Popsułem złącze antenowe w Sierra USB 307 :/

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rufens
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2011-09-20, 19:06
Lokalizacja: Łódź

Popsułem złącze antenowe w Sierra USB 307 :/

Post autor: rufens »

No i stala się tragedia - podczas podłączania konektora FME do modemu Sierra 307 wyrwałem kompletnie złącze z płytki drukowanej modemu :( Efekt jest teraz taki, że nie chodzi nawet na wewnętrznej antenie, musiał się przerwać obwód.

Spróbowałem wstawić złącze z powrotem i przelutować te 4 miejsca, ale nic to nie daje, nadal brak zasięgu - czyli zapewne przerwałem obwód antenowy.

No i mam teraz takie pomysły:
1. podłączyć antenę za pomocą innego gniazda (patrz załącznik), chyba serwisowego, ale jest to niepewne bardzo (jaki wtyk to jest? i czy używa innego obwodu niż ten przerwany?)
2. usunąć całkowicie to wyrwane gniazdo, złączyć ten obwód idący "po zewnątrz gniazda" i próbować podłączyć antenę zewn. w miejsce styków anteny wewnetrznej
3. dalej się bawić z tym gniazdem, ale czy to da radę?

Co wy na to?
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Popsułem złącze antenowe w Sierra USB 307 :/

Post autor: Yanusz »

Konektor serwisowy jakiś chyba
Mi to wygląda na antenę wewnętrzną.
Spróbowałem wstawić złącze z powrotem i przelutować te 4 miejsca, ale nic to nie daje
Obrazek
Jeśli w gnieździe anteny zewnętrznej masz coś takiego i podczas lutowania zwarłeś gdzieś zaznaczone ścieżki ze sobą, to antena wewnętrzna nie ma prawa działać.
rufens
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2011-09-20, 19:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Popsułem złącze antenowe w Sierra USB 307 :/

Post autor: rufens »

Właśnie nie, bo antena wewnętrzna jest przyłączana na tych zaznaczonych na czerwono stykach (patrz załącznik).

Raczej nie zwarłem tych styków wewnętrznych, nie sądze nawet, aby się poprawnie przylutowały. Ja całe to złącze wyrwałem z płytki drukowanej wraz z polami lutowniczymi :(

Zastanawiam się teraz, czy w ogóle da się przywrócić działanie anteny wewnętrznej, pal licho to złącze. Jakbym wywalił je całkowicie i tylko zapewnił przejście między tymi zewn. nóżkami złącza?
p4trykx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2011-10-06, 16:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Popsułem złącze antenowe w Sierra USB 307 :/

Post autor: p4trykx »

A może jest tak, że to złącze anteny zew. ma jakieś styki, które zwiera/rozwiera przy podłączeniu wtyczki? Zaznaczam, że się na tym nie znam ale kilka postów wyżej jest temat o złączu antenowy jakiegoś Hauwei.
http://www.hirose.co.jp/cataloge_hp/e35802159.pdf
Zobacz tutaj na stronie 4 masz schemat jakiegoś gniazda. Po włożeniu wtyczki styki A C są rozwierane. Jeśli to ogólna zasada(to rozwieranie) to może w twoim gnieździe się coś popsuło i cały czas zwiera.
ODPOWIEDZ