WCDMA=UMTS?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
wicius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-23, 00:13

WCDMA=UMTS?

Post autor: wicius »

Witam
Pytanie moze i jest proste, ale jestem w tej dziedzinie prawie laikiem, zeby nie powiedziec- zielonym. Otóż, czy jesli telefon wyposazony jest w WCDMA, to czy jest to to samo co UMTS? Pytam na podstawie Nokii 6280. Wedle niektorych zrodel, np. gsmarena.com czy gsmonline.pl posiada ona UMTS, a na stronie firmowej Nokii widniej informacja o... WCDMA. Nie wiem, czy to to samo, dlatego pytam.
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: WCDMA=UMTS?

Post autor: ikw »

witam!
odpowiedz moze i jest prosta...ale czy twoja nokia pozwala ci rozroznic podforum na ktorym zadalaes to pytanie?
czy to forum dotyczy komorek nokia?
nie wydaje mi sie.
pzdr!
wicius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-07-23, 00:13

Re: WCDMA=UMTS?

Post autor: wicius »

NIe, ale dotyczy technologii, a o nia pytam. Pytam o UMTS i WCDMA, nie o komorke nokii. Podaje tylko przyklad jako przyczyne moje skonfundowania.
Czytaj uwaznie.
cdx
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2006-07-09, 10:31

Re: WCDMA=UMTS?

Post autor: cdx »

wicius pisze:NIe, ale dotyczy technologii, a o nia pytam. Pytam o UMTS i WCDMA, nie o komorke nokii. Podaje tylko przyklad jako przyczyne moje skonfundowania.
Czytaj uwaznie.
puk puk jest tak ktos ?
czytales o czym jest to pod-forum ?

Internet radiowy
Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN

twoje pytanie pietro wyzej
ikw
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2006-03-21, 21:41

Re: WCDMA=UMTS?

Post autor: ikw »

wicius...staram sie czytac uwaznie...i moze mi to nawet czasami wychodzi.
ALe jak tak dalej pojdzie to wejdzie tu taki drugi wicius i zapyta czy w stodole bedzie mu dzialal potencjometr w jego CBradio - ehh ta technologia...niestety nieco inna niz na tym forum...a jednak technologia.
takze...bierz <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> w cos tam i zadaj pytanie pietro wyzej.
pzdr!
Zablokowany