Dzielenie Neo

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hellracer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-06-30, 14:17
Lokalizacja: okolice Lublina

Dzielenie Neo

Post autor: hellracer »

Witam.

Chcielibyśmy z kumplem podzielić sobie Neo 512. Odległość od naszych domów to ok. 400m, widoczność dobra. Co będzie nam potrzebne, żeby nie stawiać serwera a móc kontrolować prędkości? Oczywiście niedużym kosztem.
Myśleliśmy nad antenami panelowymi, ale nie wiem, czy uzyskamy odpowiedni zasięg.

Jeszcze jedna kwestia, a mianowicie limity. Może ktoś bawi się w dzielenie Neo? Jak sie wzrabiacie z limitami? (Slyszalem, ze jak sie pusci wszystko przez proxy to nie zliczaja GB)
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Dzielenie Neo

Post autor: morion »

parabole na 400m no zapowiada się nieźle... do dzielenia neo potrzebny ci router ADSL, poza tym podział pasma możesz zrobić albo na tym routerze, albo na linuxie, czyli stawiasz mały serwerek z qos i firewallem, albo kupujesz manadżera pasma, np. planet BM500
jutro to dzis... tyle że jutro :)
hellracer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-06-30, 14:17
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: Dzielenie Neo

Post autor: hellracer »

Trochę za drogo.... A bez dzielenia pasma ma to jakiś sens?
wolfek
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-04-05, 13:27

Re: Dzielenie Neo

Post autor: wolfek »

Tymi parabolami to chcecie wróble smażyć po drodze ? Zakupcie sobie 2 przyzwoite Yagi 15dbi i nic więcej nie trzeba. Ja na swoich antenach yagi na 500 metrow mam sygnal 86%
www.doladowania.kraczkowa.pl - Bezpieczne i szybkie do?adowanie Twojego telefonu
bazyl
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2006-04-09, 08:29

Re: Dzielenie Neo

Post autor: bazyl »

To ja się dołącze do pytanie chcemy z kumplem też podzielić tylko odległość to 1 KM i prosił bym o łopatologiczne wujaśnienie co jak gdzie i za ile.
M COMANDER iPlus max dl 5.5 KB HELP
hellracer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-06-30, 14:17
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: Dzielenie Neo

Post autor: hellracer »

Neo jest, serwer jest, ale teraz taki problem: serwer stoi na parterze u mnie w domu. Mój komputer, czyli klient1 stoi na drugim końcu domu na piętrze, klient2 stoi 400m dalej (ten pójdzie przez antene panelową). Jakbym chciał swojego podpiąć kablem to musiałbym ponad 100m ciągnąć, więc jak te dwa kompy bezprzewodowo połączyć? Acha, i czy one będą się widziały?

I teraz inne pytanie: czy Celeron 400 Mhz wystarczy na serwer?
01KUBA

Re: Dzielenie Neo

Post autor: 01KUBA »

bazyl pisze:To ja się dołącze do pytanie chcemy z kumplem też podzielić tylko odległość to 1 KM i prosił bym o łopatologiczne wujaśnienie co jak gdzie i za ile.
po jednej stronie tej z łączem ap router lub serwer i ap a jako klient karta radiowa - antenki Jagi 15 dbi . koszt ok.500 -700 zł w zalezności od użytego sprzętu .
hellracer pisze:Neo jest, serwer jest, ale teraz taki problem: serwer stoi na parterze u mnie w domu. Mój komputer, czyli klient1 stoi na drugim końcu domu na piętrze, klient2 stoi 400m dalej (ten pójdzie przez antene panelową). Jakbym chciał swojego podpiąć kablem to musiałbym ponad 100m ciągnąć, więc jak te dwa kompy bezprzewodowo połączyć? Acha, i czy one będą się widziały?

I teraz inne pytanie: czy Celeron 400 Mhz wystarczy na serwer?
do 130 m kabel -inne rozwiązanie jest zbyt drogie a kabel to kabel .
wolfek pisze:Tymi parabolami to chcecie wróble smażyć po drodze ? Zakupcie sobie 2 przyzwoite Yagi 15dbi i nic więcej nie trzeba. Ja na swoich antenach yagi na 500 metrow mam sygnal 86%
te jagi to na komary ? -800m spokojnie idzie na panelach 8dbi
ODPOWIEDZ