Jak skonfigurować poprawnie TP-LINK TL-MR3420

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Groszeczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-04, 18:29
Lokalizacja: Szczecin

Jak skonfigurować poprawnie TP-LINK TL-MR3420

Post autor: Groszeczek »

Witajcie!

Kupiłem dziś swój pierwszy router TP-LINK TL-MR3420. Niestety mam problem z odpowiednia konfiguracja tego sprzętu. Podłączyłem swój modem sieciowy do routera, a router do komputera stacjonarnego no i jeszcze chciałem żeby laptop łapał siec bezprzewodową. Podłączyłem i skonfigurowałem router tak jak na instrukcji i tu się zaczynają schody. Na komputerze i jak laptopie nie ma neta, Laptop bez problemów połączył się z routerem no ale i tak nie dostępu do internetu.
Moim dostawcą jest TKTelekom. W routerze tez i aktualizowałem firmware ale i to tez nie pomogło. Bardzo proszę o pomoc, jakieś wskazówki.

Dodaje że podłączony jest do modemu SEPTRI T263R1U-A0
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak skonfigurować poprawnie TP-LINK TL-MR3420

Post autor: jarek999 »

Myśle że będziesz miał o wiele łatwiej jak wrzucisz sobie do niego Open-Wrt Gargoyle by Obsy, jest w wersji PL. Router musi mieć skonfigurowaną zakładkę WAN-tzn mieć wpisany adres IP, maskę sieci, bramę i DNS-y np.8.8.8.8, 8.8.4.4 lub ustawioną opcję automatycznego pobierania adresu DHCP, teraz jeżeli wcześniej modem dawał Ci adres np. 192.168.1.2 to przed konfiguracją połączenia WAN musisz zmienić adres routera-stworzyć swoją podsieć np.192.168.2.1 lub ustawić modem w tryb bridge i autoryzować połączenie na routerze-o ile modem posiada takową funkcję :)
jareq
Groszeczek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-04, 18:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak skonfigurować poprawnie TP-LINK TL-MR3420

Post autor: Groszeczek »

Już wczoraj rozwiązałem problem :)
Wystarczyło w routerze w zakładce LAN zmienić i IP 192.168.1.1 na 192.168.10.1
A siedziałem nad tym pół dnia :D
ODPOWIEDZ