Rozmowy lokalne po sieci lan/sieci telefonicznej

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skopek01
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-22, 12:56
Lokalizacja: Toruń

Rozmowy lokalne po sieci lan/sieci telefonicznej

Post autor: skopek01 »

Witam serdecznie.

Mieszkam w domku, a w domku obok mieszka moja rodzina.

Chcielibyśmy mieć możliwość łatwego, stałego i darmowego kontaktu telefonicznego między naszymi domami bez użycia komputerów (aparaty telefoniczne, słuchawki, itp.)..

W domu nr 1 jest telefon stacjonarny oraz neostrada. Z routera w domu nr 1 (TP-LINK TD-W8950ND) wychodzi kabel do routera w domu nr 2 (TP-LINK TL-WR740N). Dzięki temu rozdzielamy sobie neta i wszędzie mamy wifi.

Czy istnieje możliwość połączenia dwóch domów abyśmy mogli dzwonić do siebie w sieci wewnętrznej za darmo?

Pierwszy mój pomysł to puścić kabel telefoniczny od telefonu w domu nr 1 i podłączyć do telefonu w domu nr 2, tylko nie wiem czego jeszcze potrzeba.

Druga moja myśl to podpiąć coś pod oba routery i tak do siebie dzwonić.

Jeśli chodzi o kwestie telekomunikacyjne jestem totalnym laikiem więc proszę o wyrozumiałość i jak najprostsze wyjaśnienia.

Zależy nam, żeby do siebie dzwonić za darmo i żeby przygotowanie tego kosztowało jak najmniej.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozmowy lokalne po sieci lan/sieci telefonicznej

Post autor: Jo_gurt »

skopek01, a masz tam jakiegoś chodzącego 24h kompa? Wtedy można postawić np. Asteriska.

Zdaje się istnieje coś takiego jak peer-to-peer SIP, ale znam tylko hasło. Trzeba zapewne odpowiednie telefony VoIPowe.

Jeśli puścisz kabel telefoniczny to wystarczą dwa telefony z obsługą połączeń wewnętrznych (muszą mieć własne zasilanie).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Rozmowy lokalne po sieci lan/sieci telefonicznej

Post autor: wojteks »

Jo_gurt pisze:Jeśli puścisz kabel telefoniczny to wystarczą dwa telefony z obsługą połączeń wewnętrznych
Jeżeli odległość nie jest duża to słuchawki DECT zalogowane do jednej bazy powinny ten problem rozwiązać.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozmowy lokalne po sieci lan/sieci telefonicznej

Post autor: Jo_gurt »

O faktycznie, dobry pomysł. Założyłem większą odległość.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Rozmowy lokalne po sieci lan/sieci telefonicznej

Post autor: key »

wojteks pisze:Jeżeli odległość nie jest duża to słuchawki DECT zalogowane do jednej bazy powinny ten problem rozwiązać.
DECT miedzy dwoma budynkami dziala wzglednie. Wyprobowane.

Ja bym bral dwa telefony obslugujace VOIP i linie naziemna (n.p. http://www.ceneo.pl/9647872 http://www.ceneo.pl/13336674 ) i albo jakiegos gratisowego providera VOIP (sam uzywam actio.pl) albo router z wbudowanym serwerem.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Rozmowy lokalne po sieci lan/sieci telefonicznej

Post autor: Patryk »

key pisze:DECT miedzy dwoma budynkami dziala wzglednie. Wyprobowane.
Bez zabaw w nielegalne anteny zewnętrzne różnie to może wyglądać - tez wypróbowane :)
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozmowy lokalne po sieci lan/sieci telefonicznej

Post autor: jarek999 »

Druga moja myśl to podpiąć coś pod oba routery i tak do siebie dzwonić.
Można łatwo za pomocą telefonii VOIP stosując bramki lub telefony IP i zakładając konta u dostawców tej usługi. Mogę polecić 3 operatorów do takiej usługi:ifon.pl-dostajemy nr wewnętrzny np.55555 który nas nic nie kosztuje, halo-net.pl-u tego dostawcy dostajemy nr zewnętrzny np.222222222 który kosztuje 1zł na rok, actio.pl nr zewnętrzny za free-minus kiepskie wsparcie techniczne i bywają nocne nie zapowiedziane przerwy ;)
jareq
ODPOWIEDZ