEM z inicjalizacją

Post autor: StarCruiser »

Uporałem się z pojawieniem się modemu pod ttyUSB0. Nie działają mi natomiast skrypty ani ze strony rfee.of.pl/d/djlinuxpage//art.html , ani ze strony vipera.pl. Po wpisaniu " pppd call iplus" (przepis djlinuxa) skrypty zatrzymują się na : "Starting GPRS connect script" i nic dalej się nie dzieje. Skrypty ze strony vipera zatrzymują się z informacją na końcu że "connect script failed"

Próbowałem również przez minicoma, skonfigurowałem go aby łączył się właśnie z /dev/ttyUSB0 i kiedy klepie w klawiaturę mryga mi nawet diodka na modemie (ta od danych), ale w samym minicomie albo pojawiają się same wykrzykniki, albo zupełnie nic się nie wyświetla.

Dodam że aby modem mógł być widziany muszę wpisać: "modprobe usbserial vendor=0x0403 product=0xcf58"
Aktywne moduły to ehci oraz uhci.

Jak powinien zachowywać się mój modem ( USB Comander) w minicomie, bo u mnie wyświetla tylko ciągi znaków: !'!'!'!'!'!'!'! itd. w nieskończoność. Może popełniłem jakiś błąd w konfiguracji modemu. W kppp też jako odpowiedzi na pytania inicjalizujące wyświetla tylko te wykrzykniki i w terminalu też. Dodam że nie mogę wprowadzić PIN'u, bo i jak jeśli ciągle wyświetlają się te robaczki.
Dajcie jakieś rady bo już 3 tydzień prowadzę wojnę z tym bydlakiem (modemem).
jpiter
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2006-06-20, 23:25
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Linux -Internet na USB - PROBLEM z inicjalizacją

Post autor: jpiter »

Moze moja rada bedzie prozaiczna ale zacznij do zagladniecia do skryptow, ja mialem podobny przypadek i po uruchomieniu ich edycji w mc (przycisk F4) pojawilaly sie na koncu linijek dziwne fistaszki "^" usunolem i dziala !!!!. A ponadto zagladnij do katalogu /var/log/massages na koncu po probie polaczenia powinienes widziec szczegoly tego co sie dzieje poza twoimi oczami :)


powodzenia
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Internet na USB - PROBLEM z inicjalizacją?????

Post autor: Vipera »

StarCruiser pisze:aby modem mógł być widziany muszę wpisać: "modprobe usbserial vendor=0x0403 product=0xcf58"
Wprowadź wpis do pliku /etc/modprobe.conf (lub /etc/modules.conf - w zależności od systemu)
Załatwi Ci to automatyczne ładowanie przy starcie systemu.
Więcej informacji o modprobe w manualu

Kod: Zaznacz cały

# man modprobe
StarCruiser pisze:nie mogę wprowadzić PIN'u, bo i jak jeśli ciągle wyświetlają się te robaczki.
Szukając narzędzia do zupełnie czego innego, natrafiłem na program gammu
Poza tym, że w końcu udało mi się uruchomić wymianę plików pomiędzy Nokią (i Siemensem) a kompem, znalazłem tam opcję wprowadzania PIN'u.
Trzeba jednak wyedytować (a najpierw stworzyć) plik .gamurc (w katalogu głównym użytkownika)
Dla większości modemów powinien on wyglądać mniej więcej tak:
-dla modemów AT)

Kod: Zaznacz cały

[gammu]
port = /dev/port_komunikacyjny
connection = at115200
-dla połaczenia via IrDA

Kod: Zaznacz cały

[gammu]
port = /dev/ircomm0
connection = irda
Poprawność konfiguracji sprawdzasz poleceniem:

Kod: Zaznacz cały

# gammu --identify
a PIN wprowadzasz poleceniem

Kod: Zaznacz cały

# gammu --entersecuritycode PIN twoj_pin
Więcej informacji znajdziesz w manualu

Kod: Zaznacz cały

# man gammu
StarCruiser pisze:Skrypty ze strony vipera zatrzymują się z informacją na końcu że "connect script failed"
Czasem pojawia się problem z tymi skryptami w iPlusie.
Spróbuj zastosować takie rozwiązanie:
należy otworzyć plik /etc/ppp/options i sprawdzić czy w pliku jest następująca linia (lub podobna):

Kod: Zaznacz cały

# lcp-echo-failure 4
Jeśli jest - należy ją usunąć albo wykomentować.
Należy się również upewnić czy opcji tej nie ma w innych plikach odczytywanych przy połączeniu, można to sprawdzić np. programem grep:

Kod: Zaznacz cały

# grep -r lcp-echo-failure /etc/ppp
I ostatnia uwaga:
WAŻNE - nadaj uprawnienia dla urządzenia innym użytkownikom niż root
pet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-01-02, 21:59
Lokalizacja: Szczecin

iplus modem comander 2 edge sa

Post autor: pet »

Jakim cudem udało ci się wykryć modem na tym porcie, ja już się męcze z tym od 2 miesięcy, próbowałem już przeróżnych sposobów ale nic, mam gotową konfigurację na ten modem kwestia wykrycia tylko na odpowiednim porcie. Proszę o pomoc!!!
ODPOWIEDZ