Podłączenie Internetu do TV za pośrednictwem laptopa

Pozostałe kwestie techniczne (sprzętowe i programowe) dotyczące internetu radiowego - np. konfiguracja firewalli, antywirusów, przeglądarek internetowych.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pietro901604
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-10, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Podłączenie Internetu do TV za pośrednictwem laptopa

Post autor: pietro901604 »

Witam wszystkich na początku proszę o pomoc tych którzy się na tym znają.Posiadam telewizor LG 37LE7500 który chce połączyć z internetem za pomocą laptopa przewodem, przez kartę sieciową.Mój laptop łączy się z internetem bezprzewodowo przez modem usb Iplus.Laptop ma system Windows 7.Gdy podłącze kabel pokazuje sie połączenie lokalne lecz jest brak dostępu do internetu.a w TV gdy wezme automatyczne ustawienia IP to wyskakuje "Nie można połączyć się z siecią.Bramka nie jest podłączona.Adres jest błędny lub niedostępny" Lub jest ręczne ustawienie Ip lecz nie znam adresów Maski podsieci bramy sieciowej i serwera DNS.Jeszcze raz proszę o pomoc i czy w ogóle istnieje taka możliwość podłączenia tych urządzeń.Nie wiem czu to dobre miejsce do pisania tego tematu.prosze o przeniesienie jesli to nie tu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Podłączenie Internetu do TV za pośrednictwem laptopa

Post autor: YaHooo »

pietro901604 słowo kluczowe to <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7194" target="_blank">»ICS«</a> Musisz udostępnić połączenie iPlus na kartę sieciową. Adresy musisz wpisać ręcznie. Inaczej nie pójdzie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
pietro901604
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-10, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Re: Podłączenie Internetu do TV za pośrednictwem laptopa

Post autor: pietro901604 »

a gdzie mam znaleźć te adresy ? bo jak wpisuje w "cmd" ipconfig to nie wyskakują mi.i gdzie w Windows 7 mam wpisać te adresy ? bo nie bardzo wiem, w tym połączeniu lokalnym z tv ? jak tak to nie wiem dokładnie gdzie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Podłączenie Internetu do TV za pośrednictwem laptopa

Post autor: YaHooo »

pietro901604 czytałeś to co pisze w linku co Ci podałem?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
pietro901604
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-07-10, 20:57
Lokalizacja: Łódź

Re: Podłączenie Internetu do TV za pośrednictwem laptopa

Post autor: pietro901604 »

No tak tylko ze w win 7 troszke inaczej to wyglada i tu jest problem. do ktorej czesci tego tematu ja mam sie dokladnie dostosowac ? bo tam jest mowa o Iplusie ale podlaczenie przez wifi.a ja chce kablem
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Podłączenie Internetu do TV za pośrednictwem laptopa

Post autor: YaHooo »

Ogólny rarys tego co masz zrobić jest w tym poście, na początku http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=37990#37990
pietro901604 pisze:bo tam jest mowa o Iplusie ale podlaczenie przez wifi.a ja chce kablem
Robisz to analogicznie jak iPlus. Z tym, że udostępniasz nie iPlusa, a swoje połączenie internetowe, nie ma wi-fi, a na połączenie LAN.

Co do tego, że na Win7 jest inaczej. To nazwy opcji są bardzo podobne, jak nie takie same. Niestety teraz nie mam dostępu do Win7, więc nie podpowiem Ci co i jak.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ