Huawei E173 z Play i kartą Orange

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
joseph100
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-06-20, 10:51
Lokalizacja: Wschód

Huawei E173 z Play i kartą Orange

Post autor: joseph100 »

Witam.
W związku z tym ze to moj pierwszy post na forum witam serdecznie wszystkich userów. Na wstępie zanim opisze moj problem chciałbym zaznaczyć ze w kwestii modemów czy internetu od operatorów komórkowych jestem całkowicie zielony. Nigdy tego nie używałem bo nie było mi potrzebne, teraz sytuacją się zmieniła i proszę o poradę.

Mam modem Huawei E173 z playa. Nie wiem czy jest na nim simlock, ale wkladam karte z orange i poprzez aplikacje playa ktora sie instaluje widze liste kontaktów zapisanych na simie, wiec wnioskuje ze simlocka nie ma (no ale moze sie myle). Głównie chodzi o mi to by odpalic internet na tym modemie ale z wspominaną kartą orange. Jakie ustawienia itd. i czy w ogole się da tak czy trzeba cos zmieniac / wgrywac nowego. Wdzieczny bede za odpowiedz lub podpowiedz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Huawei E173 z Play i kartą Orange

Post autor: key »

<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Huawei E173 z Play i kartą Orange

Post autor: Pijo »

Ten modem nie ma simlocka. Orange i Play mają te same ustawienia , nic nie musisz zmieniać. Wkładasz kartę Orange i klikasz połącz - powinno działać.
joseph100
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-06-20, 10:51
Lokalizacja: Wschód

Re: Huawei E173 z Play i kartą Orange

Post autor: joseph100 »

Dziękuję panowie. Wszystko działa.
ODPOWIEDZ