Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rtk1994
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-31, 19:27
Lokalizacja: Sadoleś

Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: rtk1994 »

Witam. Mam kilka pytań odnośnie zakończenia się mojej umowy Orange Freedom Pro.

1. Czy nie robiąc nic umowa zostaje zamieniona na czas nieokreślony a wysokość abonamentu nie zmienia wartości i nie dostane dodatkowych 3 GB limitu?

2. Czy gdy przedłużę umowę o 12 miesięcy i nie wezmę drugiego routera to obecny(MV 410r) zostanie na gwarancji Orange (miałem już do 2 lata)?

3. Po jakim czasie mogę się zdecydować na przedłużenie umowy od zakończenia dotychczasowej?

Proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuję. :)
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: bdkacz »

1) Zgodnie z regulaminem umowa przechodzi na czas nieokreślony z limitem 3GB i ceną 129zł/m-c
2) Gwarancja wynosi 24 m-ce od daty zakupu i nie ma znaczenia przedłużenie lub nie umowy z Orange
3) Jeśli chodzi o to po ilu m-cach bycia na nieokreślonym nie można już skorzystać z oferty dla przedłużających (np limit 6 GB) tylko jest się traktowanym jak nowy klient to trudno powiedzieć,bo regulaminu(ów) tej oferty nie ma w sieci. A w nim zapewne jest podane do kogo adresowana jest promocja.
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: orange to zloo »

Wszystko się zgadza tylko opłata pozostaje ta sama 49 zł
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: bdkacz »

Na postawie którego punktu regulaminu wnioskujesz,ze pozostaje ta sama ? Bo wg regulaminu który ja znam to umowa przechodzi na czas nieokreślony a co za tym idzie z cenami jak za czas nieokreślony (tak smao jak to ma miejsce w przypadku np Neostrady).
orange to zloo
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-19, 18:09
Lokalizacja: łódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: orange to zloo »

Wnioskuje z tego że sam przedłużałem 2 miesiące po skonczeniu poprzedniej umowy i płaciłem tyle samo, a kolega rtk1994 najlepiej niech idie do salonu i tam sie wszystkiego dowie na pewno.
Awatar użytkownika
bluecrush
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2006-04-25, 06:15
Lokalizacja: /dev/null

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: bluecrush »

niedlugo tez konczy mi sie orange free pro za 49zl, proponuja cos ciekawego przy przedluzaniu??
Samsung Galaxy S6 | OFnK
AdrianB
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-09-06, 15:41
Lokalizacja: WLKP

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: AdrianB »

Witam, mam pytanko dotyczące tego czy kończącą się umowę na OFP można wypowiedzieć w inny sposób niż w salonie Orange? Wczoraj byłem w salonie Orange i chciałem wymówić umowę, która jest na mojego ojca. Jednak pani w salonie powiedziała mi, że do tego potrzebna jest osoba na którą jest umowa. Umowa kończy mi się 13 listopada, a ojciec przyjedzie dopiero na koniec października, a nie chcę żeby automatycznie przedłużyli mi umowę. Czy można jakoś inaczej złożyć wypowiedzenie?
Awatar użytkownika
kkrzysiek1234
Stały użytkownik forum
Posty: 117
Rejestracja: 2010-04-15, 15:34
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: kkrzysiek1234 »

Nie wiem jak jest z tym w orange ale do t-mobille można wysyłać pismo o wypowiedzenie umowy.
Orange Freedom Pro (CDMA)/ Play Online (GPRS EDGE UMTS HSDPA)
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Yanusz »

kkrzysiek1234 pisze:Nie wiem jak jest z tym w orange ale do t-mobille można wysyłać pismo o wypowiedzenie umowy.
Ale na piśmie o wypowiedzenie umowy musi widnieć podpis abonenta, zgodny ze wzorem podpisu na umowie.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
Awatar użytkownika
kkrzysiek1234
Stały użytkownik forum
Posty: 117
Rejestracja: 2010-04-15, 15:34
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: kkrzysiek1234 »

Szczerzę to wątpię w to że oni to sprawdzają. ( z doświadczenia) :cfaniak:
Orange Freedom Pro (CDMA)/ Play Online (GPRS EDGE UMTS HSDPA)
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Yanusz »

Zależy od pracownika, ale sieci zwłaszcza jeśli chodzi o zatrzymanie przy sobie abonenta są dosyć skrupulatne. Kiedyś wypowiadałem umowę w Orange i na wypowiedzeniu postawiłem parafkę. Nie przyjęli tego, bo podpis nie był zgodny z tym na umowie.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
Awatar użytkownika
kkrzysiek1234
Stały użytkownik forum
Posty: 117
Rejestracja: 2010-04-15, 15:34
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: kkrzysiek1234 »

Ja na początku tego roku miałem problem podobny do tego co miał AdrianB. Musiałem wypowiedzieć umowę w erze 2 razy (telefon i internet) i nikt się nie czepiał podpisu, ale możesz mieć racje może po prostu miałem szczęście.
Orange Freedom Pro (CDMA)/ Play Online (GPRS EDGE UMTS HSDPA)
grzechotnik
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-10, 17:37
Lokalizacja: Zamienie k/w-wy

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: grzechotnik »

bdkacz pisze:Na postawie którego punktu regulaminu wnioskujesz,ze pozostaje ta sama ? Bo wg regulaminu który ja znam to umowa przechodzi na czas nieokreślony a co za tym idzie z cenami jak za czas nieokreślony (tak smao jak to ma miejsce w przypadku np Neostrady).
Jestem już 9 miesięcy na umowie na czas nieokreślony i płace 49zł.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez grzechotnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzechotnik
ss79
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2008-05-08, 10:45
Lokalizacja: okolice Opola

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: ss79 »

Za niecałe trzy miesiące kończy mi się druga umowa na OFP i wczoraj dzwonili do mnie z Orange przedstawiając trzy opcje przedłużenia umowy:
1. Nowa umowa na 12 miesięcy, abonament 49 zł, 3+3 GB danych - bez modemu.
2. Nowa umowa na 30 miesięcy, abonament 49 zł, 3+3 GB danych - router MV510 za 25 zł.
3. Nowa umowa na 36 miesięcy, abonament 49 zł, 3+3 GB danych - router MV510 za 1 zł.
Próbowałem troszkę negocjować, ale podobno nie mają możliwości, by dołożyć jeszcze, np. Szczęśliwe godziny, chociaż kilkakrotnie konsultantka rozmawiała ze swoim przełożonym.
Nie pomogło nawet powoływanie się na to, że w Orange Free za 49 zł, 5GB (zakup przez internet) i Szczęśliwe godziny dostaje teraz każdy nowy klient.
Poprosiłem o tydzień na podjęcie decyzji. Pomyślę, czy jednak nie warto przejść na Orange Free, chociaż MV410 ma już 3 latka i przydałby się sprzęcik na wypadek awarii.
Taka ciekawostka, że byłem dziś w salonie, by sprawdzić czy tam nie dostanę czegoś lepszego, jednak tu, w przypadku umowy z modemem dostałbym tylko 3GB i chyba sprzęt odrobinę droższy, ale nie słuchałem już jej dokładnie - miała takie niebieskie oczka ;)
Przez internet, próbując przedłużyć umowę, nie mam żadnego modemu do wyboru :/
A jak wyglądają Wasze negocjacje? Udało się komuś wywalczyć coś więcej? A może jednak ... Free?
Pozdrawiam
G
grzechotnik
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2009-01-10, 17:37
Lokalizacja: Zamienie k/w-wy

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: grzechotnik »

Ja wypowiedziałem umowe w salonie i zadzwoniła pani prponując to co powyżej, plus dodatkowo elektroniczną ramke do zdjęć.
Grzechotnik
steven
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-07-19, 21:16
Lokalizacja: olsztyn

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: steven »

Dziś do mnie dzwonił przedstawiciel z Orange i zaproponował warunki na następną umowę ( trzecią ) na OFP:
-abonament 49 zł
-limit +3GB czyli miałbym już 9GB
-20 zł na rozmowy w Orange doliczone do abonamentu (pozostało to samo)
-15 zł rabatu od faktury z Orange
-umowa na min rok bez wymiany modemu

lub modem Axesstel MV411 za 39 zł z umową na min 2,5 roku i reszta jak wyżej.

Pozd.
Ostatnio zmieniony 2011-11-05, 11:39 przez steven, łącznie zmieniany 1 raz.
ss79
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2008-05-08, 10:45
Lokalizacja: okolice Opola

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: ss79 »

Dzisiaj też miałem telefon z Orange i oferta zmieniła się na gorsze:
1. Nowa umowa na 12 miesięcy, abonament 49 zł, 3+3 GB danych - bez modemu.
2. Nowa umowa na 30 miesięcy, abonament 49 zł, 3+3 GB danych - router MV510 za 64 zł.
3. Nowa umowa na 36 miesięcy, abonament 49 zł, 3+3 GB danych - router MV510 za 39 zł.
Ceny za modem mogłem o kilka złotówek przekręcić.
Niestety byłem przed lekturą wcześniejszego postu i nie zapytałem o MV411 - za tydzień kolejna próba.
Dodatkowe 3GB liczą jednak od podstawowych 3GB, te z poprzedniego aneksu już się kończą.
Chyba, że tamte przywileje to dla tych co mają również telefon w Orange - ja nie mam.
Pozdrawiam
G
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Xelidrus »

Ja wynegocjowałem abonament za 35zł, 6gb limitu, umowa na roczek. bez zmiany modemu + jakies darmowe minuty na telefon.
ss79
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2008-05-08, 10:45
Lokalizacja: okolice Opola

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: ss79 »

A te warunki to efekt posiadania w Orange kilku abonamentów, czy może groźby nieprzedłużenia umowy?
Podpowiedzcie jakie argumenty używać w negocjacji, bo póki co to u mnie czym dalej w las tym ciemniej.
Pozdrawiam
G
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: fiuzi »

ss79 pisze:A te warunki to efekt posiadania w Orange kilku abonamentów, czy może groźby nieprzedłużenia umowy?
Dobre pytanie, mi umowa kończy się w przeciągu kilku miesięcy i też już dzwonili, jedyne co pamiętam z rozmowy to dodatkowe 3 GB transferu, przy tym samym abonamencie. Mowa była też o nowym modemie bez dopłaty, tylko jakoś nie dałem dojść do słowa rozmówcy, wymieniliśmy opinie a potem stwierdziłem że się zastanowię.
Niedawno byłem w salonie, dopytałem się dokładniej i tak to jest, że przy przedłużaniu umowy jest +3GB, z umową na 12 miesięcy, bez modemu. Co ciekawe, to możliwe jest podwyższenie abo np do 79zł za 10GB, i też jest +3GB bonusu, czyli razem 13GB.
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
Awatar użytkownika
deejaymg
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2011-04-21, 14:10
Lokalizacja: jesteś?

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: deejaymg »

Nie mowy żeby jakaś siła zmusiła mnie na przedłużenie umowy w Orange :) Przykładowo w porównaniu do tego co tu piszecie Panowie, w Play mam 19GB plus darmowe noce za 59zł.
Potrzebujesz pomocy? Napisz PW.
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: fiuzi »

No to gratuluje, niestety u mnie jest EDGE wielkiej trójcy, Play swoim zasięgiem ogarnia tylko pobliskie miasteczko. Netia nie przyjmuje już na WiMaxa tłumacząc się, że łącza mają już zapchane w Kielcach; po sprawdzeniu miejscowości i tak by do mnie nie sięgało...
Szukam jeszcze po jakichś dostawcach WiFi, ale przez ostatnie dwa lata chyba nic się nie zmieniło :zdziwko:
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
Awatar użytkownika
deejaymg
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2011-04-21, 14:10
Lokalizacja: jesteś?

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: deejaymg »

Może spróbuj tym sposobem z rezygnacją, przynajmniej w Play to działa. Składasz rezygnacje miesiąc przed końcem umowy i w ciągu tego miesiąca kontaktują się i proponują lepsze warunki.
Potrzebujesz pomocy? Napisz PW.
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: fiuzi »

Warto się nad tym zastanowić, jednak najpierw chciałbym dowiedzieć się jak Xelidrus, utargował te 35zł abonamentu, bo dodatkowe 3GB to dają sami z siebie przy przedłużaniu...
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: centrix23 »

Do mnie dzwonili jakoś w połowie listopada (chociaż umowa kończy się 23 lutego). Nie pamiętam już teraz dokładnie co konsultant zaproponował, ale warunki przez niego przedstawione wydały sie jakby "niekorzystne" :P dla mnie. Oferta zbliżona do tej, którą otrzymał kol. ss79 kilka postów wyżej. Próbowałem wyrwać HH, ale niestety nie dało rady.
bo dodatkowe 3GB to dają sami z siebie przy przedłużaniu...
No właśnie tylko napisz czy przedłużasz po raz pierwszy czy drugi. Za pierwszym razem dawali z automatu, teraz widzę, że te 3 dodatkowe GB będzie ciężko urwać...

Prośba do forumowiczów aby pisali, który raz przedłużają umowę, jaką ofertę dostali oraz czy mieli dodatkowe abonamenty w Orange. Ułatwi nam to podjęcie decyzji i negocjacje przy przedłużaniu umowy. Pozdrawiam :cfaniak:
ss79
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2008-05-08, 10:45
Lokalizacja: okolice Opola

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: ss79 »

Zdecydowałem się ostatecznie na przedłużenie OFP (po raz drugi) o 30 miesięcy, z MV411 za 69zł i abonamentem 49zł. Limit podwyższony do 6GB, plus 20zł do Orange.
W opcji na 36 miesięcy ten router mogłem mieć za 39zł, ale wybrałem krótszy cyrograf.
Podobno gdybym wybrał modem przy jeszcze krótszym okresie umowy, to nie dostałbym dodatkowych 3GB.
Biorąc urządzenia, dodatkowe 3GB tylko telefoniczne proponują. W salonach przedłużając umowę nie dają ekstra gigabajtów.
Telefonicznie i w salonie bez problemu można przedłużyć umowę bez sprzętu, na 12 miesięcy, oczywiście z limitem 6GB.
Pozdrawiam
G
Awatar użytkownika
fiuzi
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2009-05-11, 06:32
Lokalizacja: TKI

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: fiuzi »

centrix23 pisze:No właśnie tylko napisz czy przedłużasz po raz pierwszy czy drugi.
Ja będę przedłużał umowę pierwszy raz. Czyli do podstawowych 3GB, dostaję bonusowe 3GB, ktoś tu w tym wątku pisał, że te bonusowe wygasają z końcem umowy, dlatego przy ponownym przedłużaniu ponownie dostajesz 3GB podstawowego+3GB bonusu.
blueconnect 500MB [EDGE] => Orange Freedom Pro 3GB [CDMA] => Orange Freedom Pro 10GB [CDMA] => T-Mobile Internet Domowy No-Limit [LTE+]
arkoarek
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-01-20, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: arkoarek »

jak mi się kończyła umowa to z mc wcześniej zadzwoniłem z zapytaniem czy mają dla mnie ofertę a oni zdziwieni że jeszcze nikt nie dzwonił z propozycją
dostałem dodatkowo 3Gb
49 abonament i 20 na rozmowy umowa na 12 mc
i nic więcej nie chcieli dodać choć starałem się negocjować

ale co najważniejsze przez pierwsze 2 lata prędkość odbierania miałem średnio 800 - 1000 kbps ale bywało nawet po 1,6-1,7 Mbps
a zaraz po rozpoczęciu nowej umowy 180-380kbps średnio 230kbps ze ściąganiem jeszcze gorzej 22-45kB/s i żadne prośby nie pomagaja ze jest teraz wolniej niż było bo przecież nie gwarantują 1Mbps
a w obciążenie sieci nie wierzę dwa lata było ok a później nagle wszyscy razem ze mną podpisali umowę
żałuję tego przedłużenia i <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nastepnej nie podpiszę

obecnie internet tak muli że te 6GB mi starcza na cały miesiąc
na you tube buforuje nawet w najmniejszej rozdzielczości
i za co mnie tak pokarali przecież nie reklamowałem i nie wkurzyłem ich przez tamte 2 lata
Ostatnio zmieniony 2011-11-30, 23:00 przez arkoarek, łącznie zmieniany 1 raz.
ss79
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2008-05-08, 10:45
Lokalizacja: okolice Opola

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: ss79 »

arkoarek pisze:i za co mnie tak pokarali przecież nie reklamowałem i nie wkurzyłem ich przez tamte 2 lata
Może dlatego :D Ja tam jestem z nimi w stałym kontakcie, bo albo coś zrywa, albo ograniczenie prędkości mi zapomną znieść lub też faktury nie wyślą (podobno wyrażałem zgodę na dokument elektroniczny :szok:), a jak już wyślą to na 129zł. Ostatnio to nawet konto na orange pl mi zniknęło.

Pozdrawiam
G
Ostatnio zmieniony 2011-11-30, 23:00 przez ss79, łącznie zmieniany 1 raz.
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: DejaVu »

ss79 pisze:podobno wyrażałem zgodę na dokument elektroniczny
To tak jak u mnie :rotfl: pierwszego dnia jak przyszło to pisemko że niby wyraziłem zgodę na eko fakturę- to wysłałem tego sms-zero odpowiedzi potem zgłaszałem w salonie i płaciłem rachunki(2) na podstawie tego pisemka,w salonie kazano mi zadzwonić pod *100 i tam musiałem się ''spowiadać'' dla konsultantki ;) na szczęście 22stycznia z Orange koniec napisałem wymówienie ze względu przeciążenia sieci :dobani: i nawet dostałem potwierdzenie sms na moją rezygnację :szok:
ODPOWIEDZ