Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: wojteks »

Throu pisze:Z tego co wiem jest możliwość wysłać pisemne żądanie do BOK
Jednak często odpowiedź brzmi "wyłączenie PIN nie jest możliwe".
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Orange Ekspert »

Throu pisze:Pytanie do Orange Ekspert - a jak wygląda sprawa z PINem do kart Orange Free? Tzn. podobnie jak w OFP również i w OF nie da się wyłączyć żądania wpisywania pinu? Z tego co wiem jest możliwość wysłać pisemne żądanie do BOK, ale swoją drogą uważam to za absurd. W zwykłych telefonach można bez problemu włączać/wyłączać wpisywanie pinu a w ofertach internetowych taki kaganiec :dobani: gdzie tu sens i logika? Orange tłumaczy się dbałością o bezpieczeństwo, tylko ciekawe co potencjalnemu złodziejowi łatwiej ukraść - telefon, który można zwinąć z kieszeni w autobusie, tramwaju, itp, itd czy modem/router leżący cały czas w domu? Według logiki Orange wychodzi, że modem/router i dlatego żądania pinu nie da się wyłączyć, doprawdy ciekawa logika :]
Zdjęcie kodu PIN jest możliwe tylko z karty STK. Nie można wyłączyć PIN-u z kart typu USIM. Aby zlecenie mgło być zrealizowane należy przesłać stosowne pismo, które powinno zawierać dane osobowe, adresowe, numer telefonu, czytelny podpis a także dopisek - "Zostałem poinformowany o zagrożeniach, które mogą zaistnieć w sytuacji, gdy moja karta SIM nie jest zabezpieczona kodem PIN i biorę pełną odpowiedzialność za nieautoryzowany dostęp do karty SIM."
Jeżeli nie masz odpowiedniego typu karty SIM możesz udać się do salonu Orange w celu jej wymiany.
Niezbędne informacje możesz przesłać do mnie korzystając z formularza dostępnego na naszym profilu facebookowym: http://on.fb.me/10XyZxu

Pozdrawiam
Patryk.
3kris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-25, 10:36
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: 3kris »

Zdjęcie kodu PIN jest możliwe tylko z karty STK. Nie można wyłączyć PIN-u z kart typu USIM.
A jak to się ma do wypowiedzi na foum orange.pl ? :

"Ludzie, zanim kupicie ornage free zapytajcie jaki profil elektryczny posiada karta ktora wam daje sprzedawca w salonie. Wszytkie parametry sprzedawca widzie w systemie przed jej aktywacja. Profile ktore akceptuja zdjecie blokady PIN to karty U-SIM CDMA 1.0; 1.1; 2.0; 2.1; 3.0; 3.1. The END."
Dokładny link :
http://www.orange.pl/kid,4002278347,id, ... hread.html
ali1983
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2010-02-05, 10:03
Lokalizacja: Jasna k/Dzierzgonia

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: ali1983 »

witam.
mam pytanie: w lipcu kończy mi się umowa na OFP (jeszcze z routerem mv 410r). czy mogę przejść na OF i ile by mnie to kosztowało? nowego routera (mv610) za 100 kupować nie chcę, bo na ten wydałem 250zł (parę lat temu) i uważam, że to i tak za dużo.
pozdrawiam.
AMD Athlon Dual 4400+, Nvidia Geforce 8500GT 512MB
HP 630, Kiano 7 elegance
Orange freenet 13Gb, Huawei E3131+TP-Link MR-3420
derek
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2011-07-07, 18:36
Lokalizacja: made in poland

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: derek »

Możesz przejść na OF, aktywacja bodajże 61 zł, a reszta w zależności jaki weźmiesz pakiet danych, oraz od długości umowy - na 12, 16 czy też 24 miesiące.
derek
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2011-07-07, 18:36
Lokalizacja: made in poland

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: derek »

Witam, mi przy próbie przedłużenia nic się ugrać nie udało, jakie były propozycje pisałem kilka wcześniejszych postów. Ostateczna propozycja złożona przez konsultantkę dnia 30 czerwca brzmiała - pakiet 9GB za 49 złotych brutto i nic więcej się ugrać nie da. Na moje pytanie dotyczące tego że wcześniej miałem korzystniejsze propozycje, odpowiedź dla mojego konta jest tylko ta. No cóż widzę że dla orange moje pieniądze chyba śmierdzą, tak więc od jutra jestem u lokalnego dostawcy internetu - stawka 53 złote miesięcznie za prędkość 2 mb, - takie są uroki braku realnej konkurencji na lokalnym rynku. :facepalm: [/code]
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: piori »

derek, mi konsultanci pół roku temu też w OFP dawali takie same warunki (9GB) i nic więcej (żadna łaska, bo przez Orange-online sam mogłem przedłużyć umowę na takich warunkach).
Myślałem już po cichu, że może po prostu Orange chce całkowicie zlikwidować ofertę OFP, skoro w Orange Free też można korzystać z CDMA... Poza tym sama oferta OFP wydaje się być trochę zapomniana przez operatora i mało konkurencyjna, dlatego też przeszedłem na wspomniane Orange Free i jako "nowy" klient dostałem prawie 2 x większy limit, niż tam przy przedłużaniu. Ale jak widać ciągną ten wózek dalej.
Quo vadis Orange Freedom Pro? :dobani:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: wojteks »

piori pisze:Quo vadis Orange Freedom Pro?
Usługa skazana na wymarcie. Właśnie o to chodzi żeby klienci przechodzili na Orange Free.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: piori »

Trochę nieprzemyślany sposób na przeniesienie klientów, w wielu przypadkach skończy się podobnie jak u kolegi derek, czyli wybór zupełnie innego operatora.
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: matowe92 »

Witam, mam pytanie. Złożyłem już wypowiedzenie na Orange Freedom Pro. Czekam teraz na godną propozycję :) Jeśli się nie pojawi chciałbym przejść do Orange Free. W rejonie w którym mieszkam jedynym rozwiązaniem jest właśnie technologia CDMA. Mój Axesstel AV410 jest już bardzo wysłużony ;/ . Widziałem w ofercie Orange modem AnyData ADU-890W lecz umożliwia on korzystanie z internetu jedynie na jednym komputerze. Wiem że mogę dokupić np. na Allegro router http://allegro.pl/edimax-3g-6200n-route ... 45881.html lecz mam także antenę. Zwiększa ona solidnie zasięg mojego internetu OFP. Chciałem skorzystać z oferty Orange bez urządzenia bo limity są tam bardzo duże, ale cena urządzenia obsługujących karty Orange poza sklepem orange.pl są bardzo wysokie :( . Macie może jakieś propozycję jak w moim przypadku mieć duży limit danych, internet w technologii CDMA na wielu komputerach? Dziękuję bardzo za rady :)
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: piori »

Sprzęt do rev.B to rzeczywiście problem. Można np. wziąć ofertę 15GB za 59zł z ADU-890W za 1zł i umową niestety aż na 2 lata. Starą antenę da się adoptować do modemu AnyData - pewnie masz tam wtyk TNC, potrzebna będzie przejściówka na TNC na FME oraz patchcord z FME do AnyData. No i do tego oczywiście router, najtaniej z nowych będzie chyba tp-link mr3220 (100zł z wysyłką) i wgranie OpenWrt (jeśli czujesz się na siłach lub znajdziesz kogoś, kto pomoże).
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Orange Ekspert »

W przypadku pytań dotyczących przedłużenia umowy lub nowej aktywacji zachęcam do kontaktu z nami przez formularz Pomoc Orange http://www.facebook.com/orangepolska/ap ... 5626162243 Chętnie doradzimy, co wybrać.
droga77
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2009-01-30, 12:43
Lokalizacja: polska

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: droga77 »

Się kończy mi umowa na OFP.
Czy na swoim koncie Orange online można przedłużyć umowę tylko na umowę OF (zmiana taryf) ?
Wtedy tylko czekam kiedy przyślą kartę sim dualno. I to wszystko ?
Przepraszam za błędy
ODPOWIEDZ