Problem z Huawei e173 s2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
janek125
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2011-10-30, 18:07
Lokalizacja: PL

Problem z Huawei e173 s2

Post autor: janek125 »

Witam

Kupiłem modem Huawei e173 s-2 w sieci T-Moblie, wszystko działa dobrze, jednak T-Moblie w miejscu gdzie przebywam ma kiepski zasięg postanowiłem przejść na Play Online. Zresztą to jest nieistotne. Jako że będę używał Play Online chciałem zmienić dashboard na taki z Playa. Trochę mi zajęło szukanie i dzisiaj przez przypadek znalazłem w podpisie u kolegi @Pijo. Ściągnąłem, wgrałem i nie instaluje mi modemu.

Znaczy wygląda to tak.

1. Podłączam modem wykrywa mi napęd CD.
2. Uruchamia się instalacja aplikacji Play Online.
3. Po instalacji aplikacji nic się już nie dzieje, a powinno instalować modem (tak jest na oprogramowaniu T-Mobile). Więc nie mam urządzenia.

Po powrocie do oryginalnego dashboarda z T-Mobile wszystko robi się tak jak powinno być. Może mi ktoś pomóc??
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z Huawei e173 s2

Post autor: Chris-Kr »

janek125 pisze:Kupiłem modem Huawei e173 s-2 w sieci T-Moblie
Według posiadanej przeze mnie wiedzy, modemy sprzedawane przez T-Mobile to nie Huawei E173s-2, tylko E173s-1.
Z kolei modem sprzedawany przez Play, to jest Huawei E173u-2 obsługujący pasmo 900 MHz, którego E173s-1 nie obsługuje.
Prawdopodobnie więc (chociaż pewien tego nie jestem), oryginalny dashboard Playa od modemu E173u-2 ze względu na duże różnice konstrukcyjne może nie być odpowiedni do modemów E173s-1 i E173s-1.
Porównanie wersji modemów E173 znajdziesz tutaj: http://3g-modem.wetpaint.com/page/Huawei+E173
Krzysztof
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z Huawei e173 s2

Post autor: jakubd »

Wydaje mi się, że dashboardy są uniwersalne. Ale poza tym, czy na pewno jest konieczne korzystanie z innego dashboard? Ten erowy ma wyłączoną opcję zmiany APN (o ile w ogóle jest to konieczne)?
Pieter
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-03-02, 21:36
Lokalizacja: CMA

Re: Problem z Huawei e173 s2

Post autor: Pieter »

Witam,
mam taki problemik z modemem E173u-1 z Plusa, używam karty z Orange i systemu Windows 7 x64bit, modem zainstalowałem ze sterowników które znalazłem na forum (Huawei 4.20.12.00) - aplikacja do łączenia z netem to iPlus 2.2 bodajże i widzi połączenie z Orange PL klikam połącz, wyskakuje że łączenie w trakcie i taki stan trwa - nic więcej się nie dzieje? :(

Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z Huawei e173 s2

Post autor: wojteks »

Pieter pisze:Jakieś pomysły?
Pozbyć się iPlusmanagera i sprawdzić <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> albo Mobile Partner od Huawei.
Nie pomagam na PW!
janek125
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2011-10-30, 18:07
Lokalizacja: PL

Re: Problem z Huawei e173 s2

Post autor: janek125 »

@Chris-Kr

Mój modem to e173 s2 pod plastikową klapką która zasłania kartę sim nad IMEIem było tak napisane.

Jak już wspomniałem wgrałem dashboard od kolegi @Pijo. Po przetestowaniu na kilku komputerach stwierdziłem, że na Windows 7 działa idealnie, natomiast na XP nie chce instalować (nie widzi) modemu. Instalowałem też TEN i taka sama sytuacja. Obecnie wróciłem do oryginała z T-Moblie trudno się mówi.

Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z Huawei e173 s2

Post autor: Chris-Kr »

Instalacja dashboardu wcale nie jest konieczna, żeby korzystać z niebrandowanego menadżera połączeń.
Możesz sobie zainstalować na komputerze samego Mobile Partnera (np. tego ) i z niego korzystać zamiast z aplikacji T-Mobile'a.
Przed instalacją na wszelki przypadek utwórz sobie punkt przywracania system, żebyś bez problemu mógł powróć do poprzednich ustawień, gdyby wynikł jakiś problem np. ze sterownikami.
Obie aplikacje powinny pokojowo egzystować obok siebie na komputerze (a przynajmniej u mnie tak egzystowały).
Krzysztof
Robert_O
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-17, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z Huawei e173 s2

Post autor: Robert_O »

Najlepiej wgrać dashboard kolegi lesiolo:
http://chomikuj.pl/lesiolo/Modemy+GSM/W ... 164459.exe


Chodzi pod XP jak i win7
ODPOWIEDZ