Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: trybun »

edzia2392 pisze:chyba jednak chcialabym zrezygnowac z tej umowy skoro tak naprawde nic nie podpisalam odtyczace tej umowy.
No ale w czym oczekujesz pomocy? Skoro w taki czy inny sposób ta umowa podpisane przez internet nie spełnia Twoich oczekiwań to możesz ją w terminie do 10ciu dni rozwiązać, nawet bez podawania przyczyny.

Najlepiej przy zamawianiu czegoś przez net zrobić sobie wydruk formularza zamówienia i później porównać to z tym co przywiezie kurier, i gdy coś się nie będzie zgadzać to jej po prostu nie podpisywać.
Awatar użytkownika
Kawoszka
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-29, 20:48
Lokalizacja: Kolonia Zawada

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Kawoszka »

Ja poszłam do salonu Orange z przygotowanym wypowiedzeniem umowy. Obsługa była tak kochana, że nawet nie zaproponowali mi przedłużenia umowy :D
Orange na prawdę zaskakuje :hyhy:
nic nie działa jak powinno
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: ja.michal »

Jutro zmienia się z Orange? :rotfl:
lotar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-04-24, 08:40
Lokalizacja: Pisz

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: lotar »

Mi w salonie na pytanie o przedłużenie umowy , zaproponowano dodatkowe 3GB i nic więcej.
:klnie:
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Kacperoo »

lotar pisze:Mi w salonie na pytanie o przedłużenie umowy , zaproponowano dodatkowe 3GB i nic więcej.
:klnie:
Ja byłem wczoraj to mi zaoferowali router Axesstel MV610 za 129zł (bez zmiany limitu - obecnie mam 6GB). Kiedy to nowy klient ma za 99zł... i 5GB a jak przez neta zamówię to dodatkowe 1GB. Ale nie wiem czy jest jakaś aktywacja. Dla mnie trochę bez sensu by nowy klient miał lepiej od stałego. No ale takie życie.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: jarek999 »

Kacperoo pisze: Kiedy to nowy klient ma za 99zł... i 5GB a jak przez neta zamówię to dodatkowe 1GB. Ale nie wiem czy jest jakaś aktywacja. Dla mnie trochę bez sensu by nowy klient miał lepiej od stałego. No ale takie życie.
Nowy klient jak włączy myślenie to ma dualny modem HSPA+/CDMA AnyDATA ADU-890W za 3zł, 15GB limitu dziennego, darmowe noce, 30minut rozmów głosowych do Orange, 30SMS-ów za niespełna 59zł brutto przy umowie na 24m-m-ce w ofercie Free która działa na sieci CDMA. :ok:
jareq
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Kacperoo »

jarek999 pisze: Nowy klient jak włączy myślenie to ma...
Rozszerz temat. Daj jakiś link do oferty :) Owe urządzenie lepsze od Axesstela?
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: jarek999 »

Kacperoo pisze: Daj jakiś link do oferty :) Owe urządzenie lepsze od Axesstela?
Linku do szczegółowej oferty z ww modemem nie mogę dać bo działa to chyba na jakimś flash-u i strona później się nie otwiera. Proszę spojrzeć na ogólną ofertę Free http://www.orange.pl/kid,4002009449,id, ... ticle.html , wybierając zakup np. oferty 79-za 59zł z modemem, wrzuca nam opcję z Huawei, klikamy wybierz inny modem i pojawia się marka AnyDATA, ADU-890W. Zasadniczą różnicą między Axesstel a AnyDATA jest to że ten drugi nie ma funkcji routera jest dualnym modemem HSPA+/CDMA (moim zdaniem produkty tej marki są na wyższym poziomie odnośnie jakości i niezawodności). :ok:
jareq
usagi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 249
Rejestracja: 2010-02-27, 02:29
Lokalizacja: Pożdżenice

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: usagi »

Kawoszka pisze:Obsługa była tak kochana, że nawet nie zaproponowali mi przedłużenia umowy
Nie martw się. To samo było w Plusie. Konsultant, czekając na wydruk wypowiedzenia cały czas przekładał jakieś karty SIM w starym telefonie. :D Chociaż jak byłem tam za pierwszym razem to też o rabacie na abonament nie było nawet mowy. Zaproponowali superpromocję - nie zapłacę za aktywację karty. :rotfl2: Ale trzeba po prostu do tego przywyknąć.
Usagi
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Kacperoo »

jarek999 pisze:Zasadniczą różnicą między Axesstel a AnyDATA jest to że ten drugi nie ma funkcji routera jest dualnym modemem HSPA+/CDMA (moim zdaniem produkty tej marki są na wyższym poziomie odnośnie jakości i niezawodności). :ok:
Mi zależy na routerze. W domu wiele urządzeń które wymagają podłączenia z siecią (wifi/lan). Oraz o podłączeniu zewnętrznej anteny ze względu na warunki zamieszkania (totalny las).

Powiedzmy że to biorę ta ofertę, ową kartę którą dostałem mogę wsadzić do mojego obecnego Axesstela MV 410R?
Awatar użytkownika
Kawoszka
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-29, 20:48
Lokalizacja: Kolonia Zawada

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Kawoszka »

usagi pisze:Zaproponowali superpromocję - nie zapłacę za aktywację karty.
widzisz ale zaproponowali cokolwiek :D W moim przypadku Pani wzięła ode mnie wypowiedzenie, przeczytała, podstemplowała i powiedziała: Dziękuję to wszystko, do widzenia :D
nic nie działa jak powinno
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: jarek999 »

Kacperoo pisze: Mi zależy na routerze. W domu wiele urządzeń które wymagają podłączenia z siecią (wifi/lan). Oraz o podłączeniu zewnętrznej anteny ze względu na warunki zamieszkania (totalny las).
Powiedzmy że to biorę ta ofertę, ową kartę którą dostałem mogę wsadzić do mojego obecnego Axesstela MV 410R?
W zestawie powinna być uniwersalna karta SIM/R-UIM czyli net CDMA na Axesstel powinien śmigać (nie testowałem nie dam gwarancji). Co do routera to nie sądzę aby modem AnyDATA nie udało się uruchomić na: http://allegro.pl/asus-wl-500gp-premium ... 57780.html , instalując odpowiednie firmware (produkty AnyDATA nie są jakieś egzotyczne i od lat są support-owane przez Tomato DualWAN, Oleg, Koppel, Tomato Pandora, Open-Wrt...). Modem wspiera rev.B do 14Mbps przy CDMA. :)
jareq
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: ryba825 »

jarek999 pisze:Modem wspiera rev.B do 14Mbps przy CDMA.
Do 9,3 Mb/s dla CDMA.
Kacperoo
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-29, 14:35
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Kacperoo »

jarek999 pisze:W zestawie powinna być uniwersalna karta SIM/R-UIM czyli net CDMA na Axesstel powinien śmigać (nie testowałem nie dam gwarancji). Co do routera to nie sądzę aby modem AnyDATA nie udało się uruchomić na: http://allegro.pl/asus-wl-500gp-premium ... 57780.html , instalując odpowiednie firmware (produkty AnyDATA nie są jakieś egzotyczne i od lat są support-owane przez Tomato DualWAN, Oleg, Koppel, Tomato Pandora, Open-Wrt...). Modem wspiera rev.B do 14Mbps przy CDMA. :)
Powiem szczerze że mam mętlik w głowie. Może po prostu wezmę Axesstela 610 i albo będę żałować albo będę zadowolony.
Dziękuję za pomoc. :ok:
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: jarek999 »

ryba825 pisze:Do 9,3 Mb/s dla CDMA.
Jeżeli robisz sprostowanie i poprawiasz kogoś to rób to dokładnie: http://www.anydata.co.kr/English/produc ... 3&outorin= :faq:
jareq
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: ryba825 »

1. Osiągnął ktoś powyżej 9,3 Mb/s?
2. Jak bardzo prędkość podawana przez producenta jest teoretyczna?
3. Dlaczego Orange twierdzi, że tylko 9,3 Mb/s?
Awatar użytkownika
Kawoszka
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-29, 20:48
Lokalizacja: Kolonia Zawada

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Kawoszka »

9,3 Mb/s? U mnie nigdy takiej prędkości nie miał. W najlepszym wypadku miał 120 kb/s. Ale bardzo rzadko
nic nie działa jak powinno
lukion
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2010-10-21, 18:32
Lokalizacja: Brzoza

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: lukion »

Osiągnął ktoś powyżej 9,3 Mb/s?
Nikt tego przekroczy.
Dlaczego Orange twierdzi, że tylko 9,3 Mb/s?
:) Taką maja technologię 3x3.1Mb/s=9.3Mb/s.
9,3 Mb/s? U mnie nigdy takiej prędkości nie miał. W najlepszym wypadku miał 120 kb/s. Ale bardzo rzadko
"U ciebie" to nie cała Polska ,sa osoby które w tej technologi osiagają powyzej 5 Mb/s.
Awatar użytkownika
Kawoszka
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2012-08-29, 20:48
Lokalizacja: Kolonia Zawada

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Kawoszka »

Oj napisałam po prostu co było u mnie. Nie twierdzę zaraz że tak wszędzie jest :dobani:
nic nie działa jak powinno
lechu1777
Obserwowany
Posty: 140
Rejestracja: 2011-08-16, 13:30
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: lechu1777 »

Ciekawa opcja z tym Orange free i dualnym Anydata, ale na dzień dzisiejszy nie widze, żeby OpenWRT dało z nim radę. Jest chyba dosyć nowym modemem. Zapewne jest to możliwe, ale zajmie troche czasu dogranie wszystkiego, samo zaakceptowanie go przez ruter to nie wszystko, trzeba by jeszcze wymusić tryb CDMA.
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: jarek999 »

lechu1777 pisze:Ciekawa opcja z tym Orange free i dualnym Anydata, ale na dzień dzisiejszy nie widze, żeby OpenWRT dało z nim radę.
Open-Wrt w tym przypadku ustawiłem w końcu kolejki z firmware dla routera gdyż na ww Asusie można zainstalować chińskie Tomato-DualWAN które support-uje produkty AnyDATA, również chińskie Tomato-Pandora oraz Oleg-często aktualizowany. ;)
jareq
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: jarek999 »

lechu1777 pisze:ale na dzień dzisiejszy nie widze, żeby OpenWRT dało z nim radę. Jest chyba dosyć nowym modemem
Bardzo dobra wiadomość dla posiadaczy i potencjalnych nabywców ww modemu- modem jest uruchamiany i działa już CDMA na routerach z Open-Wrt! http://eko.one.pl/ P.S Oprogramowanie można bardzo łatwo wgrać przez GUI-www na popularne routery TP-Linka MR-3220, MR-3420. :)
jareq
lechu1777
Obserwowany
Posty: 140
Rejestracja: 2011-08-16, 13:30
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: lechu1777 »

Noi świetnie, posiadam MR3420 póki co z Nordiskiem, ale kończy mi się umowa w listopadzie, jeżeli bedzie ciekawa oferta 3G z opcją dualnego modemu CDMA orange i chociaż 6-7GB na miesiąc to zapewne przerzucam się znowu na Orange. Nordisk działa fajnie 1-1.5Mbps, ale 9,3Mbps to jednak spora różnica. Dam znać jak to śmiga za jakiś czas. Ale znając OpenWRT i Gargulca to będzie cud miód i orzeszki, raz ustawiony OpenWRT nie wymaga żadnej ingerencji. Tylkko dziwna sprawa: na stronie Orange jest napisane "Nowy Business Everywhere z modemem" w zakładce prędkość i zasięg: CDMA do 1Mbps. Czy to są stare informacje czy jak? A i w wyborze modemu dla usługi Orange Free nie ma do wyboru anydata...
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: centrix23 »

Tak pytam z ciekawości - przedłużał już ktoś umowę po raz trzeci? Jeżeli tak, to jakie warunki zaproponował Wam Orange. Pierwsi użytkownicy OFP powinni już coś wiedzieć. :cfaniak:
piotrekg3
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-01-13, 12:21
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: piotrekg3 »

centrix23 pisze:Tak pytam z ciekawości - przedłużał już ktoś umowę po raz trzeci? Jeżeli tak, to jakie warunki zaproponował Wam Orange. Pierwsi użytkownicy OFP powinni już coś wiedzieć.
Umowa kończy mi się w styczniu, dzwoniła ostatnio konsultantka do mnie ale niestety nic nowego mi nie zaproponowała. Dodam że za pierwszym przedłużeniem dostałem dodatkowe 3gb, za drugim 3gb + szczęśliwe godziny, miałem zamiar przedłużyć po raz trzeci, o ile zaproponuje mi jakąś zniżke na abonament albo dodatkowy pakiet gb, ale niestety nic nie dało się zrobić :( także chyba zrezygnuje.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: trybun »

centrix23 pisze:Tak pytam z ciekawości - przedłużał już ktoś umowę po raz trzeci? Jeżeli tak, to jakie warunki zaproponował Wam Orange. Pierwsi użytkownicy OFP powinni już coś wiedzieć. :cfaniak:
Nie wiem co prawda jak sytuacja wygląda w OFK, ale w OF przedłużałem umowę wielokrotnie. Trzy razy nawet wypowiadałem, a nikt mi nigdy nie zaproponował czegoś więcej niż to co było oficjalnie w ich ofercie. Sytuacja zupełnie inna niż np. w "Cyfrze+" gdzie dla zachęty pozostania ich klientem dostałem telewizor za 1 zł.
Lukas90
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-10-22, 12:47
Lokalizacja: nvm

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Lukas90 »

centrix23 pisze: 3gb + szczęśliwe godziny
czyli te szczęśliwe godziny dostałeś za darmo na cały okres umowy? Ja również będę przedłużał po raz drugi, internet mam prawie 3 lata. Czy oprócz 3gb limitu i szczęśliwych godzin da się załatwić modem z rev B. po niższej cenie?
kobrasek
Stały użytkownik forum
Posty: 117
Rejestracja: 2010-11-27, 17:52
Lokalizacja: białystok

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: kobrasek »

W marcu konczyła mi sie umowa w orange , słabe warunki były od konsultanta , a na stronie orange onlin były duze lepsze warunki i tam przedluzyłem 40zł 8 G i noce darmowe
kobrasek
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: centrix23 »

Dzisiaj dzwoniła konsultantka. 3GB + 3GB limitu, abo 49 zł i mv610 za 99 zł na 2 lata. W sieci jestem od II 2009. Identyczne warunki może dostać nowy użytkownik. Na razie podziękowałem...
arkoarek
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-01-20, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: arkoarek »

centrix23 pisze:Dzisiaj dzwoniła konsultantka. 3GB + 3GB limitu, abo 49 zł i mv610 za 99 zł na 2 lata. W sieci jestem od II 2009. Identyczne warunki może dostać nowy użytkownik. Na razie podziękowałem...
nowy klient nie dostanie 3+3 a same gołe 3
ODPOWIEDZ