Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: piori »

centrix23 pisze: 3GB + 3GB limitu, abo 49 zł i mv610 za 99 zł na 2 lata. W sieci jestem od II 2009
Trzeba było głośno parsknąć śmiechem w słuchawkę :dobani:
Niedługo sam w końcu będę mógł zanieść wypowiedzenie do salonu, już nie mogę się doczekać :hyhy:
arkoarek pisze:nowy klient nie dostanie 3+3 a same gołe 3
To sprawdź jeszcze raz. Przy nowym zamówieniu online są dokładnie takie same warunki, jak zaproponowano koledze centrix23.
A przykładowo w Cyfrowym Polsacie, Plusie oraz w Play jako nowy klient za te same pieniądze dostajemy 12 GB.
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: centrix23 »

piori pisze:Przy nowym zamówieniu online są dokładnie takie same warunki, jak zaproponowano koledze centrix23.
Dokładnie to miałem na myśli. 5GB standard + 1GB jeśli zamówimy online.
piori pisze:Trzeba było głośno parsknąć śmiechem w słuchawkę
Chyba trafiłem na świeżynkę bo, dziewczyna nie za bardzo ogarniała temat, recytując większość swojej wypowiedzi z kartki. Nie chciałem jej za bardzo stresować :cfaniak:
piori pisze:A przykładowo w Cyfrowym Polsacie, Plusie oraz w Play jako nowy klient za te same pieniądze dostajemy 12 GB.
Ostatnio w okolicach pojawiło się Aero, jest pozwolenie lte, wiec Orange będzie się musiał sprężyć by utrzymać swoich dotychczasowych klientów.
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: piori »

Do końca mojej umowy zostały już niespełna 3 miesiące i dziś zadzwonił do mnie konsultant, zaproponował 12-miesięczną umowę z 9 GB limitu, bez sprzętu, 49 zł/m-c. Powiedziałem, że niestety sprzętu nie mam, już ponad 2 miesiące czekam na wymianę mojego obecnego routera, miał być w zeszłym tygodniu i nadal nie ma. Pan stwierdził, że w ramach wymiany pewnie dostanę nowszy model (MV610) i jak tylko sprawa się wyjaśni to ponownie zadzwoni z ofertą. Jakby dorzucili jeszcze 3 GB to chyba byłoby już ciekawie...

EDIT
Dziś (piątek) zajrzałem na orange.pl i widzę, że jednak w Orange ktoś (wszyscy?) ma problemy z myśleniem :dobani: Oferta "Free bez modemu" jest dużo korzystniejsza od tego co mi proponował Pan konsultant po dwóch latach płacenia rachunków :klnie:

http://www.orange.pl/kid,4002009449,id, ... ticle.html - dostajemy JAKO NOWY KLIENT 15 GB limitu za 50,56 zł i do tego możemy korzystać z technologii zarówno 3G jak i CDMA.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: ryba825 »

http://www.telepolis.pl/news.php?id=26984 Jak ktoś zainteresowany przedłużeniem OFP, to niech wyciąga więcej GB.
Tanoy
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-13, 17:12
Lokalizacja: Okolice Gniezna

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Tanoy »

Witam czy ktoś z was przedłużał już umowę na nowych warunkach. Tzn przy pierwszym przedłużeniu było 3Gb+3Gb teraz zwiększyły się limity, chodzi mi o przedłużenie umowy przez internet :zdrowko:
SYMBIOZA
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2012-12-07, 10:24
Lokalizacja: las

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: SYMBIOZA »

Ja przedłużałem kilka dniu temu,
przez internet dostałem 3+5 czyli 8GB...cena 49zł/miesiąc
Pobrałem też za 99 zł nowy router mv610r.....i u mnie bardzo wzrosły prędkości....aby tak dalej
pozdrawiam :)
kukuła disco
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: bdkacz »

8GB za 49 to może teraz dostać Kowalski z ulicy (a jak zamówi via net to nawet 9GB),także żadna łaska. Powinni dąć przynajmniej z 12GB
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: centrix23 »

bdkacz pisze:8GB za 49 to może teraz dostać Kowalski z ulicy (a jak zamówi via net to nawet 9GB),także żadna łaska. Powinni dąć przynajmniej z 12GB
Dzisiaj dzwoniła konsultantka z Działu Utrzymania Klienta. Jej propozycja 9GB. Mój staż w OFP to prawie 4 lata. Na moją spokojną uwagę, że te warunki są tożsame z warunkami jakie otrzymuje nowy klient, oburzona odparła, że jestem w "wielkim błędzie". No to proszę, żeby wyprowadziła mnie z tego błędu i pytam ją jakie warunki otrzymuje nowy klient. Niestety nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie, powtarzając, że "jestem w błędzie", że "nie rozumiem po co ona dzwoni" i żebym sobie sprawdził na stronie Orange :gwiazdki: Do tego ten roszczeniowy, wręcz chamski ton wypowiedzi. Nie mam zwyczaju prowadzić rozmów w taki sposób, więc rozłączyłem się życząc miłej Pani sukcesów na zajmowanym stanowisku. Być może gorszy dzień, być może brak kompetencji. Przepraszam za ten częściowy OT, ale pierwszy raz spotykam się z takim podejściem do klienta. I nie chodzi tutaj o oferowane warunki przedłużenia umowy. :cfaniak:
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Throu »

bdkacz pisze:8GB za 49 to może teraz dostać Kowalski z ulicy (a jak zamówi via net to nawet 9GB),także żadna łaska. Powinni dąć przynajmniej z 12GB
Czy masz jakieś wiarygodne informacje odnośnie tego, że jest możliwość wynegocjowania takiej oferty, czy tylko rzuciłeś swoje zdanie ile "powinni dać"?

Zastanawia mnie bowiem mocno ile prawdy, a ile fantazjowania jest w tych różnych internetowych legendach jakoby komuś udało się przedłużyć umowę na warunkach dużo lepszych niż standard.

W Orange Freedom Pro ten standard wyglądał tak: (będę opierał się na starej ofercie bo z obecnej jeszcze za mało danych by się na niej opierać)

1. Przedłużając w salonie - podnosili limit o 3GB (przynajmniej w ofertach abo 49 zł i 69 zł, o wyższych nic nie wiem)
2. Przedłużając przez neta - podnosili limit o 3GB+1GB (czyli razem 4, ten jeden dodatkowy właśnie za przedłużenie przez neta)

I to wszystko. Sam przedłużałem umowę już dwukrotnie (zawsze bez modemu, czyli teoretycznie powinienem się kwalifikować do dużo lepszej oferty) i nic ponad 3+1 nie udawało mi się urwać mimo niezłomnej postawy. Otrzymywałem zawsze info, że to jest max. co mogą dać i więcej za chiny ludowe się nie da. Więc jak to z tym jest? Da się wynegocjować wyższy limit czy nie? bo sprawa ta obrosła już w legendę jak Yeti - że niby jest a nikt go nie widział na 100%, tak tutaj niby się da uzyskać lepsze warunki, a nie znam nikogo kto by takie posiadał.

Za pół roku czeka mnie 3 przedłużenie i chciałbym wiedzieć czy mam iść w zaparte i do oporu negocjować z różnymi konsultantami jeśli każdy kolejny będzie znowu proponował ten standard (teraz to będzie wyglądało trochę inaczej niż 3+1GB z uwagi na zmianę oferty) i zarzekał się, że więcej się nie da? Ma ktoś w ogóle informację jaki był ten mityczny maksimum w starej ofercie? (ile max. mogli naprawdę dać)

PS: proszę o dyskusję tylko odnośnie przedłużeń Orange Freedom Pro, zgodnie z tematem. Orange Free mnie na razie nie interesuje.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: krystianb »

Throu pisze:Czy masz jakieś wiarygodne informacje odnośnie tego, że jest możliwość wynegocjowania takiej oferty, czy tylko rzuciłeś swoje zdanie ile "powinni dać"?
http://www.orange.pl/kid,4002009501,id, ... ticle.html Zamiast filozofować byś sam poszukał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Throu »

krystianb pisze:
Throu pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
http://www.orange.pl/kid,4002009501,id, ... ticle.html Zamiast filozofować byś sam poszukał.
Zamiast filozofować to byś lepiej przeczytał dokładnie mój post bo widzę umiejętność czytania ze zrozumieniem chyba u kolegi szwankuje.

Ok, uproszcze pytanie do maksimum - czy w ramach starej oferty znane są komukolwiek przypadki wynegocjowania więcej niż 3+1GB?

Do oferty nowej się nie odnosze bo wiadomo, że teraz ten standard przedłużeń będzie wyglądał inaczej - przyjmijmy, że to będzie 3+5GB (salon) i 3+5+1 (online) lub też odpowiednio 3+9 / 3+9+1 - abo 49. To jaki będzie ten standard wyjdzie w praniu za kilka miesięcy jak więcej ludzi poprzedłuża, więc jeszcze go nie określam dokładnie. Jednak sprowadzając to do treści mojego pytania, ciekawi mnie czy da się wynegocjować więcej niż standard? (obojętnie ile on będzie wynosił)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Throu, łącznie zmieniany 1 raz.
Tanoy
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2011-01-13, 17:12
Lokalizacja: Okolice Gniezna

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Tanoy »

Witam ja przedłużałem w salonie druga umowa i wyszło 3+6 pytałem się czy coś więcej da się ugrać nie ma szans tak samo wyglądała sytuacja przez telefon.Chyba że ktoś miał więcej szczęścia i urwał więcej :zdrowko:
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: piori »

Throu pisze:czy w ramach starej oferty znane są komukolwiek przypadki wynegocjowania więcej niż 3+1GB?
A czy są znane jakiekolwiek przypadki przedłużania nowej oferty, skoro istnieje ona dopiero ok. miesiąc? Chyba jeszcze nikomu umowa z nową ofertą nie zdążyła się skończyć i wszystkie przedłużenia dotyczą starych umów...

Nie da się raczej podpisać nowej umowy na starych warunkach, jak chcesz na nich pozostać to po prostu przechodzisz na czas nieokreślony i płacisz 129zł za 3GB :rotfl:
Ja mam "starą" ofertę 3GB (+1GB za zamówienie online) i jak wyżej napisałem konsultant przez telefon wciskał mi 9GB, mimo że o nic go nie prosiłem i wcale nie chciałem z nim gadać o przedłużeniu, tylko o tym kiedy wróci mój router z reklamacji. Teraz specjalnie dla Ciebie sprawdziłem na orange.pl opcję przedłużenia umowy i dają mi, cytuję:
prezent dla Ciebie

Pakiet złotówek 20

Orange Freedom Pro plus 5 GB (prop)
czyli w sumie też 9GB.
Jak tylko odzyskam router z serwisu to idę z wypowiedzeniem do salonu i oczywiście napiszę w tym temacie co wówczas mi zaproponują. Jak z serwisu dostanę sprzęt rev.B (co sugerował mi konsultant przez telefon) to podpiszę nową umowę Orange Free, gdzie bez proszenia dają nowym ludziom 15GB za 50 zł (umowa na 12 m-cy bez sprzętu). A jak dostanę MV510 (bo taki oddałem) to sprzedam go i zmieniam operatora.
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: trybun »

piori pisze:podpiszę nową umowę Orange Free, gdzie bez proszenia dają nowym ludziom 15GB za 50 zł (umowa na 12 m-cy bez sprzętu) .
Całe Orange - dla nowych klientów jest umowa na 12 miesięcy w opcji "bez modemu", a dla starych najniższy czas umowy to 16 miesięcy.. No i tym samym stracili we mnie klienta.
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Throu »

piori pisze:A czy są znane jakiekolwiek przypadki przedłużania nowej oferty, skoro istnieje ona dopiero ok. miesiąc? Chyba jeszcze nikomu umowa z nową ofertą nie zdążyła się skończyć i wszystkie przedłużenia dotyczą starych umów...
Dzięki za odpowiedź, ale czytaj proszę posty do końca, bo o tym samym co Ty wyżej - napisałem w końcowej części swojego wpisu:
Throu pisze:Do oferty nowej się nie odnosze bo wiadomo, że teraz ten standard przedłużeń będzie wyglądał inaczej (...) To jaki będzie ten standard wyjdzie w praniu za kilka miesięcy jak więcej ludzi poprzedłuża
Jesteś już drugą osobą, która nie zrozumiała treści mojego pytania, więc nie będę kontynuował dalej tego wątku bo jeszcze troche i dojde do wniosku, że pisze po chińsku i stąd problemy z komunikacją :gwiazdki: Jak to będzie przy przedłużeniu przekonam się sam gdy nadejdzie ten upragniony czas, każdemu życze jak najlepszych i jak najwyższych limitów a najlepiej oferty bez limitu. Btw. ciekawe czy taka pojawi się kiedyś w OFP? :hyhy:
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: piori »

Dziś pracownicy orange w moim przypadku przelali czarę goryczy. Najpierw 3 miesiące czekania na wymianę routera, potem okazało się, że dostałem taki sam wadliwy bubel jaki oddałem i pewnie znowu będę się bujał z reklamacją... A przed chwilą emailem dostałem odmowę zwrotu kosztów abonamentu za czas przez który trzymali mój router czekając na nowy. A tak mnie w salonie zapewniano gdy oddawałem i potem odbierałem router, że zwrócą koszty :dobani:
Tak się traktuje klienta po 2 latach płacenia rachunków. :papa: orange
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: centrix23 »

piori pisze:A przed chwilą emailem dostałem odmowę zwrotu kosztów abonamentu za czas przez który trzymali mój router czekając na nowy.
Dziwna sytuacja... Jakieś półtora roku temu, też pisałem o anulowanie części abonamentu, za czas przebywania modemu w serwisie. Po rozpatrzeniu reklamacji zadzwonił konsultant, że mam oczekiwać pisemnej odpowiedzi od Orange i że będzie ona negatywna, ponieważ Oni nie odpowiadają za sprzęt (w sensie modem), a ciągłość świadczenia usługi (internet) była przez nich w tym czasie zachowana. Następnie jednak dodał, że Orange dba o swoich klientów i w trosce o "dobre relacje" przyjmuje reklamacje. :zdziwko: Konsultant kazał tylko dosłać skany karty gwarancyjnej modemu i opinie serwisu. Po przesłaniu tych dok. przyszło pismo, że w ramach "rekompensaty"nie muszę opłacać następnej faktury . Modem był w serwisie równy miesiąc. :cfaniak:
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: jarek999 »

centrix23 pisze: Dziwna sytuacja... Jakieś półtora roku temu, też pisałem o anulowanie części abonamentu, za czas przebywania modemu w serwisie. Po rozpatrzeniu reklamacji zadzwonił konsultant, że mam oczekiwać pisemnej odpowiedzi od Orange i że będzie ona negatywna, ponieważ Oni nie odpowiadają za sprzęt (w sensie modem), a ciągłość świadczenia usługi (internet) była przez nich w tym czasie zachowana.
Swoiste kuriozum-to nie jest sprzęt ogólnodostępny, spełniające określone standardy uniwersalne dla wszystkich opów jak tj. w przypadku telefonów komórkowych (produkowany na zamówienie konkretnego operatora w ramach jego koncesji na częstotliwości, dystrybuowany z logo Orange, również ten z nieoficjalnej dystrybucji). Nie odpuszczać pisać reklamacje i interwencje w UOKiK oraz UKE. :]
jareq
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: piori »

Mając jednak na uwadze naszą współpracę w drodze wyjątku podjęliśmy decyzję o przychyleniu się do Pana wniosku o anulowanie opłat abonamentowych naliczonych we wskazanym okresie niedostępności urządzenia. Saldo konta po uwzględnieniu korekty wykazuje kwotę 137,75 zł nadpłaty. Podkreślam jednak, że powyższa decyzja została podjęta w drodze wyjątku - chcieliśmy w ten sposób podkreślić dbałość naszej Spółki o Pana zadowolenie z korzystania z usług Orange.
To fragment maila, który dostałem wczoraj po 22-giej, odczytałem dopiero teraz. Do końca umowy zostało mi 2 miesiące, więc jak nie przedłużę, to zostawię tam nadpłatę. Przewidywałem, że tak właśnie będzie, tzn. zwrócą kasę nie na moje konto bankowe, ale na poczet przyszłych rachunków i wstrzymywałem się z płatnością ostatniego rachunku do ostatniej chwili (termin płatności miałem do 18 grudnia), czekając na odpowiedź w tej sprawie. Oczywiście odpowiedź przyszła 2 dni za późno... ale lepsze chociaż te ostatnie 2 rachunki niż nic.
Nie wiem, czy dla wszystkich robią takie wyjątki, czy akurat to że za 2 miesiące kończy mi się umowa wpłynęło na decyzję o uznaniu reklamacji, ale niech będzie to ostrzeżeniem dla osób oddających sprzęt do naprawy.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Orange Ekspert »

W każdym momencie możesz zlecić zwrot nadpłaty którą masz na koncie poprzez kontakt telefoniczny z BOK. Koniecznie musisz podać kod abonencki dla konta. Możesz też bezpośrednio skierować dyspozycję pisemną na numer faksu 0-22 5887883 lub listownie. Pozdrawiam Ania
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: centrix23 »

Witam,
Dzisiaj po raz kolejny dzwonił konsultant z propozycją przedłużenia umowy. Umowa byłaby przedłużana trzeci raz. W sumie w sieci jestem prawie 48 m-cy. Warunki jakie zaproponował - 9GB bez żadnych dodatkowych bonusów. Ogólnie ciężko coś wynegocjować więcej. Umówiłem się z nim na jutro i chyba zdecyduje sie na podpisanie umowy na 24 m-ce, głównie ze względu na mv610. Internet działa w sumie przyzwoicie, a dodatkowy modem przyda się w razie awarii leciwego mv410. Pozdrawiam :cfaniak:
dawidjjj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2013-01-17, 19:23
Lokalizacja: Konin

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: dawidjjj »

Mi zaproponował to samo max 9gb i tylko to.Chcialem odniego wyciagnac jeszcze z jakies 1gb + darmowe szczesliwe godziny ,ale on mi powiedzial ,ze z checia by mi je dal ,ale nie ma takich praw i nie moze tyle dac....
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: matek451 »

Nic nie ugracie bez wypowiedzenia umowy. Tylko DUK ma uprawnienia do zwiększenia limitów i dawania rabatu. Wałkowane wielokrotnie. Nie rozumiem waszych oporów w kwestii wypowiedzenia umowy, nic nie można stracić , tylko same zyski.
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: droga77 »

Hej wszystkim.
Kończy mi się umowa w Orange Freedom Pro.
I mam parę pytań:
1 Czy mogę zmienić taryfę na Orange Free ?
2 Jak się da to karta dualna z taryfy Orange Free będzie działać z modemem Axesstel MV 610 ?
3 Chcę wziąć umowę jak w tym linku http://www.orange.pl/portal/commerce/wi ... =81828#cur O co chodzi z tym że po dwunastu miesiącach będę płacił więcej jak mam umowę zaznaczoną na dwanaście miesięcy. Czyli po tym czasie nikt z orange nie zadzwoni aby przedłużyć umowę lub nie będę mógł zmienić oferty, taryfy na inną na przykład na Orange Freedom Pro ?
Przepraszam za błędy
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: piori »

Niedawno przechodziłem z OFP do OF, więc odpowiem:
1. Nie, trzeba rozwiązać umowę i zawrzeć nową.
2. Tak, ale zazwyczaj trzeba poprzez BOK aktywować profil CDMA, w moim przypadku trwało to poniżej godziny.
3. Link nie działa właściwie na innym komputerze niż Twój (po pewnym czasie na Twoim też przestanie działać), ale generalnie wszystkie umowy są tak skonstruowane, że podstawowy abonament jest wyższy i dostajemy jakąś "promocję". Zajrzyj do swojej umowy - już dokładnie nie pamiętam kwot, ale przy abonamencie tym ~50zł po zakończeniu umowy jego wysokość wzrasta do ~120zł. Jest to zabezpieczenie dla operatora. Chodzi o to, że dostajemy na okres umowy rabat, w przypadku zerwania umowy z naszej winy operator może żądać zwrotu tego rabatu. Dlatego kary za zerwanie umowy są tak wysokie - wynikają właśnie z tego rabatu oraz opłaty aktywacyjnej (często również "promocyjnej"). Także spokojnie, jest to standardowa umowa i na pewno ktoś zadzwoni i będziesz mógł przedłużać umowę, oczywiście korzystając z kolejnych "promocji".
derek
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2011-07-07, 18:36
Lokalizacja: made in poland

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: derek »

Witam, wypowiedzenie złożone - telefon z działu utrzymania i propozycje - umowa na 12 miesięcy abonament 40,00 zł brutto, 9 GB limitu, oferta bez urządzenia i szczęśliwych godzin. Wariant nr 2 - oferta z ruterem mv 610 cena za urządzenie 99 zł, umowa na 24 miesięcy, limit 9 GB + szczęśliwe godziny, cena 47,50 miesięcznie. Nie mam parcia na zawarcie umowy - bawimy się dalej. :ok:
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: piori »

Dobra oferta (50zł za 29GB na 12 m-cy) dla osób ze sprzętem, którym kończy się umowa: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=38237
zbychu1314
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-06-24, 15:58
Lokalizacja: Mława

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: zbychu1314 »

Mam pytanie odnośnie powyższej oferty. Czy jeśli na allegro zakupię sobie router axesstel mv610vr i włożę do niego kartę z Orange Free to czy taki zestaw będzie działał? Czy dodatkowo trzeba jeszcze coś może zrobić (w moim rejonie występuje jedynie CDMA) ? Obecnie mam OFP i w ramach przedłużenia oferują mi 9GB za 50zł :/ a w Orange Free za tą samą cenę 29GB :D Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Orange Ekspert »

@zbychu1314, karta SIM dualna z oferty Orange Free z dostępnym profilem CDMA będzie mogła obsługiwać Twój router. Dostępne są również w ofercie modemy do usługi Orange free wykorzystujące obydwa profile GSM oraz CDMA przykładem może być AnyData ADU-890W: http://oran.ge/15H06ik

Pozdrawiam
Patryk
Orange Ekspert.
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Throu »

Pytanie do Orange Ekspert - a jak wygląda sprawa z PINem do kart Orange Free? Tzn. podobnie jak w OFP również i w OF nie da się wyłączyć żądania wpisywania pinu? Z tego co wiem jest możliwość wysłać pisemne żądanie do BOK, ale swoją drogą uważam to za absurd. W zwykłych telefonach można bez problemu włączać/wyłączać wpisywanie pinu a w ofertach internetowych taki kaganiec :dobani: gdzie tu sens i logika? Orange tłumaczy się dbałością o bezpieczeństwo, tylko ciekawe co potencjalnemu złodziejowi łatwiej ukraść - telefon, który można zwinąć z kieszeni w autobusie, tramwaju, itp, itd czy modem/router leżący cały czas w domu? Według logiki Orange wychodzi, że modem/router i dlatego żądania pinu nie da się wyłączyć, doprawdy ciekawa logika :]
ODPOWIEDZ